Nie wiesz, jak narysować zająca, a twoje dziecko prosi o jego rysunek? Nic dziwnego, to jeden z ulubionych zwierzątek dzieci, dlatego warto wiedzieć, jak się rysuje zająca. Mamy dla was bardzo prosty sposób, w którym pokazujemy jak narysować zająca krok po kroku! Pamiętajcie, że takie wspólne rysowanie z dzieckiem to rozwijanie sprawności rączki dziecka, mnóstwo świetnej zabawy i spędzenie czasu w twórczy sposób!

Reklama

Jak narysować zająca – krok po kroku

Pokazujemy, jak narysować zająca w czterech krokach. W pierwszych etapach skupiliśmy się na narysowaniu jego tułowia oraz głowy, oraz takich szczegółów jak oczy, pyszczek i łapy. Ostatni etap to kolorowanie rysunku zająca.

Jak narysować zająca krok 1

Narysuj ołówkiem zarys głowy zająca i jego plecy wraz z tylną łapą. Zacznij od narysowania tułowia, pociągając zaokrągloną linię w dół, następnie narysuj łapkę. Rysując głowę o lekko wydłużonym kształcie, zostaw na jej górnej linii niewielką przerwę – w tym miejscu będą uszy zająca.

jak narysować zająca
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje zająca krok 2

Teraz dorysuj brzuszek zająca i jego przednie łapki oraz uszy. Rysując brzuszek, pociągnij lekko wygiętą kreskę od głowy zwierzaka w dół, aż do tylnej łapki. Na linii brzuszka zrób przerwę na miejsce dla przednich łapek.

jak narysować zająca krok poo kroku
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować zająca dla dziecka krok 3

Dorysuj oczy zająca, nosek i buźkę.

Zobacz także
jak się rysuje zająca
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje zająca krok 4

Pokoloruj zająca – nasz jest klasycznym szaraczkiem!

jak narysować zająca
Agnieszka Majchrzak

Rysunek zająca to dobra okazja do rozmowy o świętach wielkanocnych

Pokazaliśmy jak narysować zająca krok po kroku. Mamy nadzieję, ze dzięki naszej instrukcji już wiecie, jak narysować zająca!

Rysowanie zająca to idealna okazja na porozmawianie o tym sympatycznym zwierzaku, który budzi wiele pozytywnych emocji i skojarzeń. Jest symbolem świąt Wielkanocy i zgodnie z tradycją przynosi dzieciom słodkości w wielkanocną niedzielę. Jest zwiastunem nadchodzącej wiosny i symbolizuje płodność oraz szczęście.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama