Reklama

Kolorowanki z reniferami kochają chyba wszystkie dzieci. Te zwierzęta, choć groźne w naturze, na dziecięcych obrazkach do kolorowania są przesympatyczne. Sprawdź, czy twoje dziecko je polubi. Kolorowanie reniferów św. Mikołaja z pewnością uprzyjemni maluchowi oczekiwanie na święta.

Reklama

Skąd renifery w zaprzęgu Mikołaja?

Żeby zdążyć rozwieźć w Wigilię prezenty dla wszystkich dzieci, Święty Mikołaj jeździ po świecie saniami, które ciągną renifery. Po śniegu, a jak śniegu nie ma, to po niebie – tak o reniferach św. Mikołaja mówi 5-letni Kazik. A skąd w ogóle renifery wzięły się w zaprzęgu Mikołaja? Uważa się, że do spopularyzowania ich jako symbolu Bożego Narodzenia przyczynił się wiersz z 1832 roku napisany przez amerykańskiego pisarza i profesora literatury Clementa C. Moore’a pt. „Noc wigilijna”. Autor wymienił w nim imiona reniferów: Kometek, Amorek, Tancerz, Pyszałek, Błyskawiczny, Fircyk, Złośnik, Profesorek. Potem do grupy dołączył także Rudolf. Od czasu wydania wiersza wiedza na temat reniferów zmieniała się, a kolejne książki, piosenki i filmy wnosiły do bożonarodzeniowej tradycji wciąż nowe informacje na temat tych pomocników św. Mikołaja.

Czerwononosy renifer Rudolf

W wierszu Moore'a było osiem reniferów. Rudolf, dziś najbardziej znany ze wszystkich, dołączył do zaprzęgu nieco później, głównie za sprawą piosenki „Rudolph the Red-Nosed Reindeer”. Ponoć to on, zgodnie z tradycją, znajduje się na czele zaprzęgu, a dopiero za nim ustawiona jest reszta reniferów połączonych w pary. Pierwszą opowieść o czerwononosym reniferze napisał Robert L. May w1939 roku. Była to książeczka rozdawana w okresie bożonarodzeniowym dzieciom, które odwiedziły sieć amerykańskich sklepów Montgomery Ward. Historia Rudolfa stała się później popularną świąteczną opowieścią, na bazie której powstały świąteczne piosenki i filmy.

Kolorowanki z reniferami do druku

Wypróbuj nasze wesołe kolorowanki z reniferami. Po kliknięciu w obrazek wystarczy je wydrukować i dać dziecku. Oto nasza lista kolorowanek:

  1. Renifer w czapce
  2. Odpoczywający
  3. Z dużym nosem
  4. Biegnący
  5. Z prezentem
  6. Uśmiechnięty
  7. Głowa renifera

1. Renifer w czapce – wyjątkowo świąteczny obrazek, spojrzeniu tego renifera nie oprze się żadne dziecko. Sporo szczegółów, więc dla starszego dziecka. Kliknij i wydrukuj obrazek!

zalotny renifer
Edipresse

Powrót do listy kolorowanek
[CMS_PAGE_BREAK]
2. Odpoczywający – renifery, ciężko pracujące w Boże Narodzenie, też muszą czasem troszkę odetchnąć, np. na leśnej polance. Kliknij i wydrukuj obrazek!

odpoczywający renifer
Edipresse

Powrót do listy kolorowanek
[CMS_PAGE_BREAK]
3. Z dużym nosem - jeśli dziecko pomaluje nos renifera na czerwono, powstanie Rudolf jak malowany (choć jego wizerunek nieco odbiega od tego filmowego). Kliknij i wydrukuj obrazek!

renifer z dużym nosem
Edipresse

Powrót do listy kolorowanek
[CMS_PAGE_BREAK]
4. Biegnący – szybko i z gracją, nawet spieszące się renifery biegną z uśmiechem na... pyszczku. Obrazek z małą liczbą szczegółów, dobry dla całkiem małego dziecka. Kliknij i wydrukuj obrazek!

biegnący renifer
Edipresse

Powrót do listy kolorowanek
[CMS_PAGE_BREAK]
5. Z prezentem – najmilszy renifer dla każdego dziecka, bo jako pomocnik Mikołaja przynosi maluchowi prezent. Obrazek wymaga sprawnej rączki, dużo szczegółów. Kliknij i wydrukuj obrazek!

renifer z prezentami
Edipresse

Powrót do listy kolorowanek
[CMS_PAGE_BREAK]
6. Uśmiechnięty – oto najweselszy pomocnik Mikołaja, jego uśmiechowi nie oprze się żaden maluch. Obrazek do kolorowania dla każdego malucha. Kliknij i wydrukuj obrazek!

wesoły renifer
Edipresse

Powrót do listy kolorowanek
[CMS_PAGE_BREAK]
7. Głowa renifera – dla największych miłośników świątecznych reniferów, obrazek do szybkiego pokolorowania przez malucha. Kliknij i wydrukuj obrazek!

Głowa renifera
Edipresse

Powrót do listy kolorowanek

Z tyłu kolorowanki możecie napisać list do Świętego Mikołaja. Chyba że skorzystacie z naszych listów do Świętego Mikołaja gotowych do wydruku.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama