Trójaktywny kojący żel do mycia ciała jest uzupełnieniem linii Emolium P, zapewniającej kompleksową pielęgnację skóry bardzo suchej i atopowej w okresach z podejrzeniem lub obecnością nadkażeń bakteryjnych. Dzięki połączeniu opatentowanych substancji preparat działa przeciwświądowo, hamuje rozwój szkodliwych bakterii oraz regeneruje płaszcz hydrolipidowy. Jest rekomendowany do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt.

Reklama

W okresach zaostrzeń atopowego zapalenia skóry istnieje wysokie ryzyko nadkażeń bakteryjnych zmian atopowych. Uporczywy świąd powoduje drapanie, które prowadzi do powstania uszkodzeń naskórka. Staje się on wtedy podatny na przenikanie alergenów i substancji drażniących, co nasila już istniejące, swędzące zmiany skóry. W takich przypadkach łatwo dochodzi do powstawania nadkażeń bakteryjnych, m.in. gronkowcem złocistym.

Aby długotrwale zapobiec powstawaniu nadkażeń bakteryjnych konieczne jest stosowanie preparatów, które zapewnią kompleksowe – pełne i długotrwałe – zwalczanie przyczyn i skutków ich powstania. Preparaty te powinny:

· mieć właściwości przeciwświądowe
· hamować rozwój bakterii
· działać emoliencyjnie.

Szereg badań oraz ścisła współpraca ze środowiskiem dermatologicznym i pediatrycznym zaowocowały opracowaniem nowego preparatu - Trójaktywnego kojącego żelu do mycia ciała Emolium P, który dzięki innowacyjnej formule działa przeciwświądowo, hamuje rozwój bakterii i regeneruje skórę suchą i atopową.

Zobacz także

TRÓJAKTYWNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA EMOLIUM P NIE ZAWIERA SUBSTANCJI ZAPACHOWYCH, BARWNIKÓW I PARABENÓW.

Zastosowanie:
Przeciwświądowa pielęgnacja i higiena skóry:
Ø podrażnionej, swędzącej
Ø nadmiernie suchej, szorstkiej, popękanej

Składniki aktywne:
Stimu-Tex®, Olej awokado, Olej macadamia, Trójglicerydy z oleju z kukurydzy, Polidokanol, Evosina® Na2GP, Hialuronian sodu

Emolium P jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty

Cena: ok 34 zł
Pojemność: 200 ml
Producent:
NEPENTES PHARMA Sp. z o.o.,
ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa

Reklama

W linii Emolium P znajdują się ponadto: Trójaktywny Krem Emolium (cena: ok 29 zł, 50 ml), Trójaktywna Emulsja do kąpieli Emolium (cena: ok 34 zł, 200 ml)

Reklama
Reklama
Reklama