Codziennie patrzymy sobie w oczy, a może raczej ... spoglądamy przelotem. Chwile odczytywania ze wzroku, czy wyrazu twarzy ukochanej osoby, jego najskrytszych pragnień, wiele par ma już za sobą. Pośpiech, wiecznie potrzebujące czegoś dzieci, natłok informacji do zobaczenia i wysłuchania, nie pozwalają nam tak naprawdę na wspólny czas. Te magiczne momenty, kiedy świat staje w miejscu, a my jesteśmy dla siebie najważniejsi.

Reklama

"Wpatrujemy się średnio 7 godzin w ekrany komputerów. Czy wytrzymałabyś 5 minut, wpatrując się w oczy drugiej osoby?"

Na pomysł niezwykłego i zarazem bardzo prostego eksperymentu, wpadł Reżyser Życia, znany już z innych badań dotyczących ludzkich zachowań. Postawił pytanie, na które wiele osób odpowiedziało – TAK, do czasu, aż wzięli udział w zabawie. Były to osoby młode, w średnim wieku, ale i starsze. Małżeństwa, zakochane pary, matki z synami.

"Właściwie to jaki Ty masz kolor oczu?" - efekt eksperymentu

Początek eksperymentu jawił się wszystkim jako fajna przygoda, zabawa... Do czasu. Siedząc naprzeciw siebie w pustym pomieszczeniu, bez żadnych sprzętów elektronicznych odwracających uwagę, wszyscy poczuli się niezwykle poruszeni. Śmiech, który towarzyszył pierwszym minutom, zmieniał się w skrywany płacz, obnażał. "Czułem się nagi, jakbyś wszystko o mnie wiedziała".

"To magia"

W czasie eksperymentu padały zdania: "Przez ponad 20 lat tak długo na siebie nie patrzyliśmy", "Serce mi wali, sama nie wiem dlaczego", "To wcale nie takie łatwe", "Przyznam, że bałem się tego", "Nigdy tak długo nie patrzyłem w oczy swojej mamie", "Jego oczy oddają wszystko".
Nas najbardziej rozczuliła wypowiedź mamy, która przez 5 minut siedziała naprzeciwko dorosłego już syna i po zakończonej zabawie, wypowiedziała zaskakujące słowa: "Ostatni raz tak patrzyłam na syna, jak się urodził".

Proste, lecz właściwie postawione pytanie, może wywołać ogromną falę wzruszenia. Trudno obejrzeć te nagranie i nie mieć ciarek na rękach. Pozostaje tylko sobie samemu postawić pytanie – kiedy ostatni raz JA wpatrywałam się w oczy ukochanej osoby? Polecam przeprowadzić takie doświadczenie w domu. Taki eksperyment może do siebie zbliżyć ludzi, którzy przypomną sobie, za co tak naprawdę kochają drugą osobę.

Zobacz także
Reklama

Zobacz także: 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy.

Reklama
Reklama
Reklama