list do Mikołaja
Fotolia
Święta i uroczystości

List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku

List do św. Mikołaja to dla dziecka ważny element przygotowań do świąt. Napisz go wspólnie ze swoim maluchem, korzystając z wybranego szablonu do druku.

List do św. Mikołaja napiszcie jak najszybciej! Bo choć ulubiony przez wszystkich święty wie, że dziecko zasługuje na najpiękniejszy prezent, warto mu podpowiedzieć, co maluch chciałby znaleźć pod choinką. Wiadomość najlepiej przekazać mu w liście. Dziecko może go podyktować, skorzystać z twoich rad albo narysować, co by chciało dostać.

Spis treści:

 

Choinka ze słomek - jak ją zrobić [WIDEO]

Jak napisać list do św. Mikołaja?

Pisanie prawdziwych, papierowych listów jest czymś magicznym. Niestety coraz mniej jest takich, którzy faktycznie je piszą. Z okazji świąt Bożego Narodzenia zachęcamy, abyście razem z maluchem napisali tradycyjny list do świętego Mikołaja, czyli taki na kartce papieru i zapakowany w kopertę ze znaczkiem. Jak się zabrać do pisania?

  • Usiądźcie razem i zastanówcie się, co maluch chciałby zawrzeć w liście. Jeśli nie umie pisać, a chce to zrobić samodzielnie, niech narysuje lub zrobi wyklejankę z elementów, które mu się podobają.
  • Dla dziecka najważniejsza jest lista prezentów pod choinkę, o których marzy, ale spróbuj je przekonać, że inne elementy listu są równie istotne.
  • Pokaż, jak powinno się rozpoczynać listy, i jak się je kończy.
  • Oprócz opisu wymarzonych prezentów dobrze też napisać parę zdań o tym, że dziecko było w tym roku dobre, pomocne i kochane, i dlatego zasłużyło na to, o czym marzy. Możecie wypisać kilka przykładowych rzeczy, które maluch uważa za dobre i warte pochwalenia się.

Adres św. Mikołaja

Są trzy sposoby, by prośba dziecka trafiła prosto celu. Po napisaniu listu do św. Mikołaja można go:
  • położyć na parapecie – tylko nie zapomnij zabrać go wieczorem, gdy dziecko zaśnie,
  • wysłać pocztą – adres pocztowy św. Mikołaja to: Joulumaa, Santa Claus Post Office, Artic Circle, 96-930 Rovaniemi, Finland,
  • wysłać e-mailem – e-mail św. Mikołaja to: santa.claus@santaclausoffice.fi.

List do św. Mikołaja – wzór

Warto nauczyć dziecko, że w pisaniu listów ważna jest nie tylko staranność, ale i to, by robić to szczerze i od serca. Jeśli akurat masz pustkę w głowie, poniżej przykłady, jak zacząć list do św. Mikołaja:

List do św. Mikołaja: wzór 1

Kochany Święty Mikołaju!
Mam na imię ..., mam ... lat i mieszkam razem z mamusią, tatusiem (i rodzeństwem) w.... Wiem, że spełniasz marzenia wszystkich dzieci na świecie, a ja byłem/łam w tym roku dobra/y dla innych, pomagałam/em rodzicom, bawiłam/em się z bratem/siostrą, dlatego bardzo Cię proszę, byś podarował mi...

Podpis dziecka

List do św. Mikołaja: wzór 2

Drogi Mikołaju!
W zeszłym roku dostałam/em od Ciebie piękny prezent. Serdecznie za niego dziękuję, sprawiłeś mi mnóstwo radości. W tym roku mam jedno, wyjątkowe marzenie – bardzo Cię proszę o...

Podpis dziecka

List do św. Mikołaja: wzór 3

Kochany Mikołaju!
W tym roku bardzo się starałam/em być pomocna/y, wykonywać wszystkie swoje obowiązki w domu i zawsze odrabiać pracę domową. Przyznaję, nie zawsze mi to wychodziło... Obiecuję, że w przyszłym roku będę uważnie słuchał/a, co mówi do mnie mama. Najbardziej chciałabym/chciałbym prosić o..., ale ucieszę się też z...
Pozdrawiam Cię ciepło!


Podpis dziecka

Ważne! W liście do św. Mikołaja staraj się nie używać słowa „grzeczny/grzeczna” jako zalety, za którą dziecko miałoby zostać nagrodzone. Grzeczność to bardzo nieprecyzyjne określenie – wymagając od dziecka grzeczności, nie mówimy konkretnie, czego oczekujemy (sprzątania po sobie, dobrych manier, ciszy?). Dorośli często mówią o grzeczności, mając na myśli bezwzględne posłuszeństwo, a to z kolei zamyka drogę do empatycznej rozmowy, zrozumienia i nawiązania głębokiej, prawdziwej relacji z dzieckiem. A prezenty? Zasługują na nie wszystkie dzieci! Tak samo jak zasługują na to, by przeżyć magię świąt bez oceniania i rozliczania ich z „braku posłuszeństwa” czy „grzeczności”.

Szablony listów do św. Mikołaja

Przygotowaliśmy gotowe wzory listów, które wystarczy wydrukować i uzupełnić. Wybierzcie ten najbardziej odpowiadający gustowi waszych dzieci, np.:

1. List do św. Mikołaja z girlandą i ozdobami choinkowymi

mikołaj kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Mikołaj: kolorowanki do druku (28 obrazków)
Kolorowanki ze św. Mikołajem wprowadzą dziecko w świąteczny nastrój. Nie wiesz, czym zająć malucha? Wykorzystaj gotowe kolorowanki do druku. Pobierz szablony i daj maluchowi. Przy okazji możesz porozmawiać z nim o tej niezwykłej postaci. Przygotowaliśmy aż 28 obrazków do kolorowania z tym zimowym ulubieńcem dzieci.

Kolorowanki świąteczne z Mikołajem uprzyjemnią maluchowi oczekiwanie na Boże Narodzenie. Oprócz Świętego Mikołaja są też na nich choinki, renifery, prezenty i inne świąteczne gadżety. Oto wesoły zbiór 28 kolorowanek ze św. Mikołajem gotowy do druku. Wystarczy pobrać obrazek, puścić na drukarkę i dać dziecku, które z chęcią go pokoloruje.  Św. Mikołaj – kolorowanki Chyba każde dziecko zna sympatycznego staruszka w czerwonym stroju z długą białą brodą. Według legend Święty Mikołaj mieszka wraz z elfami w Laponii. Raz do roku rozwozi grzecznym dzieciom prezenty saniami zaprzęgniętymi w renifery. Nie ma malucha, który nie odliczałby dni do Gwiazdki! Oczekiwanie możesz umilić dziecku świątecznymi kolorowankami z Mikołajem.    Kolorowanki świąteczne – Mikołaj:  Święty Mikołaj biskup – kolorowanka Czapka Mikołaja – kolorowanka List do Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania Sanie Mikołaja – kolorowanka z reniferem Worek Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania Głowa Mikołaja – świąteczna kolorowanka Kolorowanka: twarz Mikołaja Mikołaj na saniach – zimowa kolorowanka Skarpeta Mikołaja – kolorowanka do druku Kolorowanka: Mikołaj z reniferami  Postać Mikołaja – kolorowanka Mikołaj – tradycyjna kolorowanka  Mikołaj z długą brodą – obrazek do pokolorowania Grzeczne dzieci – kolorowanka Mikołaj w śniegu – kolorowanka do druku Mikołaj w domu – kolorowanka Mikołaj z prezentami – pokoloruj obrazek Kolorowanka: Mikołaj na nartach  Święty Mikołaj z dzieckiem – kolorowanka do druku Mikołaj i góra prezentów – obrazek do...

dziecko i świąteczna kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Choinka - kolorowanka do druku [6 WZORÓW DO KOLOROWANIA]
Choinka do kolorowania umili dziecku oczekiwanie na ubieranie świątecznego drzewka i przyjście Świętego Mikołaja. Wystarczy tylko wydrukować obrazki.

Choinka w postaci kolorowanki pomoże wprowadzić w domu świąteczną atmosferę! Do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, ale możesz już teraz razem z dzieckiem zaplanować, jak przystroicie świąteczne drzewko. Maluch może najpierw przedstawić swoje propozycje na papierze. Taka kolorowanka z choinką to też dobry pomysł, by zająć czymś dziecko, kiedy rodzice zajęci są świątecznymi przygotowaniami.   Spis treści: Choinka - kolorowanka z prezentami Choinka i dzieci - kolorowanka Malowanka: c hoinka z lasu Kolorowanka: choinkowa fantazja Choinka jak ze snów Choinka z bałwankiem - kolorowanka Jak pokolorować choinkę? Pomysł: z tyłu kolorowanki z choinką możecie napisać  list do Świętego Mikołaja.  Chyba że skorzystacie z naszych listów do Świętego Mikołaja  gotowych do wydruku.   Choinka - kolorowanka z prezentami   Tradycyjna kolorowanka z łatwą do pomalowania choinką. Obrazek ma niezbyt dużo szczegółów, więc będzie dobry nawet dla całkiem małych dzieci.  Kliknij i wydrukuj​!   Choinka i dzieci - kolorowanka    Wesoły obrazek z dziećmi i pieskiem, które, jak wszystkie maluchy, już nie mogą doczekać się świąt.  Kliknij i wydrukuj​!   Malowanka: choinka z lasu   Tylko trzy bombki i łańcuch, ta choinka wygląda, jakby dopiero przyniesiono ją z lasu. Obrazek z małą ilością szczegółów idealny dla najmłodszych dzieci.  Kliknij i wydrukuj​!   Kolorowanka: choinkowa fantazja Obrazek ma sporo szczegółów i jest dość skomplikowany. Starsze dziecko może pobawić się w wyszukiwanie szczegółów na obrazku.  Kliknij i wydrukuj​!   Choinka jak ze snów To piękna kolorowanka, ale raczej dla starszych dzieci, młodsze mogłyby mieć sporo...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj