Marko mata z pałąkami ocean
materiały prasowe
Rozwój

Wspomagają rozwój zmysłów malucha, jego rozwój emocjonalny i społeczny [PRZEGLĄD AKCESORIÓW]

Nie ma chyba rodzica, który nie chciałby, aby jego maluszek rozwijał się prawidłowo. Ogromną wagę więc przykładamy do czasu spędzanego z dzieckiem, podejmowanych wspólnie z nim aktywności, wykorzystywanych przy tym zabawek i akcesoriów. Szukamy tych, które będą nie tylko piękne i bezpieczne, ale pomogą nam wspierać rozwój emocjonalny i społeczny malca, a dodatkowo będą stymulować jego zmysły. Na jakie produkty postawić?

Kompletując zabawki i akcesoria dla malucha, warto sięgnąć po te, które będą bardziej uniwersalne, a więc pomogą dziecku:

  1. Rozwijać zmysły. Ważne będą więc te zabawki i akcesoria, które dostarczą mu wielu bodźców stymulujących różne obszary. Sprawdzą się drobiazgi wydające dźwięki (szeleszczące, grające, piszczące, dzwoniące), kolorowe, mające różne faktury (miękkie, śliskie, puszyste). Pamiętajmy, że maluch większość z nich sprawdzi również pod kątem rozwoju zmysłu smaku…
  2. Rozwijać się emocjonalnie. To w efekcie umożliwi dziecku funkcjonowanie wśród ludzi, tworzenie bliskich więzi, zawieranie przyjaźni oraz ćwiczenie umiejętności rozumienia własnych i cudzych emocji.
  3. Rozwijać się społecznie. Maluch uczy się, jak ma postępować w konkretnych sytuacjach, dostrzega, jakie są np. role domowników czy jakie są ich wartości.

Wspólna zabawa, już od pierwszych dni życia, zaowocuje w przyszłości. Jak zatem i czym się bawić oraz w jakie atrybuty zabawy warto zainwestować?

Mata edukacyjna z pałąkami i karuzelką – Skarby Oceanu

Mata z najnowszej kolekcji od Tiny Love pomaga przenieść się… na dno oceanu. To niezwykła odskocznia choćby od świata, który maluch poznaje podczas codziennych spacerów. Wspólnie z cudownymi, podwodnymi bohaterami można przeżyć fascynujące przygody!

Marko mata z pałąkami ocean
materiały prasowe

Atrakcje, jakie oferuje mata, nie tylko wydłużą czas spędzony na brzuszku, zachęcając malucha do unoszenia głowy, ale zapewnią dziecku aktywny rozwój ruchowy, oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Z kolei podczas leżenia na pleckach dziecko będzie cieszyć się zwisającymi nad głową zawieszkami. Chcąc je złapać, będzie rozwijać umiejętności motoryczne oraz stopniowo rozumieć zależności przyczyna-skutek.
Najbardziej angażująca może okazać się karuzela w kształcie rozgwiazdy - zawieszona na pałąkach, spełnia rolę standardowej karuzeli, która zazwyczaj mocowana jest do łóżeczka - kręci się, gra melodyjki i ma światełka. Po odczepieniu jej i położeniu na macie, dziecko może w nią uderzać, wywołując w ten sposób różne morskie dźwięki i światełka!
Mata wyposażona jest również w elementy zapewniające rozwój wielozmysłowy. To między innymi bezpieczne lusterko, elementy świecące i grające oraz błyszczące satynowe wstążki. Najważniejsze jednak, by zabawie towarzyszyła ciekawa, podwodna, opowiedziana przez rodzica bajka!

Mata edukacyjna podróżna XL – Skarby Oceanu

Pozostając na dnie oceanu… To jedna z największych mat firmy Tiny Love. Duży rozmiar zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas odpoczynku i zabawy.

Marko mata z pałąkami ocean xl
materiały prasowe

Ta kolorowa, mięciutka mata oferuje miejsce do motorycznych i sensorycznych doświadczeń dziecka leżącego na pleckach, brzuszku lub podczas turlania. Mata jest na tyle duża (140x113 cm), że nie ma ryzyka zabawy poza nią. Do tego jest łatwa do złożenia i przenoszenia, dlatego sprawdzi się zarówno podczas zabawy w domu, jak i na pikniku czy w gościach! Zwłaszcza że dolna część maty jest wodoodporna, a całość można bez problemu prać w pralce.
Marko mata z pałąkami ocean xl
materiały prasowe

Mata zapewnia niezwykle duży obszar zabawy. Jej unikalny design ciekawi maluchy i zachęca do rozwoju ruchów całego ciała. Najpierw w pozycji leżącej, stopniowo jednak pomagając ćwiczyć koordynację, równowagę i postawę ciała oraz kontrolowanie ruchów.

Lampka/projektor muzyczny/pozytywka 3w1

To nieduże urządzenie jest zarazem lampką, która daje ciepłe, delikatne światło, wyświetlającym gwiazdki projektorem i pozytywką. Dodatkowo modny design i wyjątkowa paleta kolorów kolekcji Boho Chic tworzą przyjemną przestrzeń.

Marko projektor boho chic
materiały prasowe

Odtwarzacz MP3 umożliwia odtwarzanie 17 kołysanek, szumów oraz dźwięku uciszania. Daje również możliwość wgrania swoich utworów. Zabawka w doskonały i prosty sposób stymuluje wzrok i słuch dziecka: światło i gwiazdki zachęcają je do obserwowania, a muzyka do uważnego słuchania.
Marko projektor boho chic
materiały prasowe

Lampka nocna umożliwia dostosowanie poziomu oświetlenia, a dzięki uchwytowi w postaci sznurka, można ją przenosić w trybie latarenki. Przede wszystkim jednak Kolorowa, gwieździsta projekcja na suficie stworzy zaczarowaną i magiczną atmosferę w pokoju dziecka.

Karuzela Czas dla Brzuszka: zabawka interaktywna – Zabawa na łące

Ta innowacyjna karuzela nie przypomina klasycznych. Jej zadaniem jest bowiem zachęcenia malucha do spędzania czasu na brzuszku. I należy przyznać, że działa! Dziecko chętniej spędza czas w tej ważnej dla jego rozwoju (lecz niekiedy frustrującej) pozycji.

Marko karuzela czas dla brzuszka
materiały prasowe

Wprawiona w ruch zabawka balansuje, a jej dwa obracające się o 360° ramiona, na których wiszą przyjazne jabłuszko z lusterkiem i ptaszek, nieustannie inspirują dziecko do podnoszenia główki. Karuzelka wyposażona jest w klips umożliwiający łatwe mocowanie i zabranie jej ze sobą w podróż!
Zabawka wspiera rozwój zmysłów, motoryki dziecka i zdolności poznawczych dzięki wielu zabawnym i angażującym elementom – nie brakuje muzyki, światełek, a sam jej ruch pozwala dziecku w spokoju cieszyć się obracającymi się ramionami i lusterkiem a ku-ku. Karuzelka zachęca także do ćwiczenia ruchów precyzyjnych oraz ruchów całego ciała.
Marko karuzela czas dla brzuszka
materiały prasowe

Dlaczego to wszystko jest tak ważne? Bo dzięki prawidłowemu stymulowaniu zmysłów i trosce o rozwój społeczny i emocjonalny, nasze pociechy wyrosną na uważnych i rozumnych starszaków! Poza tym, te akcesoria to gwarancja fantastycznej zabawy – zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. 

Przynajmniej 7 korzyści...

Sięgając po zabawkę dla malucha, należy zwrócić uwagę, by umożliwiała stymulowanie rozwoju malucha w różnych obszarach. Jakich?

1.    Kojarzenie. Rozwój w tym obszarze umożliwia odkrywanie świata i zdobywanie nowych umiejętności.
2.    Język i komunikowanie się. Dzięki rozwijaniu mowy maluch może dzielić się z otoczeniem swoimi pomysłami, myślami i emocjami. I pamiętaj – gaworzenie też jest formą komunikacji!
3.    Ruchy precyzyjne. To niezwykle istotne, by dziecko mogło ćwiczyć chwytanie czy celowanie. Wkładanie niektórych przedmiotów do ust jest dla maluchów również bardzo ważną umiejętnością.
4.    Zmysły. Dzięki nim możemy badać otoczenie i poszerzać jego pojmowanie. Zmysły pozwalają gromadzić i przetwarzać napływające informacje. Nie wolno zapominać o wspieraniu rozwoju żadnego z nich – wzroku, smaku, zapachu, słuchu ani dotyku.
5.    Ruchy całego ciała. Silne mięśnie są potrzebne do wykonywania czynności jak między innymi unoszenie głowy, przewroty na brzuch, siadanie, raczkowanie czy chodzenie. Dzięki nim dziecko staje się samodzielne i w pełni aktywne.
6.    Wyobraźnia i kreatywność. Te dwa elementy pozwalają tworzyć to, co fizycznie nie istnieje, realizować swoje pomysły i spełniać marzenia. Wyobraźnia dziecka potrafi być naprawdę niesamowita i u niejednego dorosłego wywołać konsternację.
7.    Rozwój emocjonalny i społeczny. To niezwykle istotne także na późniejszym etapie rozwoju, podczas np. nauki. Obszar ten wspiera także dziecko w rozpoznawaniu emocji.

Marko 7 elementów rozwoju
materiały prasowe

 Gotowi na wspólną zabawę?

Artykuł powstał z udziałem Tiny Love

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA