Cytaty o dzieciach – warto po nie sięgnąć, aby w ładny sposób oddać uroki bycia mamą, tatą czy dziadkiem lub babcią. Będą też ładnie wyglądać na bileciku dołączonym do prezentu urodzinowego dla maluszka, czy z okazji jego chrztu. Idealnie nadają się też do zindywidualizowania życzeń dla świeżo upieczonych rodziców. Wybrałyśmy piękne, mądre i inspirujące cytaty o dzieciach, które czasami rozbawią, a niekiedy zmuszą do refleksji. Ciekawe sentencje można też znaleźć samemu, uważnie czytając książki i notując sobie co ciekawsze stwierdzenia. Takie samodzielnie wyszukane cytaty o dzieciach będą jeszcze bardziej oryginalne.

Reklama

Spis treści:

  1. Najpiękniejsze cytaty o dzieciach
  2. Śmieszne cytaty o dzieciach
  3. Cytaty o dzieciach i rodzicach
  4. Cytaty o dzieciach: Jan Paweł ll
  5. Cytaty o dzieciach: Janusz Korczak
  6. Cytaty o dzieciach: Paulo Coelho
  7. Maria Montessori - cytaty o dzieciach
  8. Cytaty z Biblii o dzieciach

Najpiękniejsze cytaty o dzieciach

Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka. (Don Herold)

***
Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają. (Quoist Michel)

***
Nic nie jest tak szlachetne i przydatne jak dobre wspomnienie... Kto zgromadził wiele takich wspomnień z dzieciństwa, zaopatrzył się na całe swe życie. (Fiodor Dostojewski)

Zobacz także

***
Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie. (Rosa Montero)

***
Jeśli chcesz dobrze dla swoich dzieci, to spędzaj z nimi dwa razy więcej czasu i wydawaj na nie dwa razy mniej pieniędzy. (Abigail Van Buren)

***
Pozostań dzieckiem, aby cię zawsze mogły kochać twoje dzieci. (przysłowie estońskie)

***
Rodzice powinni nie tyle starać się o to, aby dzieciom pozostawić po sobie dobra, ale żeby dzieci zostawić dobre. (św. Ignacy Loyola)

***
Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem. (Katharine Hadley)

***
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami. (Jeremias Gotthelf)

***
Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi. (Jean de La Bruyere)

***
Dziecko to uwidoczniona miłość. (Novalis)

***
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym. (Phil Bosmans)

Śmieszne cytaty o dzieciach

Jedynym produktem, który człowiek otrzymuje bez instrukcji obsługi, jest dziecko. (Andrzej Majewski)

***
Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona. (Marguerite Duras)

***
Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku, uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością. (Antoine de Saint Exupery)

***
Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć. A dzieci bardzo męczy konieczność stałego objaśniania. (Antoine de Saint Exupery)

***
Jestem zdania i to całkiem poważnie, że nigdy dzieci nie mogą zrobić rodzicom takiego wstydu, jak rodzice dzieciom (Jan Kurczab)

***
Od dzieci można się wiele dowiedzieć. Na przykład, jak bardzo jesteś cierpliwy. (Franklin Adams)

***
Czy nie zauważyliście, że spędzacie 18 miesięcy, próbując nauczyć swoje dzieci stać i mówić, a następne 18 lat, próbując zmusić je do siedzenia i słuchania. (Jim Heffelfinger)

***
Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich. (Eleanor Roosevelt)

***
Posiadanie dzieci jest jak mieszkanie w akademiku – nikt nie śpi, wszystko jest zepsute i często ktoś wymiotuje. (Ray Romano)

***
Prościej jest rządzić narodem, niż wychować czwórkę dzieci. (Winston Churchill)

Cytaty o dzieciach i rodzicach

Dzieci pouczają dorośli. Nastolatków rówieśnicy. Dorosłych dzieci. (Andrzej Majewski)

***
Na początku dzieci kochają swoich rodziców, potem ich osądzają i - bardzo rzadko lub wcale - wybaczają im. (Oscar Wilde)

***
Dzieci nigdy nie słuchają starszych, ale zawsze ich naśladują. (James Baldwin)

***
Za każdym dzieckiem, które wierzy w siebie, stoi rodzic, który uwierzył w nie pierwszy. (Matthew Jacobson)

***
Odpowiednie słowa matek i ojców są jak włączniki światła – wypowiedziane we właściwym momencie życia dziecka, spowodują rozświetlenie całej galerii możliwości. (Gary Smalley)

***
Rodzice mogą jedynie dawać dobre rady lub wskazać właściwą ścieżkę, ale ostateczny kształt charakteru człowieka leży w jego własnych rękach. (Anne Frank)

***
Każdy młody człowiek wcześniej czy później dokonuje zdumiewającego odkrycia, że także rodzice mają niekiedy rację. (Andre Malraux)

***
Dziecko – to przecinek między ojcem i matką. Ale i spójnik. (Władysław Grzeszczyk)

Cytaty o dzieciach: Jan Paweł ll

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

***
Dziecko jest źródłem nadziei. Mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości.

***
Pragnę... wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny.

***
Troszcząc się o każde dziecko przychodzące na świat i otaczając je czułą i rzetelną opieką, Kościół wypełnia swoje podstawowe posłannictwo.

***
Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.

***
W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca - obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei.

***
Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Boga.

Cytaty o dzieciach: Janusz Korczak

Doświadczenie paru niestosownych pytań, nieudanych żartów, zdradzonych tajemnic, niebacznych zwierzeń uczy dziecko odnosić się do dorosłych jak do oswojonych, ale dzikich zwierząt, których nigdy nie można być dość pewnym.

***
Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takie, jakim ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą.

***
Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać, a niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić i własną zapełnisz treścią.

***
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

***
Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż

***
Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.

***
Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.

***
Nie ma dzieci – są ludzie.

Cytaty o dzieciach: Paulo Coelho

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie.

***
Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku.

Maria Montessori - cytaty o dzieciach

Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.

***
Dziecko, które naprawdę pokochało swoje otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia, które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję … nadzieję na pokój w przyszłości.

***
Dziecko, któremu poświęcono więcej uwagi i opieki, wyrasta na osobę silniejszą, bardziej zrównoważoną duchowo i energiczniejszą.

***
Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu.

***
W obecności dziecka opuszcza nas nieufność, stajemy się delikatni i życzliwi: bowiem kiedy skupiamy się wokół dziecka, ogrzewa nas płomień życia, który płonie tam, skąd życie wzięło początek.

Cytaty z Biblii o dzieciach

Wychowuj dziecko stosownie do jego uzdolnień, a nie zejdzie ze swej drogi do starości.

***
Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu.

***
Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.

***
Koroną starców są wnuki, a ozdobą dzieci - ich rodzice.

***
On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama