Niania elektroniczna pozwoli ci lepiej łączyć opiekę nad dzieckiem i codzienne zajęcia. Ułatwi też czuwanie nad dzieckiem w nocy, jeśli niemowlę śpi w oddzielnym pokoju. Jeśli nie wiesz, jaką nianię wybrać, sprawdź nasz ranking. Aby wybór był łatwiejszy, pomyśl, co jest dla ciebie najważniejsze: kamera, duży zasięg, monitor oddechu, możliwość nagrywania czy odtwarzania kołysanek? Zobacz nasz przegląd i wybierz model, który najlepiej odpowie na twoje potrzeby.

Reklama

Najlepsze nianie elektroniczne 2022:

 1. Najprostsza niania elektroniczna
 2. Niania elektroniczna z kamerą, obrazem i wifi
 3. Niania elektroniczna z komunikacją w dwie strony
 4. Niania elektroniczna z dużym zasięgiem
 5. Ładna niania elektroniczna
 6. Niania elektroniczna z noktowizorem
 7. Niania elektroniczna z monitorem oddechu

Co to jest niania elektroniczna?

Najprostsza niania elektroniczna umożliwia nasłuch – przekazuje wszystkie dźwięki (albo ciszę) panujące w dziecięcym pokoju. Taka elektroniczna niania to wersja bardzo podstawowa, ale i tak jest dużym ułatwieniem dla rodziców. Bardziej skomplikowane (i droższe) urządzenia mają dodatkowe funkcje. Najczęstszą z nich jest przekazywanie obrazu wideo z kamery, co umożliwia nie tylko nasłuch, ale i obserwację dziecka.

Jednak to nie wszystko, co może rodzicom zaoferować niania elektroniczna. Bardziej zaawansowane modele mają różne dodatkowe funkcje, jak np.:

 • termometr (mierzy temperaturę w pomieszczeniu),
 • lampka nocna,
 • możliwość zbliżania obrazu i obrotu kamery,
 • możliwość odtwarzania kołysanek,
  możliwość nagrywania obrazu
 • tryb nocny – widać dziecko także w ciemnym pokoju,
 • duży zasięg między nadajnikiem a odbiornikiem,
 • monitor oddechu,
 • duży wyświetlacz,
 • regulacja natężenia dźwięku.

Najlepsze nianie elektroniczne – ranking

Niania elektroniczna, zwłaszcza w najprostszej wersji, przyda się każdemu rodzicowi noworodka i niemowlęcia. Szczególnie polecamy ją tym, którzy oswajają się dopiero z trudami opieki nad maluszkiem, odczuwają lęk przed zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej albo doświadczają regresu snu niemowlęcia. Każdy rodzic z pewnością znajdzie nianię w pasującej mu cenie. Ceny przyzwoitych niań elektronicznych zaczynają się od ok. 100 zł. Najbardziej zaawansowane urządzenia renomowanych producentów kosztują powyżej 600 zł. Oto nasz ranking najlepszych niań elektronicznych do pilnowania dziecka.

Zobacz także

1. Prosta i tania niania elektroniczna

Jeśli uważasz, że zakup niani elektronicznej musi wiązać się z dużym wydatkiem, jesteś w błędzie. Cenę urządzenia podnoszą dodatkowe opcje, jakie oferują producenci. Wielu rodziców szuka jednak sprzętu, który świetnie wywiąże się ze swojej podstawowej roli, czyli przekazywania dźwięku. To właśnie dzięki niej możesz mieć dziecko „na podsłuchu” i reagować, gdy zapłacze. Takim urządzeniem jest np. niania KT Monitor. Sprzedawana w przystępnej cenie (ok. 100 zł). Jest energooszczędna, bo włącza się tylko wtedy, gdy „usłyszy” dźwięki.

2. Niania elektroniczna z kamerą, obrazem i WiFi

Dzięki niani elektronicznej z kamerą możesz nie tylko słyszeć, ale również widzieć, co dzieje się u dziecka. Nic bardziej nie rozczula rodziców, nawet tych zmęczonych po całym dniu opieki nad maluchem, niż widok śpiącego brzdąca. Taką możliwość daje np. urządzenie z kamerą i monitorem WiFi – pozwala oglądać dziecko w kolorze. Co więcej, obraz jest cyfrowy i można go przybliżyć na słodkie rączki czy stópki maleństwa.

3. Niania elektroniczna z komunikacją w dwie strony

Słyszeć i widzieć dziecko to jedno, a móc szybko zareagować na jego płacz – to drugie. Martwisz się, że zanim dobiegniesz do dziecięcej sypialni, maleństwo rozpłacze się na dobre i trudno ci będzie je potem uspokoić? Z pomocą może przyjść niania elektroniczna, np. Truelife NannyCam H32, która umożliwia komunikację w obie strony – czyli ty słyszysz dziecko, ale dziecko może również usłyszeć ciebie.

Maluchy często uspokajają się, gdy słyszą znajomy głos, a z dwulatkiem za pośrednictwem takiej niani można nawet porozmawiać bez konieczności wchodzenia od razu do jego sypialni. Dodatkowe zalety tego typu urządzeń to np. wgrane melodie kołysanek, które pomogą dziecku w zasypianiu, kolorowy wyświetlacz, regulacja głośności oraz czujnik temperatury.

4. Niania elektroniczna z dużym zasięgiem

Duży zasięg to bardzo ważny parametr, jeśli mieszkacie w domu lub dużym mieszkaniu, albo jeśli często wyjeżdżacie z dzieckiem np. na działkę. Większy zasięg pozwoli bez stresu zejść z piętra na parter, by napić się kawy, wyjść na chwilę do ogrodu, garażu czy wynieść śmieci i mieć cały czas pod kontrolą dziecko. Lionelo Babyline 7.1 działa w zasięgu do 260 m – to pozwoli w podbramkowej sytuacji, np. gdy dziecko długo śpi, nawet szybko wyprowadzić psa (gdy w domu są inni domownicy, absolutnie nie polecamy zostawiać dziecka samego!).

Duży zasięg niani elektronicznej pozwala również kontrolować maluszka, którego na południową drzemkę wystawiasz do ogródka. Dodatkowy bonus to np. wbudowany termometr i 40 godzin działania na jednym ładowaniu.

5. Ładna niania elektroniczna

Niania elektroniczna staje się stałym elementem wystroju wnętrza, w którym śpi dziecko. Nic dziwnego, że kryterium wyboru bywają nie tylko jej funkcjonalności, ale również wygląd. Urządzenie wyprodukowane przez firmę V tech niania BM4300 ma kształt sowy. Dodatkowe zalety: dwukierunkowa komunikacja, czujnik temperatury i automatyczny tryb kamery nocnej.

niania elektroniczna sowa
allegro

6. Niania elektroniczna z noktowizorem

Jeśli chcesz nie tylko słyszeć, ale również bardzo dobrze widzieć śpiące dziecko o każdej porze dnia i nocy, zwróć uwagę, czy niania elektroniczna jest wyposażona w tzw. noktowizor. To funkcja, która pozwala urządzeniu „widzieć” w ciemności. Wyraźny obraz z ciemnego pokoju jest możliwy dzięki opcji nocnego podglądu z podświetleniem w podczerwieni. Ważne: takie urządzenie w żaden sposób nie zakłóca snu dziecka.

7. Niania elektroniczna z monitorem oddechu

Taka niania to przenośny monitor oddechu, który można zabrać ze sobą wszędzie (nie ma kabli ani przewodów). Urządzenie poprzez wibracje pobudza dziecko do oddychania (po 15-sekundowej przerwie w oddychaniu) lub za pomocą alarmu informuje rodziców o bezdechu u dziecka (jeśli ruchy oddechowe nie zostaną wykryte przez 20 sekund). Nianię z monitorem oddechu Snuza Hero MD mocuje się do pieluszki niemowlęcia – to unikalne rozwiązanie w skali światowej!

niania elektroniczna z monitorem oddechu
mat. prasowe

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama