Zastanawiasz się nad formą aktywności, która byłaby najbardziej odpowiednia dla twojej 3-latki? Czy rozważałaś posłanie jej na lekcje baletu? Okazuje się, że taniec klasyczny doskonale rozwija dzieci, nie tylko ruchowo, a w dodatku jest najlepszym gatunkiem tańca dla maluchów. Dlaczego?

Reklama

Co daje nauka baletu najmłodszym dzieciom?

Ten taniec klasyczny nie tylko potrafi rozbudzić miłość do tańca w ogóle, lecz także wyrabia w dzieciach umiejętności, które w przyszłości mogą posłużyć również w innych formach tanecznych.

Tańcząc w balecie dzieci rozwijają:

Balet wspiera rozwój fizyczny i psychiczny dziecka

Na zajęciach baletu dzieci dzięki odpowiednim ćwiczeniom zdobywają gibkość, elastyczność mięśni oraz wpajany jest im nawyk trzymania wyprostowanej postawy ciała. Poza tym to wszystko odbywa się w takt muzyki klasycznej, co dodatkowo uwrażliwia maluchy na dźwięki, rozbudza miłość do muzyki klasycznej i przywiązywanie wagi do estetyki.

Zobacz także

Balet pomaga w zdobywaniu umiejętności społecznych

Taniec klasyczny jest tańcem grupowym. Co za tym idzie, dzieci uczą się odnajdywania w grupie, budują relacje, uczą się bycia współodpowiedzialnymi za innych, nie tracąc przy tym własnej indywidualności i wyjątkowości. Poza tym dowiadują się, jak ważna jest akceptacja innych i umiejętność działania razem mimo różnic. Balet niesamowicie uczy też dyscypliny i wytrwałości. Zajęcia odbywają się regularnie i trzeba na nie chodzić, jeśli chce się rozwijać i stawać coraz lepszym.

Wszelkie inne formy tańca przeznaczone są raczej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, natomiast balet, jako podstawa wszelkich innych stylów tanecznych, może być wprowadzany już u trzylatków. Ze względu na to, w jak wielu dziedzinach wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, warto zastanowić się właśnie nad tą formą aktywności. Poza tym, która mała dziewczynka nie marzy o tym, by zostać baletnicą?

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama