Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Fisher Price
materiały prasowe
Rozwój

Najtrudniejszy pierwszy krok

Nie możesz się doczekać, kiedy twoje dziecko zacznie chodzić? Sprawdź, jak zmotywować malca do nauki chodzenia.

Początki chodzenia dziecka to moment bardzo emocjonujący dla rodziców. Tak jak pierwsze uśmiechy i słowa, również pierwsze samodzielne kroki mają ogromny urok i zapowiadają rozpoczęcie nowego etapu rozwoju. Będąc tymi pierwszymi, są jednocześnie ostatnimi z fazy przygotowań do chodzenia. Stanowią podsumowanie ważnego etapu wstępnego, w którym maluszek uczy się balansowania ciałem i wyprostowanej postawy.

Jak dziecko ćwiczy równowagę?

Zdolność utrzymania równowagi dziecko ćwiczy już w pozycji siedzącej. Żeby intensywnie nad tym pracować, potrzebuje wartościowych zabawek. Taka zabawka musi łączyć w sobie dwie właściwości: atrakcyjność i mobilność, tak jak na przykład Autko Szczeniaczka-Pchaczek lub Bąbelkowy Tomek od Fisher-Price. Użyta w pierwszym produkcie technologia „Poziomy Nauki” pozwala dostosować zabawę do aktualnych potrzeb rozwojowych dziecka, trenującego intensywnie przed rozpoczęciem chodzenia. Cała gama wierszyków, piosenek, komunikatów poświęconych nauce kształtów, kolorów, liter i liczb na długo zajmuje uwagę dziecka i pozwala mu ciągle na nowe odkrycia. Z kolei bańki mydlane Bąbelkowego Tomka, imitujące parę buchającą z kotła rozpędzonej lokomotywy, wywołują radość i entuzjazm, „podrywając” malucha na nogi. Zaskakujące właściwości tych zabawek dziecko odkrywa poprzez manipulowanie jej funkcjami.
 

Fisher Price
materiały prasowe


A kiedy jego działania wywołują ciekawe efekty, maluch „unosi się” z wrażenia, bije brawo i kołysze z ekscytacji. Próbując naciskać przyciski i sięgając do tylnych części zabawki, unosi rączki i przechyla się do przodu lub na boki. Jeśli zabawka pod wpływem tych manipulacji odjedzie, trzeba szybko przejść od siedzenia do raczkowania, by po jej dogonieniu móc usiąść i cieszyć się przyjemnością dalszej zabawy. Żeby nie przewrócić się podczas tych czynności, maluch musi przeciwdziałać sile grawitacji, balansując ciałem. Te manipulacje, obroty, zwroty i pościgi, mimo że odbywają się w pozycji siedzącej, stanowią przygotowanie do chodzenia, bo uczą balansowania ciałem i koordynacji ruchów w celu utrzymania równowagi. Nauka panowania nad swoim ciałem wymaga licznych powtórzeń. By zachęcić dziecko do podejmowania kolejnych prób, potrzebne są zabawki, które mają mu wiele do zaoferowania – bańki mydlane czy ciągle zmieniające się wierszyki i zabawne zwroty na pewno w tym pomogą.
 

Fisher Price
materiały prasowe

Czas na wstawanie i pierwsze kroki

Poczucie panowania nad swoim ciałem i umiejętność kontrolowania ruchów mobilizuje do znaczącej zmiany pozycji, czyli stawania i rozpoczęcia chodzenia. Każdy przedmiot mogący stanowić podporę, jak niski mebel lub rama łóżeczka, zachęca do stawiania pierwszych kroków metodą dostawną, czyli stopa do stopy. Po takim treningu przychodzi pora na ruszenie do przodu. Autko Szczeniaczka – Pchaczek i Bąbelkowy Tomek – zabawki, które dziecko już wcześniej polubiło i zaufało im, zachęcają do „pięcia się w górę” i ruszenia naprzód, dzięki podporom, nawet tak delikatnym jak uchwyty. Po wstępnych ćwiczeniach dziecko stoi już stabilnie i podpory potrzebuje tylko dla poczucia bezpieczeństwa, a nie autentycznego wsparcia fizycznego. Z tego samego powodu maluszek, stawiając pierwsze kroki, rozpościera ramiona, robiąc sobie z nich „stabilizatory”, choć faktycznie tylko balansuje nimi w powietrzu. Ważne jest, że te zabawki są wesołe, a dziecko kojarzy je ze źródłem przyjemności. To dodaje mu odwagi, bo śmiech i radość łagodzą napięcie związane z przekroczeniem granicy między siedzeniem i raczkowaniem a chodzeniem.
 

Fisher Price
materiały prasowe


Każde dziecko stawiające pierwsze kroki to taki mały Juliusz Cezar przekraczający rzekę Rubikon. W takim doniosłym momencie warto mieć przy boku zaufanych zabawkowych przyjaciół, którzy jednocześnie stanowią dobrą podporę. Miło też na drugim brzegu paść w ramiona rodzica nagradzającego trud i odwagę dziecka uśmiechem, pochwałą, uściskiem.
 

dr n. hum. Justyna Korzeniewska – psycholog dziecięcy, ekspertka Fisher-Price

Od siadania do biegania
Fotolia
Zakupy
Od siadania do biegania - wypowiedź ekspertki Fisher-Price
Rodzice już od pierwszych chwil życia dziecka chcą mu zawsze dać to co najlepsze. Dotyczy to również zabawek i sprzętu dla malucha. Dlatego zastanawiają się jakie zabawki dać dziecku i czy np. chodzik jest dobrym rozwiązaniem dla niego. Wątpliwości rozwiewa dr n. hum. Justyna Korzeniewska – psycholog dziecięcy.

Rozwój dziecka a zabawki Rozwój ruchowy dzieci w pierwszych latach życia to nieustanna wspinaczka ku górze. Od unoszenia głowy, poprzez siedzenie, aż po stanie i chodzenie. Na każdym etapie dziecko potrzebuje odpowiednich zabawek i akcesoriów, które zachęcą do ruchu, nagrodzą wysiłek, złagodzą strach przed nieznanym. Najlepiej, gdy jednocześnie te zabawki pomagają w wykonywaniu ruchów i czynności przygotowujących do chodzenia, tak jak robi to Interaktywny Chodzik Zebra od Fisher-Price®. Zabawka łączy w sobie funkcje ciekawego przedmiotu do badania rączkami i podpórki pomagającej w stawianiu pierwszych kroków. Dzieci, które już stabilnie siedzą, mogą zająć rączki naciskaniem przycisków, przewracaniem strony książeczki, odwracaniem klapki, obracaniem kółeczek, przesuwaniem włącznika. Zaciekawi je odkrywanie ukrytych zwierzątek, rozpoznawanie obrazków z książeczki, oglądanie liter i cyfr. Z przyjemnością posłuchają rytmicznych piosenek i melodyjnego alfabetu. Zaletą tej zabawki jest umiejscowienie atrakcyjnych elementów w górnej części panelu w kształcie zebry. To zachęca maluszka do podnoszenia rączek i unoszenia całego ciała, w celu sięgnięcia do tych ciekawych obiektów. Balansowanie ciałem rozwija koordynację i przygotowuje do utrzymywania równowagi podczas stania i chodzenia. Kiedy maluszek poczuje się na to gotowy, wystarczy, że podejdzie do zabawki z drugiej strony i może stawiać pierwsze kroki. W tej pozycji niewątpliwie przyda się wygodny uchwyt, a cała zabawka zmienia się w stabilną, a jednocześnie mobilną podpórkę do pchania przed sobą. Dziecko nie przewróci się na boki, ale może bezpiecznie kroczyć do przodu. Tradycyjnie, dzieci, rozpoczynając naukę chodzenia, opierają się o meble np. poręcz łóżeczka lub krawędź kanapy i chodzą krokiem dostawnym wzdłuż tych „naturalnych” podpór. Nie daje to jednak takich możliwości jak korzystanie...

prezent na roczek dla chłopca
Adobe Stock
Gry i zabawy
Prezent na roczek dla chłopca: 10 pomysłów na mądre zabawki [od 10 zł]
Prezent na roczek dla chłopca może być praktyczny, zabawny i edukacyjny. Każdy zainteresuje roczne dziecko. Postaraj się jedynie, by był w dobrym guście. Unikaj też prezentów tandetnych i szkodliwych dla rozwoju małego dziecka. W naszym zestawieniu polecamy najlepsze zabawki edukacyjne dla rocznego chłopca.

Chcesz kupić prezent dla rocznego dziecka?  Idealny prezent dla rocznej dziewczynki  to lalki lub klocki Lego. A dla rocznego chłopca? To prosta zabawka edukacyjna, bez niepotrzebnych udziwnień i niewydająca głośnych dźwięków. Prezent dla rocznego dziecka powinien rozbudzać wyobraźnię i rozwijać sprawność rączek. Może więc wybierzesz drewniane klocki lub kubki do budowania piramidy? Trafiony prezent na roczek dla chłopca to także prezent praktyczny, np. miseczka-niewysypka, z której maluch będzie długo korzystał (ucieszy także rodziców!). Wybraliśmy najbardziej kreatywne i pomysłowe prezenty na roczek dla chłopca. Spis treści: Jak wybrać prezent dla rocznego chłopca? Drewniane zabawki na roczek Najlepsze prezenty na roczek dla chłopca : Piramidka Wader Miseczka „niewysypka’’ Klocki drewniane Bino Pościel Psi Patrol Pierwsze klocki Mega Bloks Mata edukacyjna Szczeniaczek Fisher Price Basen z piłeczkami Tablica manipulacyjna Kostka edukacyjna 8w1   4. Po co rocznemu dziecku zabawki? Jaki wybrać prezent dla rocznego dziecka? Jeśli szukasz prezentu dla roczniaka, zdecyduj najpierw, czy ma to być typowa zabawka, czy raczej prezent praktyczny. Dla rocznego chłopca można kupić ciekawy prezent edukacyjny, który sprawi dziecku radość i wspomoże rozwój. Ale fajnym pomysłem jest też prezent użytkowy, np. kolorowa pościel albo przybory do karmienia. Na prezent dla rocznego chłopca szczególnie polecamy proste zabawki rozwijające kreatywność. To przedmioty, które kształtują zmysły i wyobraźnię. Nie kupuj roczniakowi zabawek, których obsługa polega wyłącznie na wciskaniu guzików, co powoduje hałas oraz miganie światełek. Postaw na coś, przy czym dziecko będzie musiało manipulować, myśleć i ćwiczyć sprawność. Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka...

Fotolia.pl
Zakupy
Zabawkowe hity pod choinkę
Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka? Sprawdź, co dać maluchowi pod choinkę, by wywołać uśmiech na jego twarzy i nie nadszarpnąć domowego budżetu.

Każdego roku rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciocie wcielają się w Świętego Mikołaja, starając się spełnić najskrytsze marzenia maluszków. Niestety, nawet portfel Świętego Mikołaja ma swoje ograniczenia…. Jakie zatem zabawki warto położyć pod choinką, żeby dzieci były szczęśliwe, a nasze pieniądze dobrze zainwestowane? Dla maluszków do trzeciego roku życia ciekawe propozycje ma Fisher-Price®, z kolei przedszkolaki na pewno ucieszą się z zabawek z serii Tomek i Przyjaciele. Warto też przyjrzeć się ofercie dla nieco starszych dzieci: dziewczynki na pewno ucieszą się z lalek Barbie™, Monster High™ lub Ever After High™, a na starszych chłopców czekają interesujące zestawy Hot Wheels®. Fisher-Price® dla najmłodszych Fisher-Price®, światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji zabawek dla najmłodszych, co roku przygotowuje wyjątkową ofertę produktów, które nie tylko zapewniają wspaniałą zabawę, ale także stymulują prawidłowy rozwój i naukę dziecka. Staranne wykonanie, jakość, bezpieczeństwo oraz walory edukacyjne sprawiają,  że to zabawki Fisher-Price® od wielu lat są najczęściej wybieranym prezentem pod choinkę.  Szczególnie godne uwagi są zabawki z innowacyjną technologią „Poziomy nauki”, dzięki której można dostosować edukacyjną treść zabawki do etapu rozwoju maluszka. Wystarczy ustawić jeden z trzech poziomów, aby wybrać interaktywne piosenki, wypowiedzi oraz dźwięki odpowiednie dla wieku i umiejętności dziecka. Dzięki temu zabawki mogą służyć dzieciom (i rodzicom!) przez całe lata: od pierwszych miesięcy życia szkraba aż do wieku przedszkolnego! W tym roku wśród zabawek z technologią „Poziomy nauki” znajdziemy m.in. nową wersję doskonale znanego Szczeniaczka Uczniaczka, Edukacyjny Pociąg Szczeniaczka czy nowość – Skuter Malucha. Wszystkie zabawki mówią i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj