Rodzicielstwo to czas powrotu do wspomnień z własnego dzieciństwa i opowieści, które lubiliśmy. Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” w mig przywołują te wspomnienia. Jeśli pamiętasz, o czym były bajki, możesz opowiedzieć je dziecku swoimi słowami. Na pewno chętnie posłucha twojej interpretacji.

Reklama

Spis treści:

  1. Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu”
  2. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek”
  3. Postać z bajki do kolorowania – Calineczka
  4. Postacie z bajek do druku – Mały Książę
  5. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki”
  6. Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów”
  7. Kolorowanka z postaciami z bajek –„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”
  8. Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia”

Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu”

„Kraina Lodu” opowiada o dwóch siostrach, których rodzice zginęli w wypadku na morzu. Jedna z nich ma magiczną moc, co początkowo uważa za wadę. To, czego dotknie, zamienia w lód i z tego powodu księżniczka opuszcza rodzinne królestwo. Jednak jej siostra, Anna, postanawia ją odnaleźć.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Elsą, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanki postacie z bajek Elsa
Adobe Stock/Phoobarn

Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek”

Być może uważasz, że to przestarzała bajka, ale zobacz, jak wiele wersji „Czerwonego Kapturka” powstało. Nie bez powodu – to historia uniwersalna, na której wzorowane są późniejsze bajki. Dziewczynka idzie przez las, aby odwiedzić chorą babcię. W lesie spotyka wilka, który proponuje jej zrywanie kwiatków, a w tym czasie sam udaje się do chatki babci. Zjada babcię, przebiera się za nią i czeka w domku na Czerwonego Kapturka. Na koniec pojawia się leśniczy, który z brzucha wilka wydobywa babcię oraz wnuczkę, całe i zdrowe.

Zobacz także

Wybierz, którą kolorowankę chcesz wydrukować. Do wyboru jest postać Czerwonego Kapturka lub babcia, do której właśnie przyszedł wilk.

Po kliknięciu w obrazek otrzymasz wersję kolorowanki do druku.

Postacie z bajki do kolorowania Czerwony Kapturek
Adobe Stock/Igor Zakowski
Kolorowanka do wydruku postacie z bajek – babcia i wilk z Czerwonego Kapturka
Adobe Stock/Hasmik

Postać z bajki do kolorowania – Calineczka

Bajka o Calineczce zaczyna się od tego, że pewna starsza pani nie może mieć dziecka, więc znajoma czarownica daje jej magiczne nasionko, które ma posadzić w doniczce. Z nasionka wyrasta kwiat, a w jego środku znajduje się mała dziewczynka, która ma zaledwie jeden cal wzrostu. Dziewczyna dorasta, obserwuje motyle i marzy o tym, żeby mieć tak samo piękne skrzydła jak one. Po kilku ciekawych przygodach z żabą i kretem dociera do krainy elfów, gdzie jej marzenie się spełnia.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Calineczką, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanka do wydruku postacie z bajek Calineczka
Adobe Stock/Black Spring

Postacie z bajek do druku – Mały Książę

„Mały Książę” to opowieść dla dużych i małych, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To historia pilota, który rozbił się na pustyni, gdzie spotkał chłopca z odległej maleńkiej planety, na której są dwa wulkany, róża i nic więcej. Książkę możesz przeczytać przedszkolakowi we fragmentach. Dla 6-latka i dziecka w wieku wczesnoszkolnym ciekawy będzie film animowany „Mały Książę” Marka Osborne’a z 2015 roku, w którym to mała dziewczynka poznaje historię pilota.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Małym Księciem, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanka postacie z bajek do druku Mały Książę
Adobe Stock/MariMuz

Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki”

Bajka wydaje się straszna, ale maluchy ją uwielbiają. Może dlatego, że to prosta opowieść o trzech świnkach, które uciekają przed wilkiem. Każda z nich buduje dla siebie dom, który ma uchronić ją przed oprawcą. Jedna buduje dom ze słomy, druga z drewna, a trzecia z cegieł. Gdy nadchodzi zły wilk, jednym mocnym dmuchnięciem niszczy dom pierwszej świnki, której udaje się uciec i schronić u drugiej, w domku z drewna. Ten jednak również zostaje zdmuchnięty przez wilka. Obydwie uciekają do trzeciego domu z cegły, którego wilk nie jest w stanie zniszczyć.

Kliknij w rysunek, aby otrzymać wersję kolorowanki do wydruku. Postacie z bajek do wyboru: wilk lub trzy świnki z domu z cegły.

Postacie z bajek kolorowanka wilk z trzech małych świnek
Adobe Stock/Christos Georghiou
Kolorowanka do wydruku postacie z bajek trzy małe świnki
Adobe Stock/Hasmik

Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów”

To opowieść pełna iluzji i ciekawych postaci, takich jak Królik, który cały czas się spieszy, albo Szalony Kapelusznik, z którym Alicja pije herbatkę. Powieść możesz czytać dziecku we fragmentach. Jest doskonała na dobranoc. Maluchom na pewno spodoba się filmowa adaptacja Walta Disneya z 1951 roku.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Alicją i Królikiem, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanka do wydruku postacie z bajek Alicja
Adobe Stock/Anna Velichkovsky

Kolorowanka z postaciami z bajek – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

„Królewna Śnieżka” została spisana przez braci Grimm na podstawie przekazów ludowych. Maluch nie będzie wiedział, co to znaczy, więc warto powiedzieć mu, że kiedyś, gdy nie było pisma i książek, ludzie spotykali się i opowiadali sobie historie. W ten sposób przekazywano wiedzę z pokolenia na pokolenia. Często miała formę bajki, aby łatwiej było ją zapamiętać.

Historia opowiada o dziewczynce, której zła macocha, zazdrosna o jej urodę, chce ją zabić. Na szczęście poczciwy drwal lituje się nad losem dziewczyny i każe jej uciekać do lasu. Tam Śnieżka znajduje domek, w którym postanawia się schronić. Okazuje się, że chata należy do siedmiu rezolutnych krasnoludków – i tak rozpoczyna się przygoda.

Kliknij w kolorowankę, aby otrzymać wersję do druku.

Kolorowanka do wydruku postacie z bajek Królewna Śnieżka
Adobe Stock/Kristina

Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia”

Podobnie jak w „Czerwonym Kapturku”, tak i tu rodzeństwo wybiera się do lasu. To Jaś i Małgosia, którzy, radośnie się bawiąc, nie zważają na to, że za bardzo oddalili się od domu. Nie wiedzą, jak wrócić, więc błąkają się po lesie, aż napotykają uroczy domek z piernika. Zmęczeni i głodni zaczynają zjadać przysmaki z chatki. I wtedy z domku wychodzi czarownica, której nie podoba się niespodziewana wizyta dzieci. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy.

Po kliknięciu w obrazek, otrzymasz wersję kolorowanki do wydruku.

Kolorowanka do wydruku postacie z bajek Jaś i Małgosia
Adobe Stock/Kristina

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama