litera e do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy

Litera „E” do druku: pisanie liter po śladzie

Szablon z literą „E” pozwoli dziecku opanować naukę pisania. To kolejny z naszych obrazków mających ułatwić pierwsze próby pisania. Wystarczy, że go wydrukujesz i możecie razem z dzieckiem ćwiczyć naukę pisania po śladzie litery „E”.
Oto gotowy szablon z literą „e” do wydruku, który ułatwi dziecku naukę pisania. Pisanie po śladzie to sposób na opanowanie kształtu litery i poznanie kierunku, w jakim się ją kreśli. Podczas prób pisania, spróbujcie wspólnie z dzieckiem zastanowić się, jakie wyrazy zaczynają się na literę „e”. Jeden z przykładów „ekierka” zdobi nasz szablon. 

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Nauka pisania liter: litera „e”

Przed rozpoczęciem nauki pisania dziecko powinno posiąść inne umiejętności, między innymi:
  • koordynację wzrokowo-ruchową,
  • precyzję ruchów.

Pomagają w tym kolorowanki i rysowanie szlaczków. Zanim dziecko zacznie samodzielnie pisać, najpierw poznaje kształt liter, próbując pisać je po śladzie.
 

Skorzystajcie ze ściągawki, która pomoże dziecku w nauce pisania litery E. Kliknij w miniaturę obrazka, żeby wydrukować go lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

litera e do druku
Adobe Stock

Litera „e” do wydruku: pisanie po śladzie

Ten obrazek będzie dla malucha wspaniałą pomocą podczas nauki pisania litery „e”. Widać na nim strzałki, które pokazują dziecku po kolei wszystkie ruchy, jakie powinno wykonać długopisem. Kliknij w miniaturę obrazka, żeby wydrukować go lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

litera e do druku
Adobe Stock


Zobacz także: 

nauka pisania: litera I do druku
Adobe Stock
Edukacja
Litera „I” do druku – nauka pisania liter po śladzie
Dzięki naszemu szablonowi z literką „I” nauka pisania będzie świetną zabawą! Dziecko z łatwością nauczy się pisać wielką i małą literę „I”, a przy tym będzie miało mnóstwo zabawy.

Chcesz nauczyć dziecko pisać literkę „I”? To świetnie trafiłaś. Oprócz ćwiczenia szlaczków znakomitym sposobem na naukę pisania jest pisanie po śladzie. Litera „I”: szablon do druku Kliknij w poniższy obrazek i wdrukuj nasz szablon do nauki pisania litery po „I” śladzie. Wytłumacz dziecku, jak pisze się wielką literę „I”, a jak małą „i”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Pisanie po śladzie to pierwszy etap nauki samodzielnego pisania i rozpoznawania pisanych literek. Dzięki niemu dziecko utrwali sobie, jak wygląda litera „I”. Porozmawiaj z maluchem, żeby nie stresował się, jeśli pierwsze próby nie będą idealne – przecież nauka pisania ma być przyjemna! Na koniec powieście gotowe dzieło w widocznym miejscu, np. na lodówce. Pierwsze próby mogą być niedokładne, bo wiele zależy od sprawności rączki i cierpliwości dziecka. Koniecznie chwal malucha za wysiłek! Litera „I” do nauki pisania po śladzie Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek. Warto na początek zakupić trójkątny ołówek do nauki pisania lub specjalną nakładkę, które ułatwia dziecku prawidłowy chwyt. Ołówek powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod długopisem, a pozostałe palce dziecka za nim. Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

litera f do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „F” do druku – nauka pisania liter po śladzie
Oto kolejny z naszych szablonów do nauki pisania: litera „F” do druku oraz schemat pokazujący, jaka jest kolejność kreślenia liter w małej i dużej literze „F”. W nagrodę, po wykonaniu zadania, dziecko może pokolorować obrazek figi.

Nasza litera „F” do wydruku należy do całego zestawu owocowych szablonów z literkami do pisania po śladzie i kolorowankami. Dzięki nim dziecko z przyjemnością przystąpi do nauki pisania, pozna sposób kreślenia liter i utrwali sobie technikę ich pisania. Już nie musisz się zastanawiać, jak nauczyć dziecko pisać . Wystarczy wydrukować nasz szablon! Litera „f” do pisania Kliknij poniższy obrazek. Otworzy się w nowym oknie, z którego można wysłać go na drukarkę, dopasowując do rozmiaru kartki. Po wydrukowaniu litery ”f”, usiądź z dzieckiem i wytłumacz, jak prawidłowo pisze się dużą i małą literę. Towarzysz dziecku w jego pierwszych próbach pisania litery „f” i w razie potrzeby koryguj błędy. Dopiero gdy dziecko będzie kreślić linie w prawidłowy sposób, możesz zostawić je, by samodzielnie dokończyło pisanie. Po wykonaniu zadania możesz podsunąć dziecku zeszyt w trzy linie i poprosić, aby z pamięci spróbowało napisać małą i wielką literę „f”. Jeśli mu się to nie uda, możecie wrócić do pisania po śladzie – wystarczy wydrukować nasz szablon raz jeszcze.   Pisanie liter po śladzie Pokaż dziecku poniższy obrazek. Ułatwia on zrozumienie, w jakiej kolejności i w jakim kierunku rysuje się linie w literze „f”. Zrozumienie i zapamiętanie tej kolejności to pierwszy krok do pisania po śladzie i do tego, aby w przyszłości sprawnie pisać poszczególne litery i łączyć je ze sobą w piśmie odręcznym. Zwróć też uwagę, jak dziecko trzyma długopis czy ołówek. Pisak powinien być pewnie trzymany między kciukiem a palcem wskazującym i spoczywać oparty na palcu środkowym. Palec czwarty i piąty są naturalnie ugięte i ułożone pod palcem środkowym. Jeżeli dziecko zbyt mocno ściska pisak, pozwól mu dla rozluźnienia pokolorować kolorowankę z literą „f”....

litera h do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „H" do druku – nauka pisania liter po śladzie
Dzięki naszemu szablonowi z literą „H” nauka pisania będzie o wiele łatwiejsza! Dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „H”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować obrazek.

Nauka pisania liter to dla dziecka nie lada wyzwanie – wymaga dużo wytrwałości, ale może być także dobrą zabawą. Skorzystaj z naszego owocnego szablonu do druku – dzięki niemu dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „H” po śladzie. Pisanie liter po śladzie: litera „H” Nauka pisania liter to długi proces. Na początku dziecko ćwiczy rączkę, trenując szlaczki , by potem było mu łatwiej zacząć ćwiczenie liter pisanych. Tak np. wszelkie pętelki i zawijasy ułatwią dziecku naukę pisania wielkiej litery „H”. Zanim jednak podejmie ono samodzielną próbę pisania, zachęć dziecko do rysowania po śladzie. Gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka z owocem na literkę „H”.  Może to również być okazja do zapoznania dziecka z nowym owocem. Owoc na rysunku to hurma, inaczej zwana kaki lub persymona. Szablon do nauki pisania „H” do druku Kliknij w szablon do nauki pisania i wydrukuj go.   Nauka pisania liter: „H” Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek, gdyż prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne pisanie liter po śladzie. Aby ułatwić dziecku zadanie, warto kupić gruby trójkątny ołówek do nauki pisania lub specjalną nakładkę, która pomoże dziecku prawidłowo trzymać przybory do pisania. Poniżej obrazek, na którym pokazano kolejność kreślenia linii w literze „H”. Zobacz także:  Jak nauczyć dziecko pisać – co trzeba wiedzieć o nauce pisania? Jak przygotować dziecko do nauki pisania? Ćwiczenia grafomotoryczne dla dzieci: szlaczki, labirynty, litery i inne ćwiczenia na grafomotorykę

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj