jak narysować choinkę
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak narysować choinkę świąteczną - instrukcja krok po kroku

Jak łatwo narysować ładną choinkę? Przedstawiamy najprostszą instrukcję! Rysunek stworzysz w zaledwie kilku ruchach.

Jak się rysuje choinkę? Nie jest to wcale takie trudne, zwłaszcza z naszymi wskazówkami! Bez choinki nie ma prawdziwych świąt! Dlatego koniecznie naucz się jak narysować choinkę swojemu dziecku. Nasza instrukcja jest arcyprosta - dzięki niej opanujesz sztukę jak narysować choinkę w kilku krokach. W oczekiwaniu na święta możesz zaproponować maluchowi rysowanie choinki, ale nie tylko! Świetna propozycją będzie również kolorowanie choinki lub wykonanie jej z szyszek. Takie świąteczne drzewko zrobicie też ze słomek

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Jak naszkicować choinkę?

Wybrałyśmy dla was bardzo prosty sposób na narysowanie choinki. Jego pierwszym etapem jest narysowanie kształtu drzewka, a następnie dorysowanie na nim linii gałęzi.

Tłumaczymy, jak narysować choinkę krok po kroku:

  1. Jak narysować choinkę – krok 1
  2. Jak się rysuje choinkę – krok 2
  3. Jak narysować choinkę - krok 3
  4. Jak się rysuje choinkę – krok 4

Jak narysować choinkę – krok 1

Narysowanie choinki zacznij od naszkicowania jej konturu w postaci stożka. Stożek przedziel czterema poziomymi liniami.
 

jak narysować choinkę
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje choinkę – krok 2

Narysuj pień choinki, w kształcie prostokąta lekko zwężającego się ku górze.
 

jak narysować choinkę
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować choinkę - krok 3

Wzdłuż poziomych linii drzewka narysuj kształt gałązek.
 

jak narysować choinkę
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje choinkę – krok 4

To już czysta przyjemność – zostało kolorowanie choinki.
 

jak narysować choinkę
Agnieszka Majchrzak

Choinka do narysowania a rozwijanie umiejętności dziecka

Prawda, że to było proste? Pamiętajcie, że wspólne rysowanie nie tylko rozwija zdolności manualne dziecka, ale jest również bardzo fajnym sposobem spędzania z nim czasu i wzmacnianiem więzi rodzinnych. Rysowanie zachęca do:


Rysowanie nie uda się bez dobrych kredek. Te idealne dla malucha powinny być grube, mocno napigmentowane i bezpieczne, również w kontakcie z buzią.
 

Oto kilka naszych propozycji, w dobrej cenie:

Zobacz także:

Szlaczki dla dzieci
AdobeStock
Gry i zabawy
Szlaczki do druku – nauka pisania liter, cyferek, rysowanie po śladzie [26 WZORÓW]
Szlaczki do druku – możesz je pobrać i wydrukować z naszej strony za darmo. Jest to najlepszy trening dla dziecka przed nauką pisania liter i cyferek. Znajdziesz tutaj szlaczki po śladzie odpowiednie dla przedszkolaka i pierwszoklasisty. Niektóre z obrazków będą także nadawały się dla młodszych dzieci. Na końcu znajduje się kilka rad, jak zachęcić dziecko do rysowania szlaczków.

Szlaczki po śladzie to wygodna pomoc naukowa dla młodszych dzieci. Można je wykorzystać w domu i w przedszkolu. Warto, aby dziecko rozpoczęło rysowanie szlaczków już od czwartego roku życia. Tego typu ćwiczenia są ważnym elementem procesu nauki pisania. Usprawniają dłoń dziecka, poprawiają koordynację oko-ręka, uczą także prawidłowego posługiwania się pisakami i odpowiedniego nacisku ołówka czy długopisu na kartkę. Powtarzając rysowanie prostych kształtów, dziecko ćwiczy cierpliwość, dokładność i koncentrację. Są to cechy i umiejętności, które później zaprocentują podczas nauki szkolnej. Aby wydrukować wybrane szlaczki, kliknij w obrazek i puść go na drukarkę z nowego okna, które się otworzy. Do wyboru aż 26 wzorów szlaczków! Spis treści: Szlaczki do druku: kreski i zygzaczki Szlaczki do druku podobne do "U" Szlaczki dla dzieci do wydrukowania: zygzaczki i gwiazdki Szlaczki do druku: figury geometryczne Szlaczki dla dzieci do wydrukowania: k oła, owale, samochody Nauka liter do druku: "E" Szlaczki do druku: domki, łódki, lody Szlaczki do druku: proste, krzywe, chorągiewki Nauka liter do druku: owoce, drzewka i „a’’ Nauka liter do druku: lecący motylek Szlaczki do druku: laseczki i owoce Szlaczki do druku – ukośne kreski Szlaczki do druku: łuki i grzybki Szlaczki do druku: łuki i zygzaki Szlaczki do druku – laseczki Nauka liter do druku: litera "L" Szlaczki do druku - parasole Szlaczki do druku: słoneczka, chmurki Szlaczki do druku i misie Nauka liter do druku: "O" i "C" Szlaczki do druku: fale i spirale Szlaczki do druku: krzyżyki i gwiazdki Szlaczki do druku: pętelki Nauka pisania literek do druku: "O" i "G" Szlaczki do druku plus kolorowanka kot Szlaczki do...

choinka, ekologia, koniec świąt, żywa choinka, sztuczna choinka, palenie choinki, kompost, biomasa
Fotolia
Aktualności
Co zrobić z choinką po świętach? –​ 5 pomysłów
Gdzie powinna trafić choinka po świętach? Oto kilka podpowiedzi, co zrobić z żywym (i sztucznym) drzewkiem. Możliwości jest kilka – drugie życie choinki może być bardzo użyteczne.

Recykling choinek po świętach to nie tylko moda, ale i obowiązek wynikający z konieczności sortowania śmieci. Choinkę można po prostu wyrzucić (zgodnie z zasadami, o których piszemy niżej) albo znaleźć dla niej jedno z innych pożytecznych zastosowań. Jest kilka możliwości, aby nadać jej drugie życie – i to nie tylko dla posiadaczy przydomowych ogródków. Owszem, może to dodatkowy kłopot – bo trzeba poświęcić czas, którego zwykle nie mamy w nadmiarze i dodatkowo gdzieś pojechać. W zamian jednak zyskujemy bezcenne poczucie, że robimy coś dobrego dla środowiska i dajemy dobry przykład dziecku. 1. Oddajemy choinkę w ramach zbiórki Choinkę można postawić przy śmietniku (nie wrzucamy jej do pojemnika) – w wielu miastach firmy wywożące śmieci w czasie poświątecznym odbierają bożonarodzeniowe drzewka. W wielu miastach organizowane są również poświąteczne akcje zbierania choinek . Drzewka mogą trafić do elektrociepłowni, w której przetwarzane są na „zieloną energię” (jej wytworzenie wiąże się z mniejszą emisją zanieczyszczeń do atmosfery ). Choinki zyskują więc szansę, by wrócić do naszych mieszkań... w postaci ciepła. Drzewka mogą być również przekazane do kompostowni. Tam powstaje z nich nawóz do obsypywania sadzonek. Informacje o zbiórkach choinek można znaleźć w lokalnych mediach (także w internecie). 2. Odwozimy drzewko do PSZOK-u Jeśli nie mamy szansy skorzystania z miejskiej akcji zbierania choinek, możemy sami odwieźć drzewko do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK). Upewnijmy się wcześniej, czy ten, do którego się wybieramy, na pewno przyjmuje odpady zielone. Do PSZOK-u powinniśmy oddać również plastikową choinkę, jeśli nie zamierzamy wykorzystywać je w kolejne święta.   Przepalone światełka choinkowe – oddajemy do elektrośmieci Zużyte ozdoby choinkowe, potłuczone bombki –...

Uczulenie na choinkę
AdobeStock
Aktualności
Uczulenie na choinkę: jak objawia się alergia na żywą choinkę?
Uczulenie na choinkę jest możliwe ze względu na pleśń, która znajduje się na świątecznym drzewku. Alergia na żywą choinkę objawia się m.in. kaszlem, dusznościami, łzawieniem oczu, bólem zatok, wysypką. Jeżeli któryś z domowników cierpi na astmę oskrzelową lub jest alergikiem, lepiej nie wybierać żywej choinki.

Uczulenie na choinkę objawia się najczęściej kichaniem i kaszlem. Taka alergia na żywą choinkę jest bardzo dokuczliwa, dlatego lepiej nie kupować żywego drzewka, gdy w domu są alergicy. Spis treści: Uczulenie na choinkę Objawy uczulenia na choinkę Dlaczego żywa choinka może uczulać? Inne alergeny dokuczliwe w okresie bożonarodzeniowym Żywe choinki to siedliska owadów i nie tylko Jak wybrać bezpieczną choinkę bez „dodatków”? Uczulenie na choinkę Zarówno świerk, jodła kaukaska, jak i sosna mają właściwości lecznicze, ale mogą także uczulać. Alergia na choinkę ma nawet swoją nazwę – określana jest „ syndromem świątecznego drzewka ” (Christmas Tree Syndrome). Ponieważ w okresie świątecznym w co czwartym polskim domu można znaleźć żywą choinkę, podpowiadamy, jak objawia się alergia na to drzewko i jakie inne zagrożenia są z nią związane.   Objawy uczulenia na choinkę Alergia na świerk czy jodłę objawia się głównie dolegliwościami ze strony układu oddechowego, takimi jak: uporczywy kaszel, ból zatok, nieżyt nosa, duszności. Mogą wystąpić również inne oznaki uczulenia, np.: alergiczne zapalenie spojówek , łzawienie oczu, podrażnienie skóry, wysypka, ciągłe zmęczenie, ból klatki piersiowej. Objawy naj­czę­ściej roz­wi­jają się w ciągu 24 godzin od wniesienia drzewka do domu, jed­nak mogą wystąpić rów­nież i później. Dlaczego żywa choinka może uczulać? Alergia wywołana jest pleśniami, które kolonizują naturalne drzewko . W ciepłym pomieszczeniu zaczynają się one nadmiernie namnażać, przez co mogą wywołać uczulenie, zwłaszcza u osób, które są alergikami. Badacze z Upstate New York Uni­ver­sity obli­czyli, że dwu­ty­go­dniowa obec­ność cho­inki w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj