Zimny kark to zły znak

Jeśli skóra na karku jest zimna i sucha, dziecku jest za zimno. Najlepiej załóż mu kaftanik lub okryj kocykiem.
Jeśli kark jest ciepły i mokry - dziecku jest za ciepło! Poci się! A lekarze mówią, że przegrzewanie dziecka jest gorsze niż zbyt chłodne ubranie. Zgrzane dziecko bardzo łatwo przeziębić! Rady o tym, by dziecko ZAWSZE BARDZO ciepło ubierać należą do tych najgroszych, których nie waro słuchać! Jakie jeszcze "dobre rady" można zignorować?

Reklama

Zimne rączki i stópki to nic złego

Dzieci często mają zimne łapki i stópki. Ale nie znaczy to, że jest im za zimno! Wynika to tylko z niedojrzałości układu krążenia malutkich dzieci. Nie trzeba się tym martwić, nie leczy się tego. Tak może być przez kilka pierwszych miesięcy.

Złota zasada: dziecko nosi jedną warstwę więcej

Jeśli w mieszkaniu jest gorąco i sama biegasz w krótkim rękawku, nie męcz dziecka polarkiem, śpioszkami, grubym body i kocykiem! Załóż mu bawełniane body i kaftanik z bawełny, nie za ciepły. Jeśli śpi lub leży w łóżeczku - okryj kocykiem. Jednym kocykiem, nie trzema!

Reklama

Czapeczka potrzebna jest na dworze!

Zakładanie kilkumiesięcznemu dziecku czapeczki w domu to przesada! Można ją zakładać w szpiatlu, w pierwszych dniach po narodzinach. Czasem położne polecają też cienką bawełnianą czapeczkę tuż po kąpieli. Ale tylko w pierwszych dwóch tygodniach po narodzinach.

Reklama
Reklama
Reklama