Literki

nauka pisania liter
new badge do druku medium
literki

Nauka pisania liter: cały alfabet do druku

Nauka pisania liter wcale nie musi być dla dziecka smutnym obowiązkiem. Możecie uczyć się poprzez zabawę. Pomogą wam w tym nasze literki do druku. Świetnym pomysłem będzie ułożenie z nich całego alfabetu i przywieszenie nad biurkiem dziecka.
Joanna Biegaj
Alfabet polski: skąd się wywodzi, jak wygląda, ile ma liter?
literki
nauka pisania

Alfabet polski: skąd się wywodzi, jak wygląda, ile ma liter?

Jak wygląda polski alfabet? Ile ma liter? Ile spółgłosek i samogłosek? Czym różni się podstawowy polski alfabet od pełnego? Czy polskie litery pisane i drukowane bardzo się od siebie różnią? Przekonaj się, że odkrywanie sekretów polskiego alfabetu może być naprawdę przyjemne.
Luiza Słuszniak
Nauka pisania p po śladzie: szablon do wydruku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „P” do druku – nauka pisania po śladzie

W nauce pisania przyszedł czas na literkę „p”? Jeśli tobie i twojemu dziecku zależy na potrenowaniu starannego pisania litery „p”, świetnie się składa! Metoda pisania liter po śladzie jest pomocna zarówno w przypadku młodszych jak i nieco starszych uczniów.
Marta Kabulska
nauka pisania K po śladzie
literki
edukacja dziecka
nauka pisania

Litera „K” do wydruku: szablon do pisania po śladzie

Czy nauka pisania liter może przyjemna? Oczywiście, że tak. W ramach treningu trudnej sztuki pisania literek, polecamy metodę pisania po śladzie. Przekonaj się, jak ten sposób sprawdzi się w przypadku nauki pisania małej oraz dużej litery „k”.
Luiza Słuszniak
nauka pisania litery j
literki
nauka pisania
kolorowanki

Litera „J” do druku – nauka pisania po śladzie plus kolorowanka dla Julii i Janka

Nauka pisania literek może być wspaniałą zabawą! Z myślą o dzieciach, które właśnie uczą się pisać, przygotowaliśmy kolejny szablon. Tym razem z literą „j”. W sam raz do wydrukowania, nauki pisania i kolorowania.
Marta Kabulska
litera e do druku
dziecko
literki

Litera „E” do druku: pisanie liter po śladzie

Szablon z literą „E” pozwoli dziecku opanować naukę pisania. To kolejny z naszych obrazków mających ułatwić pierwsze próby pisania. Wystarczy, że go wydrukujesz i możecie razem z dzieckiem ćwiczyć naukę pisania po śladzie litery „E”.
Joanna Biegaj
nauka pisania: litera I do druku
literki
nauka pisania

Litera „I” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Dzięki naszemu szablonowi z literką „I” nauka pisania będzie świetną zabawą! Dziecko z łatwością nauczy się pisać wielką i małą literę „I”, a przy tym będzie miało mnóstwo zabawy.
Dominika Bielas
litera h do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „H" do druku – nauka pisania liter po śladzie

Dzięki naszemu szablonowi z literą „H” nauka pisania będzie o wiele łatwiejsza! Dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „H”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować obrazek.
Marta Kabulska
litera g do druku nauka pisania
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „G” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „G” do druku to jeden z naszych szablonów do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego kierunku i sposobu pisania litery „G”. Możesz też wydrukować dla malucha pomocne szlaczki – naukę pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem gruszek.
Magdalena Drab
litera A do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „A" do druku – nauka pisania liter po śladzie

Nasza litera „A” do druku należy do całego zbioru szablonów, które pomagają w nauce pisania. Dzięki nim dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „a”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować ananasa na obrazku.
Marta Kabulska
co to jest sylaba
nauka
szkoła
literki

Sylaba: co to jest sylaba? Definicja i przykłady

Sylaba to element struktury języka, który większość z nas poznaje w szkole podstawowej. Umiejętność dzielenia wyrazów na sylaby pomoże dziecku w nauce czytania, a także ułatwi wymawianie nowych, trudnych dla malucha wyrazów.
Sylwia Arlak
Litera B do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera B do druku – nauka pisania liter po śladzie

Litera „B” do druku – znajdziesz tu gotowe szablony pomocne w nauce pisania litery „B”. Pisanie po śladzie to pierwsze kroki, jakie dzieci stawiają, ucząc się pisać. Wydrukuj wybrany szablon i daj dziecku, by poćwiczyło pisanie!
Marta Kabulska
litera c do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera C do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „C” do druku pomoże dziecku w nauce pisania. Wydrukujcie gotowy szablon pomocny w ćwiczeniach, bawcie się i uczcie! Możecie również skorzystać z naszej ściągi, która pomoże w nauce pisania literki „C” po śladzie.
Marta Kabulska
Litera D do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera D do druku – nauka pisania liter po śladzie

Litera „D” do druku pomoże dziecku opanować umiejętność pisania, również po śladzie. Owocowa kolorowanka oraz szlaczki będą dla niego także wspaniałą zabawą. Wystarczy wydrukować obrazek z literką i gotowe!
Marta Kabulska
dziewczynki w bibliotece
literki
nauka czytania
edukacja przedszkolaka

Nauka czytania metodą ślizgania: najlepszy wstęp do płynnego czytania!

Nauka czytania proponowana w przedszkolach i szkołach to tylko jedno z możliwych podejść. Metoda ślizgania to propozycja dla dzieci, które dobrze znają litery i potrafią połączyć je z głoską. Polega ona na wydłużaniu wybranych głosek, co daje dziecku czas na rozpoznanie kolejnej litery w wyrazie.
Adela Prochyra
mama, dziecko, czytać, książeczka
rozwój dziecka
literki
nauka czytania

Nauka pierwszych literek

Czy dziecko może samodzielnie czytać, zanim pójdzie do szkoły? Ponoć tak! Jeśli chciałabyś nauczyć go tej umiejętności, pamiętaj, że to musi być zabawa!
Anna Olej-Kobus