
Śniadaniówka do szkoły to nie powinien być zakup, który robisz w ciemno. Wybierając śniadaniówkę dla dziecka, weź pod uwagę, co dziecko będzie w niej nosić, gdzie najczęściej będzie jadło i wreszcie – czy będzie nosić śniadaniówkę w plecaku, czy może zostawiać ją w szkole. Zwykle rodzice wolą śniadaniówki z przegródkami niż zwykłe plastikowe pudełka. A może zamiast śniadaniówki przyda się termiczna torba? Polecamy nasz ranking śniadaniówek do szkoły.
Spis treści:
Śniadaniówka do szkoły dla dzieci: ranking
- Śniadaniówka z yorkiem, ok. 9 zł
- Śniadaniówka do szkoły z emotikonkami, ok. 9 zł
- Śniadaniówka FC Barcelona, ok. 25 zł
- Śniadaniówka i bidon z kotkiem, ok. 21 zł
- Śniadaniówka z torbą Trunki, ok. 40 zł
- Torba śniadaniowa Pusheen, ok. 50 zł
- Śniadaniówka do szkoły Skip Hop, ok. 50 zł
- Śniadaniówki z przegródkami
Śniadaniówka do szkoły: torba czy pudełko?
Niełatwo znaleźć idealną śniadaniówkę do szkoły, ale torebki termiczne są bardzo funkcjonalne. Są na tyle wytrzymałe i sztywne, że kanapkom, owocom i warzywom nic się nie stanie, a dodatkowo jedzenie nie traci swoich wartości odżywczych. Takie śniadaniówki w formie torebek zajmują jednak sporo miejsca, więc najlepiej zostawić je w szafce, o ile dziecko będzie taką dysponować.
Z kolei śniadaniówka-pudełko zajmuje niewiele miejsca i dziecko nie musi zostawiać go w szafce – może mieć je pod ręką w plecaku. Jednak w upały pudełko nie ochroni jedzenia przed wysoką temperaturą, a torba termiczna – już tak.
Śniadaniówka dla dziecka: na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Śniadaniówka do szkoły musi być szczelna, ale zamknięcie nie powinno być kłopotliwe dla dziecka. Wieczko musi dobrze pasować do pojemnika, a ewentualne zatrzaski gładko się dopasowywać. Bardzo praktyczna jest śniadaniówka z przegródkami: wszelkie dodatkowe pojemniczki w śniadaniówce pozwalają lepiej poukładać przekąski – oddzielnie kanapki i np. owoce czy warzywa.
Oczywiście jedzenie lepiej smakuje, jeśli jest ładnie podane i zapakowane. Dlatego najlepiej by było, żeby śniadaniówka do szkoły czy torba termiczna podobały się dziecku. Na rynku są produkty z postaciami z filmów, ale też bardziej uniwersalne – ze zwierzakami czy fajnymi dziecięcymi wzorami (takie wolniej wyjdą z mody).
Śniadaniówki do szkoły: ranking
1. Śniadaniówka z yorkiem, ok. 9 zł
Ta śniadaniówka to lekkie pudełeczko z wieczkiem zamykanym na wcisk. Wykonane z tworzyw przeznaczonych do przechowywania żywności (bez BPA). Pojemność: 750 ml. Na wieczku obrazek sympatycznego yorka w sweterku w kolorze miętowym. Komora pudełka jest także w kolorze miętowym. Cała śniadaniówka jest ładna i niedroga.

2. Śniadaniówka do szkoły z emotikonkami, ok. 9 zł
Intensywnie czerwone pudełko (marki Derform) z odchylanym wieczkiem zapinanym na jeden zatrzask. Śniadaniówka wykonana z tworzyw przeznaczonych do kontaktu z jedzeniem. Jest leciutka – waży tylko 80 g. Wymiary: 17 x 13,5 x 6 cm. Wzory na wieczku spodobają się młodszym i starszym dzieciom.

Śniadaniówka FC Barcelona, ok. 25 zł
Śniadaniówka w komplecie z bidonem – także ze zdjęciem drużyny piłkarskiej. Bidon i pudełko wykonane z tworzyw przystosowanych do przechowywania żywności. Pudełko jest jednokomorowe i ma wymiary 18 x 12 x 6 cm. Wieczko zamyka się na dwa zatrzaski. Bidon ma pojemność 520 ml i ustnik z blokadą zapobiegającą wylewaniu się płynów.

Śniadaniówka i bidon z kotkiem, ok. 21 zł
Śniadaniówka ma całkowicie zdejmowaną przykrywkę mocowaną na wcisk. Dolna część jednokolorowa, a na wieczku szary kotek opierający łapki na aparacie foto. Bidon ma pojemność 500 ml. Dolna jego część może służyć za kubeczek. Górna, zakręcana, wyposażona jest w ustnik z wężykiem. Bidon ma paseczek. Śniadaniówka i bidon wykonane z bezpiecznych dla dzieci tworzyw.

Śniadaniówka z torbą Trunki, ok. 40 zł
Torba ma właściwości izolujące. Jest łatwa do utrzymania w czystości i ma poręczny pasek, dzięki czemu można ją nosić jak torebkę, albo jak plecaczek. Śniadaniówka jest bardzo pojemna – 3,5 l. Ma dodatkową kieszonkę na wkłady chłodzące oraz plakietkę z miejscem do podpisania nazwiskiem właściciela.

Torba śniadaniowa Pusheen, ok. 50 zł
Torba jest termoizolacyjna i dwukomorowa – obie komory zamykane na zamek błyskawiczny. Pomieści kanapki, owoce i niewielki napój. Całość ma kształt miniplecaka i wygodny uchwyt. Wymiary śniadaniówki: 20 x 22 x 12 cm. Na froncie trzy postacie uwielbianych przez dzieci kotów Pusheen.

Śniadaniówka do szkoły Skip Hop, ok. 50 zł
Całkowicie zdejmowana przykrywka z silikonową uszczelką i zatrzaskiem. Można myć w zmywarce. Tworzywo, z którego wykonano śniadaniówkę, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. W komplecie poza pudełkiem jest minipudełeczko z przykrywką na mniejsze przekąski (mieści się w głównym pudełku). Wymiary: 17 x 13 x 5 cm.

Śniadaniówki dla dzieci z przegródkami
W śniadaniówce z przegródkami bez trudu umieścisz różnego rodzaju przekąski: osobno warzywa i owoce, osobno kanapkę czy tortillę. Nic się nie pomiesza i nie rozpadnie, o ile tylko śniadaniówka będzie szczelnie zamknięta. Polecamy urocze śniadaniówki w kształcie zwierzątek, z kilkoma przegródkami i sztućcami w zestawie. Niektórych można używać w mikrofalówce. Tutaj kupisz je bardzo tanio:
Zobacz też:

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płatków śniadaniowych. Sklepowe półki uginają się od czekoladowych kulek i muszelek, „poduszeczek” z nadzieniem, płatków oblanych miodem… Producenci reklamują je jako idealne na śniadanie – zdrowe i pożywne, dające energię na cały dzień. Niestety, to nie jest prawda. Takie płatki zawierają bardzo dużo cukru , często również dodaje się do nich tłuszcz i sól, aby ulepszyć smak. Możemy je spokojnie potraktować jako porcję słodyczy. Sprawdź przepisy na zdrowe wersje ulubionych dziecięcych przekąsek. Zdecydowanie lepszym wyborem są: • płatki owsiane, • kukurydziane • czy musli z pełnego ziarna. W przypadku musli warto przeczytać etykietę i upewnić się, czy nie zawierają cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego. Do takich płatków wystarczy dodać szklankę mleka oraz owoce, np. sezonowe – borówki, maliny, jagody czy też banana pokrojonego w plasterki i mamy gotowe śniadanie dla dziecka . Dobrym rozwiązaniem jest też samodzielne przygotowanie musli, mamy wtedy pewność, że zawiera tylko zdrowe składniki i możemy dodać do niego swoje i dziecka ulubione dodatki. Bazą mogą być płatki owsiane, kukurydziane i amarantus ekspandowany wymieszane w dowolnych proporcjach. Teraz wystarczy dodać: • orzechy, • suszone owoce, • kawałki gorzkiej czekolady, • płatki migdałowe • czy też wiórki kokosowe. Sprawdź 14 produktów zakazanych dla dzieci. Warto włączyć dziecko w przygotowanie musli, będzie to dobrą zabawą i na pewno zachętą do spożywania takiego śniadania. Dyplomowany Dietetyk, Yánsè Poradnia dietetyczna Zadaj pytanie dietetykowi na naszym FORUM EKSPERCKIM.

Śniadanie to podstawa dobrze rozpoczętego dnia dziecka. Powinno być zawsze zjedzone, zanim dziecko wyjdzie z domu, a także wtedy, gdy w nim zostaje. Jednak coraz częściej dziecko nie chce jeść śniadań, a rodzice zabiegani w porannym przygotowaniu do wyjścia z domu, nie mają cierpliwości tego dopilnować. Liczą, że maluch zje śniadanie w przedszkolu . Jednak nie mamy pewności, czy rzeczywiście to zrobi, a dodatkowym zagrożeniem jest to, że gdy dziecko w przyszłości pójdzie do szkoły, to zostanie mu nawyk niejedzenia śniadania, a wtedy konsekwencje mogą być poważniejsze. Dlaczego dziecko nie chce jeść śniadania? Twoje dziecko nigdy rano nie jest głodne i nie jesteś w stanie skusić go ulubionymi płatkami śniadaniowymi, kolorowymi kanapeczkami, czy podaniem śniadania w ukochanej miseczce, czy talerzyku. Zawsze marudzi , krzywi się i mówi że nie jest głodne. Dlaczego tak się dzieje? Zwróć uwagę na to, jak ty (wy) podchodzicie do tematu śniadań, i czy twoje dziecko nie bierze z was przykładu. Czy nie jest tak, że codziennie rano ganiasz po całym domu i tylko w biegu zdążysz wypić łyk kawy, albo przekąsić dopiero w samochodzie jakiegoś batona? Dla dziecka jesteś wzorem do naśladowania w każdej kwestii. Jeśli sama nie masz czasu usiąść przy stole i spokojnie razem zjeść śniadania, nie oczekuj, że dziecko posłusznie zrobi to samo. Dlatego nawyk jedzenia śniadań zacznijcie od weekendów, kiedy z reguły jest więcej czasu i wtedy właśnie można celebrować posiłki . Zaangażuj całą rodziny w przygotowanie śniadania, rozłożenia zastawy, kolorowych serwetek i stworzenia miłej atmosfery. To pierwszy, a jakże ważny krok do tego, żeby razem zasiąść przy stole. A jeśli dziecko pomimo tego nie ma apetytu, zastosuj kilka sprawdzonych rad. Jak zachęcić dziecko, które nie ma rano apetytu do jedzenia? Pozwól dziecku samemu wybrać produkty na śniadanie...