Chyba trudno o bardziej niesamowite zwierzęta. Postanowiliśmy sprawdzić, co takiego w nich jest, że podbiły serca najmłodszych.

Reklama
  1. Są tajemnicze – chociaż badamy je od lat, to wciąż skrywają przed nami tajemnice. Jak dokładnie wyglądały? Co jadły i jak się zachowywały? I najważniejsze – dlaczego zniknęły z powierzchni ziemi? Odpowiedzi możemy się tylko domyślać na podstawie skamielin i prowadzonych badań. Jednak stuprocentowej pewności możemy nie zyskać nigdy. Dlatego nawet te najbardziej znane dinozaury skrywają w sobie tajemnice, których być może nigdy do końca nie poznamy.
  2. Są niezwykłe – ogromne szczęki, wielkie łapy i pokryta łuską skóra. Dinozaury miały szereg cech, których trudno szukać u współczesnych zwierząt. Przede wszystkim wielkość. Wyobraźmy sobie na przykład, że po naszych ulicach przechadza się tytanozaur Patagotitan mayorum, który miał średnio 40 metrów długości i ważył blisko 70 ton. Wyprostowany sięgał do 7 piętra. Równać się z nim może obecnie jedynie płetwal błękitny, który mierzy "zaledwie" 33 metry. Robi wrażenie, prawda
  3. Są różnorodne – pływające, chodzące czy latające. Roślinożerne albo mięsożerne. W królestwie dinozaurów nie ma miejsca na nudę. Każdy z jego mieszkańców jest na swój sposób wyjątkowy. Nieważne, czy chodzi o przerażającego T-Rexa, ogromne diplodoki czy nieco spiczastego stegozaura. Wszystkie one tworzą niezwykłą i różnorodną mieszankę
  4. Rozwijają wyobraźnię – co jadły, jak żyły i jak wyglądał ich dzień? Życie dinozaurów to doskonałe pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Dzięki temu każdy młody człowiek może poczuć się jak prawdziwy odkrywca, który odkrywa nieznany ląd. I nieważne, że według jego badań stegozaury jadły batony i lody a pterodaktyle mogły nosić czapki. W końcu liczy się oryginalność, prawda?
  5. Uczą i bawią – poznając życie dinozaurów młody pasjonat poszerza swoją wiedzę i horyzonty -a to wszystko w formie zabawy! Czytanie i odkrywanie fascynującego świata prehistorycznych stworzeń to także okazja do poznania podstaw biologii, geologii i historii naturalnej. Dziecko przy okazji uczy się samodzielnego szukania informacji i poznaje, jak ważne jest zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Same plusy!
Reklama

Macie w domu małego pasjonata dinozaurów? A może chcecie zaszczepić w dziecku miłość do tych prehistorycznych stworzeń? Kolekcja Świat Dinozaurów to pełna wiedzy i zabawy podróż w ich fascynujący świat. W każdym numerze znajdziecie aż 4 prezenty: figurkę, niesamowite naklejki, wyjątkowy plakat i karty do gry!
Więcej na stronie www.kolekcjaswiatdinozaurow.pl

Materiały prasowe

Reklama
Reklama
Reklama