Marko zabawki K's Kids klocki
materiały prasowe
Rozwój

Hity zabawkowe dla maluchów! [KONKURS]

Odpowiednio wybrana zabawka nie tylko cieszy oko dziecka, ale również wspiera jego rozwój. maluchy w zabawie zupełnie niepostrzeżenie uczą się mnóstwa rzeczy, a naszą rolą – rodziców, jest im w tym pomagać. Żeby jednak ułatwić wam zadanie, mamy do rozdania kilka fenomenalnych zabawek, które wasze dzieci z pewnością pokochają! Zapraszamy do udziału w konkursie.

Wystarczy, że podzielisz się z nami opowieścią o tym, jaką najciekawszą lub najdziwniejszą zabawkę ukochało sobie twoje dziecko. Napisz również, dlaczego „poleca” ją innym maluszkom. Najzabawniejsze i najciekawsze pomysły nagrodzimy...

Niezwykłe nagrody

Oddamy w wasze ręce po dwa zestawy edukacyjnych puzzli. To 12 miękkich, lekkich elastycznych, kolorowych sześcianów z bardzo bogatym materiałem edukacyjnym. Zabawa z nimi sprawia ogromną przyjemność dzieciom, jak i bawiącym się z nimi rodzicom.

Marko kolaż klocki konkurs
materiały prasowe

Na ścianach klocków znajdują się przedmioty w różnych liczbach (co pomaga w nauce liczenia), na innych cyfry, a na jeszcze innych połówki różnych obiektów. Ścianki ukrywają również niespodziankę – po połączeniu dwóch połówek zwierzątka lub pojazdu, usłyszymy odpowiedni dźwięk, np. kotek dla nas zamiauczy.
Kostki pomagają też w treningu motoryki dużej (rzucanie), koordynacji wzrokowo-ruchowej (łapanie), ćwiczeniu równowagi (układanie jednej na drugiej) oraz nauce kolorów.
W wasze ręce mogą trafić
2 ZESTAWY: KLOCKI POŁĄCZ I SŁUCHAJ POJAZDY
Klocki po połączeniu umożliwiają posłuchanie czterech różnych odgłosów pojazdów: straży pożarnej, helikoptera, statku oraz pociągu.
2 ZESTAWY: KLOCKI POŁĄCZ I SŁUCHAJ ZWIERZĘTA
Dziecko po złożeniu elementów dodatkowo może posłuchać czterech różnych odgłosów zwierząt: kwakania kaczki, miauczenia kota, beczenia owcy oraz szczekania psa.

Trójkąt umiejętności

To swoista ściągawka dla rodziców. Trójkąt umiejętności pokazuje, jakie umiejętności zdobywa lub rozwija dziecko w czasie zabawy daną zabawką. Odpowiednie oznakowanie znajduje się na każdym opakowaniu produktów K's Kids.

Marko zabawki K's Kids trójkąt umiejętności
materiały prasowe

Część zabawek jest zaprojektowana z myślą o rozwoju kilku sfer, inne mają za zadanie kształtować ich większą ilość, w zależności od potrzeb i możliwości dzieci znajdujących się na różnych etapach rozwoju.

Chcesz sprawdzić poziom umiejętności Twojego dziecka, skorzystaj z darmowego doradcy rozwoju dziecka >>> TUTAJ

Weź udział w konkursie!

Maluchy chętnie sięgają po wszelkiej maści „domowe zabawki” – chochelki, garnki, plastikowe pojemniki na żywność i drewniane łyżki. Być może któraś z nich jest  ulubioną zabawką twojej pociechy? A może jest nim pluszak, autko lub lalka?
Napisz nam czym najchętniej bawi się twój maluch i wygraj jeden z czterech zestawów edukacyjnych klocków „Połącz i słuchaj”.
Czekamy na wasze zgłoszenia!

Artykuł powstał z udziałem firmy Marko

Marko mata leśna kraina
materiały prasowe
Rozwój
Najlepsze zabawki wspierające rozwój dużej i małej motoryki
By dziecko było sprawne ruchowo i nie miało w przyszłości problemów z precyzją, potrzebną np. przy zapinaniu guzików albo pisaniu, musi trenować niemal od dnia narodzin. Na szczęście robi to bez wysiłku – po prostu się bawiąc. Jakie zabawki najlepiej mu pomogą w rozwoju dużej i małej motoryki?

Motoryka duża to termin, który odnosi się do ruchów ramion, nóg i całego ciała, odpowiadających za takie czynności jak chodzenie, bieganie i całą resztę, włącznie jazdą na rowerze, wspinaniem się na drabinki i skakaniem na jednej nodze.  Motoryka mała odnosi się do precyzyjnych ruchów rąk (i nie tylko ich, bo także ruchów warg i języka),  takich jak chwytanie, manipulowanie przedmiotami, a później także bardziej skomplikowanych czynności, takich jak zawiązywanie butów, rysowanie czy pisanie. Rozwój dużej i małej motoryki Oba rodzaje motoryki są ze sobą ściśle związane. Jak odbywa się ich rozwój? Gdy maleństwo przychodzi na świat, nie potrafi panować nad swoim ciałem, a jego ruchy są przypadkowe i niezależne od jego woli. Przejmowanie kontroli zaczyna od głowy: dziecko uczy się ją unosić i obracać na boki. Potem, ćwicząc bez ustanku, przejmuje kontrolę także nad tułowiem, biodrami, kolanami, a wreszcie nad stopami. Wszystko odbywa się o kolei, a jedna umiejętność staje się bazą do rozwoju kolejnej . Na przykład bez zapanowania nad głową, nie da się nauczyć siadania, pełzania czy chodzenia. Podobnie jest w przypadku rąk . Gdy noworodek wkłada je do buzi albo zaciska palce na grzechotce, robi to mimowolnie – odruchowo lub przypadkiem. Potem zaczyna odkrywać swoje rączki, bawić się nimi, łączyć je, wreszcie wyciągać je w stronę zabawek. Niedługo później uczy się chwytać zabawki, manipulować nimi (np. przekładać je z ręki do ręki, obracać w dłoniach), świadomie je upuszczać, chwytać dwa przedmioty naraz, uderzać nimi o siebie, podawać itd. Wszystko to – włącznie z denerwującym rodziców upuszczaniem zabawek i rzucaniem nimi – jest bardzo ważne, bo bez tego nie ma mowy o rozwoju bardziej zaawansowanych umiejętności, takich jak zapinanie guzików, wiązanie butów czy pisanie.  W jaki sposób zabawki pomagają w...

Marko zabawki K's Kids zdjęcie startowe
materiały prasowe
Rozwój
Zabawki wspierające rozwój. Podpowiadamy, jak wybrać te najlepsze!
Zabawa to tak naprawdę… bardzo poważna sprawa. Dzięki niej dziecko bez najmniejszego wysiłku uczy się mnóstwa rzeczy. Jakie najlepiej wspierają jego rozwój?

Gdy dziecko beztrosko rzuca piłeczką, potrząsa grzechotką albo przytula pluszaka, tak naprawdę intensywnie się uczy. Czego? Na przykład panowania nad własnym ciałem, logicznego myślenia („Ojej! Potrząsnąłem grzechotką, a ona wydała z siebie dźwięk!”) i wyrażania emocji.  Trójkąt Umiejętności Przedstawiamy kolekcję zabawek K's Kids . Każdy ich element został zaprojektowany w taki sposób, by wspierać rozwój dziecka.  Aby rodzicom było łatwiej zrozumieć, w czym pomagają konkretne klocki, piłki czy maty, warto zapoznać się z tzw. Trójkątem Umiejętności . To prosty przewodnik, pokazujący w jakim obszarze rozwija się maluszek, gdy się nimi bawi.   ROZWÓJ FIZYCZNY Na obszar rozwoju fizycznego dziecka składają się: zmysły –  wzrok, słuch, dotyk, węch i smak, motoryka mała   – m.in. precyzyjne chwytanie przedmiotów, ruchy warg i języka, motoryka duża – ruchy większych mięśni odpowiedzialnych za pracę ramion, nóg i całego ciała. Zabawki, które wspierają rozwój fizyczny, stymulują zmysły dziecka wyrazistymi, miłymi dla oka kolorami, różnorodnymi kształtami i ciekawymi fakturami poszczególnych elementów. To jednocześnie miłe dla ucha, interesujące dźwięki, np. melodie, szeleszczenie czy odgłosy zwierząt. Takie zabawki zachęcają dziecko do wykonywania precyzyjnych ruchów: chwytania, obracania zabawką w dłoniach, manipulowania nią na różne sposoby. Rozwijają również całe ciało, np. przekonując do raczkowania, schylania się, rzucania czy łapania. Domek Psa Patricka Ten bajecznie kolorowy sorter ma miękkie ściany i dach z otworami o różnych kształtach, do których dziecko dopasowuje mniejsze i większe klocki. W klapkę z postacią Psa Patricka wszyto od wewnętrznej strony bezpieczne lusterko. Zabawka ma także duży, wygodny uchwyt, dzięki któremu łatwo przenosić ją z miejsca...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj