Pytanie z pozoru łatwe, sprawiło rodzicom kłopot. Długo zastanawiali się, jak wybrać tę jedyną, najważniejszą osobę do wspólnego posiłku. Dzieciom zadanie poszło zdecydowanie łatwiej. One wybrały właściwie...

Reklama

Do eksperymentu zaproszono rodziców wraz z dziećmi. Pytanie, które zadano brzmiało: "Gdybyś mógł wybrać dowolną osobę, z którą chciałbyś zjeść posiłek, kto by to był?". Pary naradzały się wspólnie wybierając osoby ze świata celebrytów, muzyków, ale i nieżyjących osób, które dokonały czegoś znaczącego w świecie.

"Czy to musi być ktoś znany? Bo ja chciałbym wybrać mamę i tatę..."

Kiedy zaproszono do studia dzieci i zadano im te same pytanie, rodzice siedzieli w innym pomieszczeniu obserwując wypowiedzi przez ukrytą kamerę. Gdy usłyszeli wybory swoich pociech, wzruszenie odbierało im głos. Odpowiedź była przecież dużo prostsza, niż im się wydawało.

"Mama i tata", "Rodzina, nie tylko ta najbliższa" – takie odpowiedzi padały najczęściej. Dlaczego? Dzieci argumentowały to przyjemnością ze wspólnego spędzania czasu, rozmawiania w czasie kolacji o tym, jak minął dzień, jak poszło w szkole. Ten szczególny moment w czasie dnia wypełnionego obowiązkami, kojarzył im się z czymś niezwykle przyjemnym i cennym.

Zobacz także

"To ważny przekaz dla nas"

"Jesteśmy dla nich najważniejsi", "Chcą być po prostu z nami podczas posiłku- to wspaniałe" – mówili rodzice niezwykle wzruszeni. Na ich twarzach malowało się zaskoczenie, niedowierzanie, ale i ...wstyd, że oni nie wpadli na taki pomysł!

"Niech czas posiłku stanie się ważny" – zachęcają twórcy tej wyjątkowej reklamy. Po tym filmiku, nikt chyba nie musi nas przekonywać, jak ważne jest wspólne jedzenie z dziećmi. Doceńmy to!

Reklama

Zobacz także: Ważne, by rodzina jadła wspólnie posiłki.

Reklama
Reklama
Reklama