otulacz dla dziecka
Marko
Rozwój

Od otulacza do piżamki, czyli jak zapewnić dziecku spokojny sen

Badania medyczne wskazują, że dzieci śpią lepiej, jeśli są otulane oraz mają możliwość samouspokojenia. Dlatego marka Love to Dream opracowała trzyetapowy system snu od urodzenia do 3 lat – Od noworodka do małego dziecka. Poznaj na czym polega i jak go stosować.

Kiedy w domu pojawia się dziecko, musimy dostosować znany nam dotąd rytm dnia, do potrzeb nowego członka rodziny. Oprócz karmienia ważne jest również wprowadzenie rytuału zasypiania. Poznaj trzyetapowy system snu, który zapewni twemu maluszkowi komfort podczas spania.

Jak wyciszyć dziecko przed snem?

Pierwsze cztery tygodnie życia z noworodkiem to czas wzajemnego poznawania i adaptowania się do nowej sytuacji. W tym czasie rodzice i dziecko głównie uczą się siebie nawzajem. W kolejnych miesiącach warto zacząć wyznaczać godziny drzemek oraz długość ich trwania. Aby pomóc maluchowi prawidłowo wyregulować rytm okołodobowy, trzeba zorientować się ile godzin snu potrzebuje pociecha. Oprócz tego powinnaś stworzyć dziecku odpowiednie warunki do wypoczynku. Pokój powinien być wywietrzony, a bodźce zewnętrze ograniczone. Warto też zadbać o odpowiednie światło w pokoju - najlepiej niezbyt jaskrawe, żeby nie drażniło wzroku dziecka. Jeżeli maluszek ma problem z zaśnięciem, możesz spróbować go utulić lub ukołysać. Otulanie niemowląt to praktyczny i wygodny sposób na uspokojenie najmłodszych. Dlaczego?
 
Wyobraź sobie, że tuż przed porodem dziecko w brzuchu ma naprawdę ciasno. Nie może zbytnio ruszać ani rączkami, ani nóżkami, a każdy minimalny ruch mocno naciąga skórę mamy. Po porodzie maluch oczekiwanie zyskuje całe mnóstwo przestrzeni i nie jest w stanie zapanować nad wieloma odruchami. Wszystko to budzi jego niepokój, w efekcie czego dziecko nie może usnąć ani się wyciszyć. Dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie specjalnych otulaczy Love to Dream, które pomagają uspokoić niemowlę, ale jednocześnie nie krępują ruchów dziecka. W porównaniu do zwykłych otulaczy, które trudno się zakłada i które unieruchamiają dziecko, zaopiekowanie malucha w Love to Dream zajmuje dosłownie kilka sekund. Maluch czuje się w nim, jak w brzuchu mamy, a jednocześnie może swobodnie zginać i prostować nóżki. Każdy z otulaczy Love to Dream został dostosowany do poszczególnych etapów rozwoju dziecka.

otulacz dla dziecka
Marko
otulacz dla dziecka
Marko
otulacz dla dziecka
Marko

Etap 1: Otulanie

Przez pierwsze 4 miesiące życia niemowlęta lubią spać z rączkami w górze, co uznawane jest za prawidłowy odruch. Mówi się, że dzieci są wtedy szczęśliwe, zadowolone i błogo im się śpi. Otulacz Swaddle UP przeznaczony jest dla dziecka w wieku 0-4 miesięcy. Pozwala on dziecku spać w jego naturalnej pozycji z rączkami w górze, dzięki czemu maluszek ma dostęp do swojej twarzy, by mógł samodzielnie uspokoić się w razie potrzeby. Otulacz wyposażony jest w dwukierunkowy zamek, co jest dużym ułatwieniem dla mamy. Nie będziesz musiała budzić malucha ze snu w trakcie zmiany pieluszki, gdy zajdzie taka potrzeba. W przeciwieństwie do tradycyjnych otulaczy, które utrzymują ramiona dziecka z boku ciała lub przy klatce piersiowej, unikalny kształt otulacza Swaddle UP został zaprojektowany tak, aby podtrzymać u dziecka uczucie przebywania w łonie matki. Co więcej, dzięki temu, że otulacze są zrobione z tkaniny bambusowej o różnej przepuszczalności termicznej, możesz dobrać odpowiedni na daną porę roku.

Etap 2: Przejściowy

Wraz z kolejnym etapem rozwoju dziecka, przychodzi czas na zmiany. Około 2-4 miesiąca maluchy zaczynają próby przewracania się na brzuszek. Tu z pomocą przychodzi otulacz Swaddle UP 50/50, który został zaprojektowany po to, by stopniowo oswoić niemowlę ze spaniem w pozycji nie wymagającej otulania. Kiedy twoje dziecko usiłuje przewracać się na brzuszek, po prostu odepnij jedno skrzydełko, pozwalając, by jedna ręka była wolna, a druga otulona. Kilka nocy później po prostu odepnij drugie skrzydełko uwalniając drugą rączkę. To najprostsze rozwiązanie, które w łatwy sposób umożliwi przejście od otulania do uwolnienia rączek – nie zaburzając przy tym cennego rytmu snu. Model ten będzie idealny dla maluszka w wieku 4-9 miesięcy. Zarówno on, jak i jego poprzednik zostały opatentowane przez markę Love to Dream oraz certyfikowane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego. To przełomowe rozwiązanie wspierające zasypianie oraz zapewniające spokojny sen.

Etap 3: Niezależny sen

Wraz z każdym, kolejnym miesiącem życia, twoje dziecko będzie stawało się coraz bardziej samodzielne. Dotyczy to nie tylko rozwoju motorycznego, który można wspierać np. przy pomocy zabawek. Maluch rozwija się także podczas snu. W tym czasie jego mózg przetwarza mnóstwo informacji, a przez przysadkę mózgową wydziela się hormon wzrostu. Wówczas warto pomyśleć o takim okryciu na noc, które zapewni dziecku maksymalną wygodę. Ciepła piżamka Love To Dream to specjalnie zaprojektowany śpiworek z nogawkami dla aktywnych dzieci. Zewnętrzna część wykonana jest ze 100% naturalnej bawełny, a w środku znajduje się pikowany kocyk, by maluszkowi było ciepło również w niższych temperaturach. Ubranko ma też wbudowane klapki, dzięki czemu dziecko może bawić się odkrytymi stopami lub mieć je zakryte w czasie snu. W porównaniu z tradycyjnymi śpiworkami, piżama zapewnia dodatkową mobilność i swobodę, dlatego jest idealna dla dzieci, które są zawsze w ruchu. 

Więcej: Marko

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA