I to urzeka od chwili, gdy po raz pierwszy ukazała się na rynku. Bo to historia najzwyklejsza w świecie, która może się wydarzyć pod każdą szerokością geograficzną. Posłuchajcie, jak opowieść o Bullerbyn interpretuje Edyta Jungowska.

Reklama

Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia – rozpoczyna swą opowieść siedmiolatka, główna bohaterka książki. Lisa opowiada o przygodach sześciorga dzieciaków z malutkiego Bullerbyn, wioski składającej się z trzech Zagród – Północnej, Środkowej, Południowej. Nie będę dalej opowiadać historii tej szóstki, skupię się na czytaniu tekstu przez wspaniałą aktorkę, Edytę Jungowską. Znakomita interpretacja, bo aktorka nie tyle czyta wam książkę, ile bawi się tekstem. Dzięki temu świat gromadki przyjaciół staje się bliższy, pełniejszy, ciekawszy.

A Olle, Britta, Anna, Lasse i Bosse, oraz Lisa ze swą pomysłowością, wyobraźnią i temperamentem potrafią zaintrygować nawet największego dziecięcego malkontenta. To już nie są książkowi bohaterowie, to po prostu dzieciaki z sąsiedniego podwórka. Dzięki nim jeszcze bardziej cenimy wartość przyjaźni, a także rozumiemy, że warto pomagać innym, warto nie zwracać uwagi na sprawy mało ważne, warto również brać odpowiedzialność za czworonożnych przyjaciół.

Dodam także, że do płyty dołączona jest Książka nie do czytania – Zbuduj swoje Bullerbyn wymyślona przez Małgorzatę Sobieszczańską i Rafała Sabarę.

Reklama

Dzieci z Bullerbyn plus Książka nie do czytania
Autorka: Astrid Lindgren
Tłumaczka: Irena Szuch-Wyszomirska
Autor oprawy muzycznej: Sambor Dudziński&Company
Czyta: Edyta Jungowska
Wydawca: Jung-off-ska Sp.k.
Nośnik: CD
Czas nagrania: 7 godzin

Zobacz także

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Reklama
Reklama
Reklama