Kolorowanki dla dziewczyn są świetnym sposobem na nudę. Co więcej, uczą skupienia i kształtują poczucie estetyki. Poprzez kolorowanki możesz także poszerzać horyzonty dziewczynki i jej wiedzę o świecie. Połącz przyjemne z pożytecznym! Zacznij od tego, co znane, a jednocześnie postaraj się, aby na obrazku pojawiły się nowe przedmioty czy elementy przyrody, o których możesz opowiedzieć. Jeśli widzisz zapał i zaangażowanie, możesz pokazywać dziewczynce tutoriole dotyczące bardziej zaawansowanych technik rysowania. Kolorowanki dla dziewczyn są też doskonałym impulsem do tworzenia opowieści.

Reklama

Spis treści:

  1. Kolorowanki dla dziewczyn z elfami
  2. Kwiaty do kolorowania
  3. Morskie kolorowanki dla dziewczyn
  4. Zaawansowane kolorowanki dla dziewczyn: miasto
  5. Kolorowanki księżniczki
  6. Łatwa kolorowanka dla małej dziewczynki

Kolorowanki dla dziewczyn z elfami

Magiczna kolorowanka z motywami baśniowymi świetnie działa na wyobraźnię dziecka. Dziewczynki kochają elfy i chętnie przeniosą się do ich magicznej krainy. Obrazek jest odpowiedni dla starszych dzieci, które mają już wprawę w kolorowaniu.

Kliknij w kolorowankę, aby ją wydrukować.

Zobacz także
Kolorowanka elfy
Adobe Stock/Christine Wulf

Kwiaty do kolorowania

Obrazki z kwiatami to doskonała inspiracja do zabawy kolorami. Mniej skomplikowane kolorowanki są świetne dla młodszych artystek, a z bardziej zaawansowanymi doskonale poradzą sobie starsze dziewczyny. Poniżej wariant dla wprawnej rysowniczki.

Kliknij w obrazek, aby wydrukować kolorowankę.

Kolorowanka bukiet kwiatów
Adobe Stock/monikakosz

Kolorowanka dla dziewczyn kwiat haft polski
Adobe Stock/felicytka

Morskie kolorowanki dla dziewczyn

Dla starszej dziewczynki wybieraj coraz bogatsze zestawy kredek. Na przykładzie obrazków z motywami morza pokaż, jak łączyć kolory, np. zielony z niebieskim. Warto wybierać rysunki, które nie tylko pokazują morze, ale także opowiadają ciekawą historię. W ten sposób uruchamiają dziecięcą wyobraźnię i poszerzają wiedzę o świecie.

Kliknij w obrazek, aby go wydrukować.

Kolorowanka dla dziewczyn syrenka
Adobe Stock/Jufirell

Kolorowanka z syreną i delfinami
Adobe Stock/Ekaterina Glazkova

Kolorowanka podwodny świat
Adobe Stock/Fleur*Design

Zaawansowane kolorowanki dla dziewczyn: miasto

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, uwielbiają ilustracje, na których dużo się dzieje. Od ilości elementów dorosłych bolą oczy, ale maluch bawi się znakomicie, dostrzegając kolejne, intrygujące szczegóły. Dlatego świetnym pomysłem na zajęcie dla małego odkrywcy jest kolorowanka-miasto.

Kliknij w nią, aby ją wydrukować i rozpocząć zabawę.

Kolorowanka miasto
Adobe Stock/Daria Pneva

Kolorowanki księżniczki

Czy wszystkie dziewczynki uwielbiają kolorowanki księżniczki? Oczywiście, że nie, ale taka kolorowanka może być początkiem świetnej opowieści o walce dobra ze złem lub o odważnej księżniczce, która uciekła z wieży w poszukiwaniu przygód. Wszystko zależy od was i waszej wyobraźni.

Kliknij w kolorowankę, aby ją wydrukować.

Kolorowanka mała księżniczka w ogrodzie
Adobe Stock/ksenyasavva

Kolorowanka księżniczka i zamek
Adobe Stock/Lexi Claus

Łatwa kolorowanka dla małej dziewczynki

Już 3-letnia dziewczynka bez problemu poradzi sobie z obrazkiem, na którym jest mniej szczegółów. Grubszy kontur ułatwi oddzielenie pokolorowanych obszarów. W nauce rysowania podążaj za umiejętnościami dziecka. Najpierw wybieraj proste kolorowanki i stopniowo podsuwaj dziecku coraz bardziej skomplikowane rysunki.

Kliknij w obrazek, aby wydrukować kolorowankę.

Łatwa kolorowanka pszczoła
Adobe Stock/monikakosz

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama