Kombinezon zimowy dla niemowlaka posłuży dziecku przynajmniej przez 4 miesiące. Niemowlę w tym czasie na pewno zdąży choć raz albo dwa zmienić rozmiar ubranek. Warto więc kupić kombinezon dobrze dopasowany do rozmiaru dziecka, ale nie za ciasny. Pamiętaj jednak, że jeżeli kombinezon zimowy dla niemowlaka będzie za luźny, dziecku może być w nim za zimno!

Reklama

Jaki kombinezon zimowy dla niemowlaka:

Jaki kombinezon zimowy dla niemowlaka kupić?

Jeśli po raz pierwszy kupujesz kombinezon na zimę dla dziecka, zwróć uwagę na jego funkcjonalność oraz materiał, z jakiego jest wykonany. Dobry kombinezon dla niemowlaka nie będzie przeszkodą w przewijaniu (łatwy system rozpinania), zabezpieczy przed zimnem także stopy i dłonie dziecka, a do tego będzie miękki i przyjemny w dotyku od środka. Pamiętaj, że kombinezon zimowy musi być:

  • nieprzemakalny
  • uszyty z naturalnych tkanin

Uwaga! Nie kupuj kombinezonu zimowego „na zapas”. Prawdopodobieństwo, że ciepły kombinezon na zimę posłuży dziecku dłużej niż jeden sezon, jest minimalne (maluch i tak z niego wyrośnie). A w za dużym kombinezonie łatwo zmarznąć, bo zbyt obszerne ubrania nie chronią przed utratą ciepła!

Jednoczęściowy kombinezon zimowy dla niemowlaka

Kombinezon zimowy dla dziecka powinien być jednoczęściowy czyli taki, który rozpina się na całej długości. Dzięki temu bardzo łatwo się go zakłada albo zdejmuje (, nawet gdy dziecko zaśnie na zimowym spacerze). Dobrym rozwiązaniem są też rozpinane nogawki: taki kombinezon umożliwi szybką zmianę pieluszki.

Zobacz także

Kombinezon na zimę z bucikami

Kombinezon zimowy dla niemowlaka warto kupić z doszytymi lub dopinanymi bucikami. Niemowlęta nie muszą mieć oddzielnych butów zimowych, bo i tak nie będą wychylać nosa z wózka. Dobrze, jeśli kombinezon na zimę ma też odpinane rękawiczki oraz koniecznie kaptur.

Kombinezon jako śpiworek dla niemowlaka

Zamiast tradycyjnego kombinezonu dla niemowlaka możesz wybrać też kombinezon-śpiworek. Maluchowi będzie w nim tak samo ciepło, a do tego będzie miał większą swobodę ruchów. Kup śpiworek do wózka, jeśli niemowlę na spacerach głównie śpi i nie ma potrzeby, by wyjmować je z wózka. A jeżeli często podróżujesz samochodem, rozważ zakup kombinezonu zimowego w formie śpiworka do fotelika. To bardzo praktyczny gadżet, gdy trzeba dziecko rozebrać i przypiąć pasami. Równie dobrze sprawdzą się też otulacze do fotelików.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama