mikołaj kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy

Mikołaj: kolorowanki do druku (28 obrazków)

Kolorowanki ze św. Mikołajem wprowadzą dziecko w świąteczny nastrój. Nie wiesz, czym zająć malucha? Wykorzystaj gotowe kolorowanki do druku. Pobierz szablony i daj maluchowi. Przy okazji możesz porozmawiać z nim o tej niezwykłej postaci. Przygotowaliśmy aż 28 obrazków do kolorowania z tym zimowym ulubieńcem dzieci.

Kolorowanki świąteczne z Mikołajem uprzyjemnią maluchowi oczekiwanie na Boże Narodzenie. Oprócz Świętego Mikołaja są też na nich choinki, renifery, prezenty i inne świąteczne gadżety.

Oto wesoły zbiór 28 kolorowanek ze św. Mikołajem gotowy do druku. Wystarczy pobrać obrazek, puścić na drukarkę i dać dziecku, które z chęcią go pokoloruje. 

Św. Mikołaj – kolorowanki

Chyba każde dziecko zna sympatycznego staruszka w czerwonym stroju z długą białą brodą. Według legend Święty Mikołaj mieszka wraz z elfami w Laponii. Raz do roku rozwozi grzecznym dzieciom prezenty saniami zaprzęgniętymi w renifery. Nie ma malucha, który nie odliczałby dni do Gwiazdki! Oczekiwanie możesz umilić dziecku świątecznymi kolorowankami z Mikołajem. 
 


Kolorowanki świąteczne – Mikołaj: 

 1. Święty Mikołaj biskup – kolorowanka
 2. Czapka Mikołaja – kolorowanka
 3. List do Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania
 4. Sanie Mikołaja – kolorowanka z reniferem
 5. Worek Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania
 6. Głowa Mikołaja – świąteczna kolorowanka
 7. Kolorowanka: twarz Mikołaja
 8. Mikołaj na saniach – zimowa kolorowanka
 9. Skarpeta Mikołaja – kolorowanka do druku
 10. Kolorowanka: Mikołaj z reniferami 
 11. Postać Mikołaja – kolorowanka
 12. Mikołaj – tradycyjna kolorowanka 
 13. Mikołaj z długą brodą – obrazek do pokolorowania
 14. Grzeczne dzieci – kolorowanka
 15. Mikołaj w śniegu – kolorowanka do druku
 16. Mikołaj w domu – kolorowanka
 17. Mikołaj z prezentami – pokoloruj obrazek
 18. Kolorowanka: Mikołaj na nartach 
 19. Święty Mikołaj z dzieckiem – kolorowanka do druku
 20. Mikołaj i góra prezentów – obrazek do pokolorowania
 21. Mikołaj z pustym workiem: kolorowanka 
 22. Kolorowanka: świąteczny prezent od Mikołaja 
 23. Zmęczony Mikołaj: kolorowanka do druku
 24. Kolorowanka: Mikołaj z dużym workiem prezentów
 25. Mikołaj i pudełka z prezentami: kolorowanka 
 26. Kolorowanka: Mikołaj z dzwonkiem 
 27. Kolorowanka z Mikołajem w samolocie 
 28. Witaj, Święty Mikołaju – obrazek do kolorowania 

Święty Mikołaj biskup – kolorowanka

Czy twoje dziecko zna historię Świętego Mikołaja? Opowiedz mu, że postać Mikołaja jest wzorowana na biskupie, który żył bardzo dawno temu. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.


Kolorowanka Mikołaj biskup
Adobe Stock

Czapka Mikołaja – kolorowanka

Czapka Mikołaja jest niezbędnym elementem jego stroju. Może poprosisz dziecko, by na odwrocie kolorowanki z czapką Mikołaja narysowało pozostałe elementy garderoby Świętego Mikołaja, takie jak: spodnie, pasek, długi płaszcz? No i oczywiście laskę, którą stuka w okna domu, sygnalizując, że właśnie się zjawił.  Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.


kolorowanka Mikołaj - czapka
Adobe Stock

List do Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania

Mikołaj kolorowanka
Adobe Stock

Sanie Mikołaja – kolorowanka z reniferem

Jak to możliwe, że sanie latają? To zasługa samych sani, czy reniferów? Boże Narodzenie to świetna okazja do trenowania wyobraźni! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.


kolorowanka świąteczna Mikołaj w saniach
Edipresse

Worek Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania

Nawet bardzo małe dzieci czekają w święta na prezenty. O czym marzy twoja pociecha? Niech spróbuje narysować swój upragniony prezent na odwrocie kolorowanki.  Z pewnością ułatwi to Mikołajkowi zadanie! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka do druku Mikołaj z workiem
Edipresse

Głowa Mikołaja – świąteczna kolorowanka

Głowę Mikołaja dziecko może ozdobić np. kulkami z bibuły lub plasteliną. Obrazek możecie też załączyć do listu, który wyślecie Świętemu Mikołajowi. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka Mikołaj - głowa
Adobe Stock

Kolorowanka: twarz Mikołaja

Głowa idealnie nadaje się do wycięcia i ozdobienia drzwi lub okna. Pamiętaj, że kolorowanki można nie tylko kolorować, np. brodę można zrobić z waty! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka świąteczna głowa Mikołaja
Edipresse

Mikołaj na saniach – zimowa kolorowanka

Czy to sanie, czy saneczki, prezenty zawsze dojadą na czas. Ta kolorowanka z Mikołajem z pewnością rozśmieszy dziecko. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Mikołaj na saniach kolorowanka świąteczna
Edipresse

Skarpeta Mikołaja – kolorowanka do druku

Macie w domu mikołajkowe skarpety, w których 6 grudnia pojawiają się prezenty? Niech dziecko pokoloruje ten obrazek na wzór swojej własnej świątecznej skarpety. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka Mikołaj - skarpeta
Adobe Stock

Kolorowanka: Mikołaj z reniferami 

Poproś dziecko, by domalowało dachy domów lub gwiaździste niebo. Niech to będzie niepowtarzalny obrazek. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Mikołaj i renifery kolorowanka świąteczna
Edipresse

Postać Mikołaja – kolorowanka

Sympatyczny Mikołaj pokolorowany przez malucha może być piękną świąteczną kartką dla babci i dziadka. Święta to przecież czas obdarowywania. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Kolorowanka do druku Święty Mikołaj
Edipresse

Mikołaj – tradycyjna kolorowanka 

Maluch może pokolorować Mikołaja, ale ma także wolne miejsce na kartce, które jest idealną przestrzenią do własnej twórczości. Zaproponuj dorysowanie choinki, worka z prezentami lub elfów. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Postać Mikołaja kolorowanka do druku
Edipresse

Mikołaj z długą brodą – obrazek do pokolorowania

Jeden duży, czy dużo małych prezentów? Coś z listy, a może niespodzianka? Świąteczne rysunki to świetna okazja, by wybadać, na co czeka nasze dziecko. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Prezent dla dziecka kolorowanki do druku
Edipresse

Grzeczne dzieci – kolorowanka

Mikołaj w swojej księdze ma imiona wszystkich dzieci. Czy twój maluch znajdzie się na liście tych grzecznych? To świetna okazja, by porozmawiać z dzieckiem i skłonić je do refleksji nad zachowaniem. Pamiętaj jednak, by nie straszyć dziecka Mikołajem lub rózgą. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka świąteczna Mikołaj czyta
Edipresse

Mikołaj w śniegu – kolorowanka do druku

Może na drugiej stronie kolorowanki maluch napisze lub narysuje, co chciałby dostać od Mikołaja? Lista na pewno będzie długa! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka do druku Mikołaj i ptaszek
Edipresse

Mikołaj w domu – kolorowanka

Świąteczne kolorowanki to piękna ozdoba. Zastanówcie się, jak jeszcze możecie ozdobić pokój dziecka na Boże Narodzenie. Może zrobicie wspólnie świąteczny łańcuch? Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

prezenty od Mikołaja kolorowanka świąteczna
Edipresse

Mikołaj z prezentami – pokoloruj obrazek

Kiedy do was przychodzi Mikołaj? Jak pojawi się pierwsza gwiazdka, a może po Wigilii? Boże Narodzenie to czas pełen emocji. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Radosny Mikołaj kolorowanka świąteczna
Edipresse

Kolorowanka: Mikołaj na nartach 

Czy święty zawsze musi jechać w saniach? Zabawcie się w wymyślanie środków transportu dla Mikołaja. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Mikołaj na nartach kolorowanka do druku
Edipresse

Święty Mikołaj z dzieckiem – kolorowanka do druku

Spotkanie z Mikołajem to niesamowite doświadczenie. A u was w domu Mikołaj osobiście wręcza prezenty, czy może robi tak, by nikt go nie zauważył? Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka świąteczna choinka
Edipresse

Mikołaj i góra prezentów – obrazek do pokolorowania

Zastanawialiście się kiedyś, jak Mikołaj daje radę udźwignąć te wszystkie prezenty? Musi być bardzo silny! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka świąteczna prezenty od Mikołaja
Edipresse

Mikołaj z pustym workiem: kolorowanka 

Młodszym dzieciom łatwiej będzie pokolorować Mikołaja, który jest prostszy i ma mniej szczegółów. Ta kolorowanka będzie idealna! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka do druku Mikołaj z pustą skarpetą
Edipresse

Kolorowanka: świąteczny prezent od Mikołaja 

Każdy prezent musi być dokładnie podpisany, tak by wszystkie podarunki trafiły do właściwych dzieci. Ta kolorowanka z Mikołajem pozwoli dziecku umilić czas oczekiwania na swój prezent! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Kolorowanka świąteczna prezent dla dziecka
Edipresse

Zmęczony Mikołaj: kolorowanka do druku

Roznoszenie prezentów to nie lada wyzwanie. Do uporządkowania list prezentów, ich wyprodukowania i pakowania potrzebny jest też niemały sztab elfów. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Zmęczony Mikołaj kolorowanka do druku
Edipresse

Kolorowanka: Mikołaj z dużym workiem prezentów

Rubaszny, w czerwonym płaszczu i z białą brodą? Mikołaj nie zawsze tak wyglądał! Taki wizerunek zawdzięczamy producentowi popularnego napoju gazowanego. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanki świąteczne z Mikołajem
Edipresse

Mikołaj i pudełka z prezentami: kolorowanka 

Świąteczny papier, pudełka, wstążki i kokardki, karnety, naklejki... Mikołaj oprócz fabryki prezentów musi mieć na biegunie ogromny zapas akcesoriów do pakowania prezentów. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka świąteczna prezenty dla dzieci
Edipresse

Kolorowanka: Mikołaj z dzwonkiem 

Każdy maluch chciałby choć raz spotkać się z Mikołajem osobiście. Czy wasze dzieci też polują na niego i wypatrują przez okno? Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

kolorowanka do druku święty z dzwonkiem
Edipresse

Kolorowanka z Mikołajem w samolocie 

A może prezenty wcale nie są dostarczane już saniami, ale samolotem? Przecież Mikołaj też może być nowoczesny! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Mikołaj w samolocie kolorowanka świąteczna
Edipresse

Witaj, Święty Mikołaju – obrazek do kolorowania 

Nie ma to jak paść świątecznie, by się przywitać! I dostać prezent, oczywiście. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.
 

Kolorowanki ze Świętym Mikołajem na czas przedświąteczny

Kilka tygodni przed Wigilią w każdym domu rozpoczynają się przygotowania do Bożego Narodzenia. Warto zaangażować do pomocy dziecko, choćby do robienia świątecznych ozdób, np. choinki z makaronu. Pamiętaj, że najważniejsze nie jest to, by było perfekcyjnie, ale by ten czas był rodzinny i spędzony w miłej atmosferze. Jednak jeśli maluch bardziej utrudnia ci pracę, niż pomaga, możesz sięgnąć po świąteczne kolorowanki z Mikołajem. Takie ważne świąteczne zadanie z pewnością przypadnie do gustu dziecku i zajmie je na dłuższy czas, gdy ty spokojnie będziesz mogła lepić uszka. Z pokolorowanych obrazków możecie później zrobić domową wystawę. 


Zobacz także:

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA