Codzienne aktywności i zdrowy sen to warunki harmonijnego rozwoju. Poznaj trzy etapowy rytuał na dobranoc, który zadba o delikatną skórę maluszka i zrelaksuje go przed zaśnięciem.

Reklama

Dlaczego sen jest tak ważny?

Odpowiednia ilość snu jest niezbędna do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Im lepiej malec śpi, tym jest większa szansa na to, że będzie miał udany dzień. Jeśli dziecko dobrze śpi w nocy, dłużej pozostaje aktywne i radosne w ciągu dnia. Ale jakość snu jest istotna nie tylko dla rozwoju emocjonalno-społecznego. W czasie nocnego odpoczynku, w mózgu dziecka wydzielany jest hormon wzrostu. W nocy, zwłaszcza tuż po zaśnięciu, kiedy sen jest głęboki, wydziela się go najwięcej. Oprócz tego podczas snu regenerują się mięśnie i narządy wewnętrzne, porządkuje się pamięć oraz informacje, jakie zdobył maluszek w ciągu dnia. Dlatego im więcej godzin prześpi nasza pociecha, tym lepiej. Powinnaś więc zadbać o to, aby maluszek był wyciszony przed snem.

Trzy kroki do zdrowego snu dziecka

Marka JOHNSON’S kocha dzieci i rozumie korzyści płynące z dobrze przespanej nocy. Dlatego opracowała rytuał na dobranoc o działaniu potwierdzonym klinicznie, który wspiera zdrowy sen maluszka. Nowa linia kosmetyków BEDTIME na dobranoc z kompleksem relaksujących aromatów NATURALCALM pielęgnuje delikatną skórę dziecka, a rytuał w trakcie którego stosuje się te produkty, pozwala dzieciom zasnąć szybciej i spać dłużej*. Poznaj trzy proste kroki, które pomogą ci zadbać o skórę maluszka i zdrowy sen.

Krok 1: kąpiel
Przed snem, wykąp maluszka w ciepłej wodzie przy użyciu JOHNSON’S Bedtime płynu do kąpieli na dobranoc. Możesz też użyć specjalnego żelu do mycia ciała. Włosy niemowlęcia umyj szamponem z tej samej serii. Dzięki unikalnej formule NO MORE TEARS®, produkty do kąpieli na dobranoc są łagodne dla oczu, jak czysta woda.

Johnson's
Johnson's
Johnson's

Krok2: delikatny masaż
Masaż to najczulsza forma dotyku. Prawidłowo wykonany może pomóc maluszkowi zarówno podczas niemowlęcych dolegliwości, a do tego relaksuje i ułatwia zaśnięcie. Po kąpieli nasmaruj skórę mleczkiem do ciała, po czym delikatnie masuj skórę głowy maluszka wykorzystując w tym celu oliwkę na dobranoc. Ten bezpieczny dla maluszka kosmetyk sprawi, że jego skóra stanie się nawilżona, odżywiona i jeszcze delikatniejsza.

Zobacz także
Johnson's
Johnson's

Krok3: spokojny czas
Bezpieczny i spokojny sen ma ogromny wpływ na rozwój twojego dziecka. Jest też upragnioną chwilą wytchnienia dla ciebie. Przed ułożeniem maluszka do snu zadbaj o odpowiednie o oświetlenie w pokoju (nie powinno być zbyt jasno). Niemowlę powinno spać w wygodnej piżamce lub pajacyku z oddychającej tkaniny. Możesz zaśpiewać dziecku kołysankę lub puścić biały szum. Pamiętaj, że w rytuale na dobranoc kluczowa jest powtarzalność – wówczas dziecko zacznie rozpoznawać jego kolejne etapy i kojarzyć je z zasypianiem.

* Trzy stopniowy rytuał na dobranoc o udowodnionej klinicznie skuteczności obejmuje: kąpiel, delikatny masaż i spokojny czas. Testowany na dzieciach powyżej 7 miesiąca życia, regularne stosowanie powyżej tygodnia.

Reklama

Materiał powstał przy współpracy z marką JOHNSON’S

Reklama
Reklama
Reklama