otulacz dla dziecka
Marko
Rozwój

Od otulacza do piżamki, czyli jak zapewnić dziecku spokojny sen

Badania medyczne wskazują, że dzieci śpią lepiej, jeśli są otulane oraz mają możliwość samouspokojenia. Dlatego marka Love to Dream opracowała trzyetapowy system snu od urodzenia do 3 lat – Od noworodka do małego dziecka. Poznaj na czym polega i jak go stosować.

Kiedy w domu pojawia się dziecko, musimy dostosować znany nam dotąd rytm dnia, do potrzeb nowego członka rodziny. Oprócz karmienia ważne jest również wprowadzenie rytuału zasypiania. Poznaj trzyetapowy system snu, który zapewni twemu maluszkowi komfort podczas spania.

Jak wyciszyć dziecko przed snem?

Pierwsze cztery tygodnie życia z noworodkiem to czas wzajemnego poznawania i adaptowania się do nowej sytuacji. W tym czasie rodzice i dziecko głównie uczą się siebie nawzajem. W kolejnych miesiącach warto zacząć wyznaczać godziny drzemek oraz długość ich trwania. Aby pomóc maluchowi prawidłowo wyregulować rytm okołodobowy, trzeba zorientować się ile godzin snu potrzebuje pociecha. Oprócz tego powinnaś stworzyć dziecku odpowiednie warunki do wypoczynku. Pokój powinien być wywietrzony, a bodźce zewnętrze ograniczone. Warto też zadbać o odpowiednie światło w pokoju - najlepiej niezbyt jaskrawe, żeby nie drażniło wzroku dziecka. Jeżeli maluszek ma problem z zaśnięciem, możesz spróbować go utulić lub ukołysać. Otulanie niemowląt to praktyczny i wygodny sposób na uspokojenie najmłodszych. Dlaczego?
 
Wyobraź sobie, że tuż przed porodem dziecko w brzuchu ma naprawdę ciasno. Nie może zbytnio ruszać ani rączkami, ani nóżkami, a każdy minimalny ruch mocno naciąga skórę mamy. Po porodzie maluch oczekiwanie zyskuje całe mnóstwo przestrzeni i nie jest w stanie zapanować nad wieloma odruchami. Wszystko to budzi jego niepokój, w efekcie czego dziecko nie może usnąć ani się wyciszyć. Dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie specjalnych otulaczy Love to Dream, które pomagają uspokoić niemowlę, ale jednocześnie nie krępują ruchów dziecka. W porównaniu do zwykłych otulaczy, które trudno się zakłada i które unieruchamiają dziecko, zaopiekowanie malucha w Love to Dream zajmuje dosłownie kilka sekund. Maluch czuje się w nim, jak w brzuchu mamy, a jednocześnie może swobodnie zginać i prostować nóżki. Każdy z otulaczy Love to Dream został dostosowany do poszczególnych etapów rozwoju dziecka.

otulacz dla dziecka
Marko
otulacz dla dziecka
Marko
otulacz dla dziecka
Marko

Etap 1: Otulanie

Przez pierwsze 4 miesiące życia niemowlęta lubią spać z rączkami w górze, co uznawane jest za prawidłowy odruch. Mówi się, że dzieci są wtedy szczęśliwe, zadowolone i błogo im się śpi. Otulacz Swaddle UP przeznaczony jest dla dziecka w wieku 0-4 miesięcy. Pozwala on dziecku spać w jego naturalnej pozycji z rączkami w górze, dzięki czemu maluszek ma dostęp do swojej twarzy, by mógł samodzielnie uspokoić się w razie potrzeby. Otulacz wyposażony jest w dwukierunkowy zamek, co jest dużym ułatwieniem dla mamy. Nie będziesz musiała budzić malucha ze snu w trakcie zmiany pieluszki, gdy zajdzie taka potrzeba. W przeciwieństwie do tradycyjnych otulaczy, które utrzymują ramiona dziecka z boku ciała lub przy klatce piersiowej, unikalny kształt otulacza Swaddle UP został zaprojektowany tak, aby podtrzymać u dziecka uczucie przebywania w łonie matki. Co więcej, dzięki temu, że otulacze są zrobione z tkaniny bambusowej o różnej przepuszczalności termicznej, możesz dobrać odpowiedni na daną porę roku.

Etap 2: Przejściowy

Wraz z kolejnym etapem rozwoju dziecka, przychodzi czas na zmiany. Około 2-4 miesiąca maluchy zaczynają próby przewracania się na brzuszek. Tu z pomocą przychodzi otulacz Swaddle UP 50/50, który został zaprojektowany po to, by stopniowo oswoić niemowlę ze spaniem w pozycji nie wymagającej otulania. Kiedy twoje dziecko usiłuje przewracać się na brzuszek, po prostu odepnij jedno skrzydełko, pozwalając, by jedna ręka była wolna, a druga otulona. Kilka nocy później po prostu odepnij drugie skrzydełko uwalniając drugą rączkę. To najprostsze rozwiązanie, które w łatwy sposób umożliwi przejście od otulania do uwolnienia rączek – nie zaburzając przy tym cennego rytmu snu. Model ten będzie idealny dla maluszka w wieku 4-9 miesięcy. Zarówno on, jak i jego poprzednik zostały opatentowane przez markę Love to Dream oraz certyfikowane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego. To przełomowe rozwiązanie wspierające zasypianie oraz zapewniające spokojny sen.

Etap 3: Niezależny sen

Wraz z każdym, kolejnym miesiącem życia, twoje dziecko będzie stawało się coraz bardziej samodzielne. Dotyczy to nie tylko rozwoju motorycznego, który można wspierać np. przy pomocy zabawek. Maluch rozwija się także podczas snu. W tym czasie jego mózg przetwarza mnóstwo informacji, a przez przysadkę mózgową wydziela się hormon wzrostu. Wówczas warto pomyśleć o takim okryciu na noc, które zapewni dziecku maksymalną wygodę. Ciepła piżamka Love To Dream to specjalnie zaprojektowany śpiworek z nogawkami dla aktywnych dzieci. Zewnętrzna część wykonana jest ze 100% naturalnej bawełny, a w środku znajduje się pikowany kocyk, by maluszkowi było ciepło również w niższych temperaturach. Ubranko ma też wbudowane klapki, dzięki czemu dziecko może bawić się odkrytymi stopami lub mieć je zakryte w czasie snu. W porównaniu z tradycyjnymi śpiworkami, piżama zapewnia dodatkową mobilność i swobodę, dlatego jest idealna dla dzieci, które są zawsze w ruchu. 

Więcej: Marko

Tiny Love mata słoneczny dzień
materiały prasowe
Rozwój
Jakie zabawki wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?
Pierwszy rok życia dziecka to czas, kiedy w organizmie małego człowieka zachodzą szybkie i intensywne zmiany. Niemowlę rozwija zdolności poznawcze, uczy się chwytać przedmioty, unosić główkę i korzystać ze zmysłów. Odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak maty edukacyjne czy interaktywne zabawki, mogą pomóc maluchowi w poznawaniu świata.

Aby maluch nauczył się wyrażać radość, okazywać emocje czy budować więzi społeczne, potrzebuje narzędzi, które pomogą mu zdobyć te ważne umiejętności. Poznaj zabawki, które wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. Mata edukacyjna Słoneczny Dzień Mata edukacyjna Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień jest rewolucyjnym u innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci. Zapewnia aktywny rozwój ruchowy, oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Zabawa na macie zachęca malucha do unoszenia główki i chwytania przedmiotów. Jednocześnie pomaga dziecku wydłużyć czas spędzony na brzuszku, który przyczyni się do rozwoju ruchów całego ciała. To również wspaniale miejsce, które wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny. Możesz położyć malucha na macie i udawać, że zabawki mówią do niego albo, że się cieszą lub smucą. Dzięki temu dziecko pozna różne emocje, a z czasem nauczy się je rozróżniać. Każdy rodzaj zabawy to okazja do poznawania świata, a czas spędzony z rodzicem jest dla dziecka niezwykle cenny. Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień zawiera liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy, bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające. Wyjątkowość maty dodatkowo gwarantuje przesuwany łącznik pałąków. Sprawia on, że możesz dostosować ułożenie zawieszek do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Twój maluszek będzie mógł mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z tobą! Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me Doskonałym rozwiązaniem, które wpływa na rozwój dziecka jest Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me . To miejsce nie tylko do siedzenia w bezpiecznej dla malucha pozycji, ale także okazja do rozwoju poprzez zabawę. Twoje dziecko może zawsze znajdować się na wysokości twoich oczu, dzięki czemu możliwa jest komunikacja i...

Mattel Wydra
Pielęgnacja
Wyjątkowa przytulanka, która uspokoi Twoje dziecko. Weź udział w konkursie i wygraj niezwykłą wydrę!
Bolący brzuszek, ząbkowanie, przeziębienie… powodów niepokoju u maluszka może być wiele. Tak jak i sposobów na walkę z nimi. Jeśli ten temat nie jest Ci obcy, koniecznie weź udział w konkursie. Opisz nam jakie są twoje sprawdzone sposoby na uspokojenie maluszka i wygraj wyjątkową pluszową zabawkę - Wydrę Usypiankę - Przytulankę Oddychający Uspokajacz.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', '152Q__e.v6gvr8UHBTScELdejwg81xuEPRSP8DLd6.j.g7', 'yndqpkqrdo', 'blcrevvennqfvhldnkzrqdttsblz']); Każda mama ma swoje sposoby na ukojenie maluszka. Często są to kołysanki, lulanie, tulenie, wspólne spanie czy spacer w chuście. Teraz do listy ma szansę dołączyć wyjątkowe zwierzątko… Niezwykła pluszowa wydra Miękki brzuszek wyderki rytmicznie podnosi się i opada jak przy oddychaniu, co w naturalny sposób koi maluszka. Zabawka odtwarza też 3 minuty uspokajającej muzyki i innych dźwięków, takich jak bicie serca, słodkie pochrapywanie czy biały szum oraz świeci delikatnym światełkiem. Dzięki słodkiemu pyszczkowi, miękkiemu materiałowi i satynowemu ogonkowi oddychająca wydra to idealna zabawka do spania dla Twojej pociechy. Co jeszcze cechuje wydrę: Jest odpowiednia dla maluszków od pierwszych dni życia, Naśladuje uspokajające ruchy oddychania, co w naturalny sposób wycisza dziecko, Kształtuje dobre nawyki: ta urocza przytulanka może stać się częścią codziennego układania do snu, pomagając w tworzeniu rytuału zasypiania, Wyposażona w 11 funkcji, które pobudzą zmysł wzroku, słuchu i dotyku, Dzięki uroczemu pyszczkowi, kojącym ruchom i łagodnej muzyce wyderka pomoże wyciszyć Twoje dziecko i da mu poczucie bezpieczeństwa, Ma możliwość regulacji i personalizacji ustawień - nawet 3 minuty muzyki, dźwięków i delikatne światełko, Wykonana jest z wyjątkowo miękkich tkanin, które - po wyjęciu części elektronicznej - można prać w pralce.   Ta urocza wydra ma szansę stać się członkiem waszej rodziny. Wystarczy, że opiszesz nam swój sposób na uspokojenie dziecka, a zwierzątko może powędrować właśnie do Ciebie! Artykuł powstał z udziałem marki Mattel

marko
Marko
Rozwój
Najlepsze zabawki wspierające rozwój dziecka w różnych obszarach
Zastanawiasz się, co kupić dziecku na święta? Poznaj zabawki, które rozwiną motorykę, zmysły i wyobraźnię malucha, a do tego będą wspaniałym prezentem pod choinkę!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', '16Mw3eepr6eVeCpzoCMMucV37zEZMVrD4iyi4qDw2CL.37', 'kmrqnrplas', 'eibhuhxaxqjkuxjfcbzblgvfruli']);   Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o tym, co sprezentować dziecku pod choinkę. Jeżeli szukasz czegoś dla niemowlęcia, sięgnij po zabawki, dzięki którym maluch będzie mógł rozwinąć zdolności poznawcze oraz motoryczne. Powinny być to również przedmioty przykuwające wzrok dziecka, a także takie, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię. Poznaj rozwojowe zabawki Tiny Love, które wspomogą rozwój twojego dziecka i przy okazji idealnie sprawdzą się, jako świąteczny prezent.   Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój dużej motoryki dziecka? Jeśli chcesz ułatwić dziecku naukę unoszenia główki, siadania, raczkowania, czy chodzenia, sięgnij po Spiralkę sensoryczną Inspiral - Klepsydra . Pozwoli ona rozwinąć maluchowi zdolności poznawcze oraz motoryczne. Dzięki innowacyjnej wirującej strukturze spiralki, dziecko może sięgnąć do środka zabawki i odkryć co znajduje się w środku. Wnętrze klepsydry wypełnione jest małymi kuleczkami - gdy szkrab wprawi zabawkę w ruch, usłyszy grzechotanie, które przyczyni się do rozwoju zmysłu słuchu i kojarzenia. Ponieważ zabawka jest łatwa do uchwycenia i trzymania, dziecko rozwija także mięśnie palców i rąk, a tym samym zmysł dotyku. Spiralna struktura sprawia, że zabawkę można turlać po ziemi, co daje jeszcze maluchowi więcej frajdy. Jej podstawa jest przezroczysta - dziecko może sprawdzać co znajduje się za prześwitującym materiałem. Zabawka wyposażona jest w satynowe tasiemki. Każda mama wie, że maluchy uwielbiają pociągać za wszelkiego rodzaju metki, tasiemki, sznurki… Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój małej motoryki dziecka?...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz