alergia u dziecka
Fotolia
Zdrowie

5 sposobów, które pomogą przetrwać alergikowi wiosnę

Katar, kaszel, łzawiące i zaczerwienione oczy – brzmi znajomo? Na pewno, jeśli jesteś mamą małego alergika lub sama masz alergię. Wiosna to szczególnie trudny czas dla uczuleniowców. Jak złagodzić objawy alergii u dziecka? Polecamy 5 sprawdzonych sposobów.

Mitem jest, że alergia jest problemem jedynie wiosenno-letnim, ale rzeczywiście jej objawy nasilają się szczególnie wiosną, podczas wzmożonego pylenia roślin, a zwłaszcza traw. Dla wielu dzieci i ich rodziców ciepłe dni nie kojarzą się wyłącznie ze spacerami i zabawą na świeżym powietrzu, ale oznaczają początek walki z katarem, kaszlem,  łzawieniem oczu i ogólnym, gorszym samopoczuciem spowodowanym uczuleniem. Jak więc pomóc alergikowi przetrwać wiosnę?

5 sposobów na walkę z alergenami

Wprawdzie jedyną metodą na całkowite pozbycie się alergii jest odczulanie, jednak jest także kilka skutecznych sposobów, dzięki którym możesz w łatwy sposób poprawić komfort życia dziecka (a także dorosłego) z alergią.

1. Korzystaj z deszczowej pogody. Lekarze zazwyczaj zalecają unikanie długich spacerów podczas nasilonego pylenia w przypadku uczulenia, ale przecież nie każesz dziecku spędzić całego okresu wiosennego w domu. Możesz wychodzić z nim na spacer tuż po solidnym deszczu. Wówczas powietrze jest oczyszczone z alergenów, więc maluch będzie mógł odetchnąć pełną piersią, a w dodatku – poskakać po kałużach. Taki spacer z pewnością przypadnie mu do gustu!

2. Po spacerze czy zabawie na świeżym powietrzu wykąp i przebierz malucha. Alergeny nie tylko dostają się do organizmu dziecka, wtedy kiedy jest ono na dworze. Pyłki roślin osiadają także na skórze, włosach i ubraniu, dlatego warto szybkim prysznicem spłukać alergeny ze skóry i przebrać pociechę w świeże ubranie.

3. Często odkurzaj i pierz dywany. Dziecko, które jest uczulone na pyłki roślin, w wielu przypadkach reaguje alergicznie także na roztocza kurzu domowego, a tych w domu jest całe mnóstwo. W szczególności w dywanach, z których może warto zrezygnować. Lepsze są tylko parkiety czy panele, które łatwo odkurzysz odkurzaczem. Pamiętaj, aby mieć odkurzacz ze specjalnym filtrem HEPA oraz funkcją mycia podłogi i odkurzaczem ręcznym 3 w 1. Dzięki temu Ty się nie napracujesz, bo za jednym pociągnięciem odkurzysz i umyjesz panele czy parkiet, odkurzając jednocześnie kanapy ręcznym odkurzaczem, a Twoi kochani alergicy odetchną z ulgą.
Ponadto pierz często pościel, ubrania i pluszowe zabawki, w których gnieżdżą się roztocza.
 
4. Oczyszczaj powietrze w domu. Nie masz kontroli nad alergenami znajdującymi się na zewnątrz, jednak nad powietrzem w Twoim domu już tak! Jak sprawić, żeby czyste powietrze zagościło w Twoich czterech kątach? Jeśli jesteś mamą małego alergika, warto zainwestować w profesjonalny oczyszczacz powietrza, np. marki Philips.

oczyszczacz Philips
materiały prasowe

Co daje taki sprzęt? Dzięki technologii VitaShield IPS, oczyszczacz w naturalny i bezpieczny sposób, skutecznie filtruje zanieczyszczenia powietrza (alergeny, bakterie, wirusy i groźne cząsteczki PM2,5 (PM - pył zawieszony o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra). Likwiduje również lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy. Model oczyszczacza Philips AC3256 posiada specjalny tryb antyalergenowy, jeszcze bardziej czuły na alergeny, usuwając do 99,97% typowych alergenów unoszących się w powietrzu, takich jak pyłki traw, drzew, zbóż, kurz, roztocza czy złuszczony naskórek zwierząt i ich sierść. Dodatkowo opatentowany, porównywalny do profesjonalnych czujników, czujnik AeraSense, na bieżąco informuje o stężeniu niebezpiecznych cząstek PM2,5 w powietrzu, a za pomocą 4-stopniowego wskaźnika kolorów wskazuje aktualny stan jakości powietrza w pomieszczeniu. Dlatego też, jest to idealny oczyszczacz powietrza dla alergików, ale nie tylko. Blokada Healthy air protect, zastosowana w oczyszczaczu, w odpowiednim czasie ostrzega o konieczności wymiany filtra, dzięki czemu masz pewność, że urządzenie zawsze pracuje na maximum swoich możliwości.

oczyszczacz Philips
materiały prasowe


Warto również podkreślić, że urządzenie ma blokadę rodzicielską i tryb nocy, dzięki czemu jest bezpieczne dla dzieci i może być używane nawet wtedy, gdy śpisz. 24-godzinny cyfrowy zegar umożliwia ustawienie liczby godzin pracy urządzenia od 1 do 24. Dla osób zapracowanych taka funkcja to prawdziwy skarb. Raz na zawsze możesz zapomnieć o włączaniu i wyłączaniu oczyszczacza. Urządzenie będzie to pamiętało za Ciebie. Natomiast tryb automatyczny, w którym urządzenie wybiera prędkość wentylatora odpowiadającą jakości powietrza otoczenia, wyręczy Cię i nie musisz o tym myśleć czy trzeba je uruchomić czy nie. Po prostu cieszysz się czystym powietrzem w mieszkaniu.
Ponadto oczyszczacze powietrza Philips nie jonizują powietrza, oczyszczają je całkowicie naturalnie, dzięki temu są bezpieczne dla osób z problemami oddechowymi i astmą. Pamiętaj, że alergia to choroba, która postępuje. Z wiekiem maluch może zacząć reagować alergicznie również na inne substancje niż te, na które jest uczulony teraz. Z nieleczonej alergii może w przyszłości rozwinąć się także astma, poważna choroba dróg oddechowych. Dlatego warto wybrać się z dzieckiem do alergologa, który zaleci postępowanie w chwilach zaostrzonych objawów alergii, przepisze odpowiednie leki, a być może skieruje także malca na terapię odczulająca.

Zobacz, jak działa oczyszczacz Philips:


U osób cierpiących na alergię pyłkową, które używały oczyszczaczy powietrza Philips, można było stwierdzić mniejsze jej objawy, takie jak: kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, świąd nosa, świąd skóry, katar.* Udowodnione zmniejszenie objawów alergii na pyłki traw przy użyciu oczyszczaczy Philips – testowane klinicznie przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF).*

*Test kliniczny przeprowadzony na oczyszczaczach powietrza Philips przy użyciu pyłków traw, Bergmann; sierpień 2015
Dowiedź się więcej o produkcie lub zamów oczyszczacz Philips

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA