Marko karuzela czas dla brzuszka
materiały prasowe
Rozwój

Wyjątkowe zabawki, które rozwiną u twojego malucha zdolność kojarzenia

Codzienność małego dziecka jest pełna arcyważnych odkryć. Dzięki zabawie zaczyna na przykład pojmować związki przyczynowo skutkowe i uczy się wyciągać wnioski. Jak pomaga mu w tym karuzela?

„Aha! Gdy naciskam ten guziczek, zapala się światełko, a gdy naciskam tamten, zaczyna grać muzyka!” – nam, dorosłym, odkrycie tego rodzaju może wydawać się błahe, jednak oznacza, że dziecko, które go dokonało, zrobiło ogromny krok naprzód: uchwyciło związek między naciśnięciem guziczka, a efektem, jaki może w ten sposób osiągnąć, a także wyciągnęło wniosek: „Mogę włączyć muzykę albo zapalić światełko naciskając odpowiedni guziczek. To ja decyduję!”  To ważne, ponieważ dzięki rozumieniu związków przyczynowo-skutkowych maluszek przestaje działać na chybił-trafił, a zaczyna robić to celowo i w sposób przemyślany.
 
Takich odkryć dziecko dokonuje o wiele więcej. Robi to bez wysiłku, podczas zabawy, którą można porównać do serii eksperymentów naukowych.  Na przykład bawiąc się w starą, dobrze znaną zabawę „a kuku”, podczas której zabawka, którą obserwuje (albo np. odbicie własnej twarzy w lusterku) znika z jego pola widzenia, a potem znów pojawia, przyswaja sobie coś, co specjaliści nazywają ideą trwałości przedmiotu.
Każde z takich odkryć jest ważne dla dalszego rozwoju malucha. Dzięki nim uczy się on myśleć, wyciągać wnioski i planować swoje działania.
 
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwoju kojarzenia? Przede wszystkim te, które wzbudzą jego zainteresowanie, bo tym, co najbardziej pobudza do odkrywania świata, jest ciekawość!
Oto nasze propozycje – wyjątkowe karuzele Tiny Love:

Karuzela Czas dla Brzuszka – zabawka interaktywna Świat Małej Księżniczki

Ta innowacyjna karuzela nie przypomina klasycznych – dziecko bawi się nią leżąc na brzuszku (potem także na siedząco), dzięki czemu chętniej spędza czas w tej ważnej dla jego rozwoju (lecz niekiedy frustrującej) pozycji.

Marko karuzela czas dla brzuszka
materiały prasowe

Wprawiona w ruch zabawka balansuje, a jej dwa ramiona z zawieszkami w kształcie zwierzątek obracają się o 360 stopni. Karuzela pracuje w 3 trybach (Myzyka&Światełka, Tryb Uderzania i Tryb Wyciszenia) i ma ciekawe, przykuwające uwagę elementy: np. grafikę ze spiralą, lusterko „A kuku”, dzięki któremu malec zaczyna rozumieć ideę trwałości obiektu, a także efekty dźwiękowe i wizualne, które pozwalają mu pojąć zależność między przyczyną i skutkiem.
Marko karuzela czas dla brzuszka
materiały prasowe
Zabawka wspiera rozwój dziecka także na wielu innych obszarach: m.in. rozwija jego zmysły i zachęca je do ćwiczenia ruchów precyzyjnych oraz ruchów całego ciała.
Karuzelkę można bez trudu zabrać na spacer albo w podróż, a dzięki wygodnemu klipsowi można ją mocować np. do wózka.

Karuzela podróżna Magiczna Kraina (czarno-biała)

Ta wyjątkowa karuzela podróżna ma wygodne zapięcie, dzięki któremu bez trudu można ją przymocować do większości łóżeczek podróżnych, kojców, fotelików samochodowych, kołysek i wózków.

karuzela magiczna kraina
materiały prasowe

Ma kontrastujące, przykuwające uwagę dziecka kolory i gra przez 30 minut.
Karuzela podróżna (podobnie jak pozostałe, np. klasyczna czy ta, którą dziecko może bawić się leżąc na brzuszku) rozwija zdolność kojarzenia, ponieważ zabawki pojawiają się w polu widzenia dziecka, znikają, a potem pojawiają się znowu.
Zabawka rozwija także inne obszary, np. zmysły czy dużą i małą motorykę.

Karuzela podróżna kompaktowa Pack&Go – Zabawa na łące

Tę kompaktową karuzelę podróżną można wszędzie zabrać ze sobą – jest łatwa do złożenia, zajmuje niewiele miejsca i bez trudu mieści się w każdej torebce. Wygodny klips umożliwia szybkie zamontowanie jej np. na pałąku fotelika samochodowego czy na budce wózka.

marko karuzela zabawa na łące
materiały prasowe

4 kolorowe zawieszki – dzwoneczek, który wydaje delikatny, kojący dźwięk, grzechoczący ptaszek, jabłuszko z bezpiecznym lusterkiem i ślimaczek z grzechoczącymi kółeczkami – przykuwają uwagę maluszka. Zwłaszcza dzwoneczek, który po wprawieniu w ruch, delikatnie się kołysze i grzechocze. W ten sposób maluch kojarzy, że dźwięk pojawia się po lekkim uderzeniu. Zabawka pobudza także rozwój innych obszarów, m.in. stymuluje zmysły i zachęca do ćwiczenia ruchów precyzyjnych i ruchów całego ciała.

Interaktywne jabłuszko – Odkrywaj i baw się

Ta ekscytująca zabawka wygląda jak smakowite jabłko i gdy jest zamknięta, turla się niczym piłka. Jednak to nie wszystko, bo kryje w sobie niespodziankę: gdy się ją otworzy, można znaleźć w niej mnóstwo ciekawych elementów, takich jak kręcące się kółeczko z kolorowym kwiatkiem, grzechoczące kuleczki, wielobarwne kółeczka i lusterko.
Zabawka ma także szeleszczący liść i coś, co pokocha każdy malec: wyskakującą i chowająca się sympatyczną dżdżownicę z zabawnymi czułkami.

Marko - jabłuszko
materiały prasowe

Każdy z tych elementów budzi ciekawość dziecka i zachęca je do samodzielnych badań, rozwijając tym samym jego zdolność kojarzenia.
Zabawka ma wygodny zaczep, dzięki któremu łatwo przyczepić ją do wózka albo łóżeczka.
jabłuszko Tiny Love
materiały prasowe

 
Artykuł powstał z udziałem Marko

Marko mali Odkrywcy Lew Leonardo
materiały prasowe
Rozwój
Wspólnie z nimi twoje dziecko zostanie małym odkrywcą! Poznaj te zabawki!
Jaką zabawkę kupić dziecku, gdy wybór jest tak ogromny? Naszym zdaniem warto postawić na taką, która rozwija wszechstronnie i „rośnie” wraz z maluchem. Mali Odkrywcy właśnie tacy są!

Mali Odkrywcy wielokrotnie nagradzanej firmy Tiny Love to bardzo wyjątkowe zabawki. Dzięki inteligentnym czujnikom każda z nich jest interaktywna i reaguje na to, co robi z nią dziecko . Można się nimi bawić na wiele sposobów i dostosowują się do zmieniających się z czasem potrzeb malucha, wszechstronnie go rozwijając . Podczas zabawy dziecko doskonali najróżniejsze umiejętności, poszerza słownictwo i zdobywa wiedzę o świecie . A wszystko to robi bez najmniejszego wysiłku, spędzając czas tak, jak lubi! Leonardo, Thomas i Coco Imiona Małych Odkrywców nie są przypadkowe. Lew Leonardo został tak nazwany na cześć Leonarda Da Vinci – malarza, rzeźbiarza,  architekta, inżyniera, wynalazcy, filozofa i człowieka wielu innych talentów, chyba najwszechstronniej utalentowanej osoby w historii świata.   Królik Thomas otrzymał swoje imię na cześć genialnego wynalazcy-samouka Thomasa Edisona –  autora mnóstwa wynalazków, wśród których jest m.in. fonograf, silnik prądu stałego, płyta gramofonowa czy kamera filmowa rejestrująca również dźwięk. Myszka Coco zawdzięcza swoje imię wspaniałej, niezwykle kreatywnej projektantce Coco Chanel, która zrewolucjonizowała modę, uwalniając kobiety od niewygodnych, ograniczających ruchy ciężkich sukni i stworzyła ponadczasowe stroje, które budzą zachwyt do dzisiaj. Małych Odkrywców zaprojektowano z myślą o dzieciach, które skończyły już rok. Wszystkie interaktywne funkcje Leonarda, Thomasa i Coco to efekt pracy ekspertów specjalizujących się w rozwoju maluchów. Tych funkcji jest aż 7 –  nie ma zabawki, która miałaby ich więcej! Dzięki Małym Odkrywcom dziecko zyskuje nie tylko przyjaciela, ale także dowiaduje się wielu ważnych rzeczy o codziennych czynnościach, zaczyna rozumieć związki przyczynowo-skutkowe oraz uczy się bawić na różne sposoby, zarówno z rodzicami czy...

łuk leśna kraina Tiny Love Marko
materiały prasowe
Rozwój
Poznaj zabawki rozwijające wyobraźnię i kreatywność
Wyobraźnia i kreatywność są potrzebne nie tylko artystom. Przekładają się m.in. na sprawność, elastyczność i oryginalność myślenia, umiejętność przewidywania, zdolność uczenia się, zasób słów czy nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów, a to przydaje się wszystkim! Jakie zabawki mogą pomóc w rozwoju tych obszarów?

Z rozwojem wyobraźni i kreatywności jest podobnie jak z rozwojem innych obszarów: wszystko odbywa się stopniowo i jakby mimochodem, podczas zabawy. Rozwój małego dziecka Przez większą część 1. roku życia dziecko żyje w świecie konkretów, a więc tego, co może zobaczyć, dotknąć, usłyszeć i zbadać na wszelkie dostępne sposoby, z oblizywaniem i wąchaniem włącznie. Potem zaczyna także eksperymentować, np. w nieskończoność zrzuca na podłogę jakiś przedmiot. Rodziców to czasem denerwuje, jednak warto zaufać maluszkowi, bo dzięki temu odkrywa ważne rzeczy, w przypadku rzucania na przykład to, że jest w stanie świadomie zwolnić uchwyt palców, a upuszczony przedmiot zawsze spada, zamiast poszybować pod sufit. Pod koniec 1. roku życia zaczyna się rozwijać także jego wyobraźnia, a wraz z nią kreatywność. Najpierw maluszek naśladuje w zabawie czynności, które dobrze zna: karmi misia, układa go do snu, udaje, że rodzice rozmawia przez telefon itd. Jego wyobraźnia pracuje już pełną parą, bo telefonem może być otwarta dłoń, a miś może zjeść na obiad zupę z klocków albo kolorową skarpetkę. Z czasem dziecko potrafi coraz więcej: tworzy w wyobraźni coraz bardziej złożone światy, pełne postaci, przedmiotów i zdarzeń, z którymi nie zetknął się w rzeczywistości. Jak wspierać malucha? Co możesz zrobić, by twoje dziecko rozwijało kreatywność i wyobraźnię?  Przede wszystkim pozwól mu eksperymentować i badać świat na wszelkie możliwe sposoby (oczywiście w granicach rozsądku, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo). Niech maluch bawi się używając zabawek i innych przedmiotów tak, jak ma ochotę, np. niech paraduje z miską na głowie, udając, że to hełm. Doceń jego wyobraźnię i kreatywność, gdy wciela się w najróżniejsze role, rozmawia z psem, wymyśla niesłychane historie albo bawi się zabawką, w sposób, którego nie zaproponował producent....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj