Jeżeli twoje dziecko prosi cię o namalowanie renifera, a ty zastanawiasz się, jak go narysować, to przychodzimy ci z pomocą. Oto łatwa instrukcja, jak narysować renifera krok po kroku. Dzięki niej stworzysz prosty rysunek renifera w zaledwie kilka minut. Rysowanie niezwykle rozwija dziecko twórczo i manualnie. Takie wspólne spędzanie czasu przed świętami to także idealna okazja do porozmawiania o zwyczajach związanych z Bożym Narodzenie.

Reklama

Mikołaj ma aż dziewięć reniferów do pomocy, ale największą karierę zrobił jeden – Rudolf Czerwononosy. To on przewodzi zaprzęgowi ciągnącemu sanie świętego brodacza. Nie bez powodu – jego czerwony nos świeci niczym latarnia i oświetla drogę sunącym po niebie saniom z Mikołajem.

Jak narysować renifera – krok po kroku

Nawet jeżeli uważasz, że nie masz zdolności plastycznych, z naszą instrukcją bożonarodzeniowy renifer wyjdzie ci jak malowany! To bardzo prosty rysunek! Zacznij od narysowania głowy zwierzęcia, następnie jego tułowia, nóg, buźki i ogona.

Jak narysować renifera – krok 1

Narysuj lekko podłużną głowę renifera.

Zobacz także
jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak


Jak się rysuje renifera – krok 2

Narysuj szyję renifera z brzuszkiem w owalnym kształcie.

jak narysować renifera krok po kroku
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować renifera – krok 3

U dołu brzuszka dorysuj cztery nogi, powinny mieć kształt lekko zwężający się ku ich górze.

jak się rysuje renifera
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje renifera – krok 4

Dorysuj nos, oczy, uszy, buźkę i ogonek.

jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować renifera – krok 5

Na koniec narysuj rogi renifera na czubku jego głowy.

jak narysować renifera krok po kroku
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje renifera – krok 6

Rysunek renifera jest już gotowy. Teraz czas na kolorowanie. Nie zapomnij, że renifer Rudolf powinien mieć czerwony nos.

jak się rysuje renifera
Agnieszka Majchrzak

Rysowanie renifera – symbolu świąt Bożego Narodzenia

Renifery tworzą zaprzęg ciągnący sanie Mikołaja, aby święty na czas dostarczył dzieciom bożonarodzeniowe prezenty. Wymienia się ich dziewięć: Kometek, Amorek, Tancerz, Pyszałek, Błyskawiczny, Fircyk, Złośnik, Profesorek oraz Rudolf. Stworzył jej Clement C. Moore w swoim wierszu z 1832 roku. Najbardziej słynny z całego zaprzęgu jest Rudolf, zwany też czerwononosym.

Historia wyjaśniająca pochodzenie najważniejszego ze wszystkich reniferów świętego Mikołaja została opisana w książce Roberta L. May’a z 1939 roku. Renifer urodził się z czerwonym, mocno świecącym nosem, co spowodowało jego wykluczenie ze stada i powód do naśmiewania się z niego Jednak pewnej nocy wigilijnej mgła była tak duża, że Mikołaj chciał zrezygnować z podróży z prezentami. I wówczas z pomocą przyszedł Rudolf, którego nos, jak się okazało, jest magiczny i może oświetlać drogę niczym latarnia. Od tego czasu Rudolf zyskał szacunek pośród innych reniferów i zajmuje zaszczytne, pierwsze miejsce w zaprzęgu świętego Mikołaja.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama