Ida Nowakowska niedawno zdradziła, że wraz z mężem Jackiem Herndonem przygotowuje się do chrztu swojego pierwszego dziecka. Przyznała wówczas, że nie myśli o wielkim przyjęciu. Dla niej to wydarzenie ma przede wszystkim wymiar duchowy.

Reklama

Każdy ma wolność wyboru

W ostatnim wywiadzie prezenterka stwierdziła, że nie rozumie rodziców, którzy wstrzymują się z chrztem do czasu, aż dziecko samo będzie mogło podejmować decyzje w kwestiach wiary. „Nie bez kozery chrzest jest to na początku życia. Myślę, że warto pomyśleć, dlaczego” – stwierdziła w rozmowie z portalem Plejada.

Zdaniem Idy Nowakowskiej Kościół ma pewne zasady, których wierzący bezwzględnie powinni się trzymać: „Uważam, że akurat chrzest – jeśli chodzi o Kościół katolicki – to jest pewna symbolika. [...] Nikt nikomu nie każe być częścią Kościoła katolickiego, każdy ma wolność wyboru. Natomiast uważam, że Kościół katolicki musi trzymać się pewnych tradycji i ram”.

Ida Nowakowska wybrała rodziców chrzestnych

Dlatego też celebrytka przygotowuje się do chrztu syna. W wywiadzie, którego udzieliła „Faktowi”, przyznała, że wykonała już jedno z najważniejszych zadań: wybrała rodziców chrzestnych dla swojego maleństwa. „Rodzicami chrzestnymi będą bliskie osoby, które zobowiązały się do wychowania syna w religii katolickiej. Chrześcijaństwo jest podstawą naszej europejskiej cywilizacji, a religia katolicka polskości. Chcemy, aby nasz syn wyrósł na mądrego człowieka rozumiejącego świat i jego różnorodność” – zdradziła.

Zgadzacie się z Idą Nowakowską? A może powinniśmy dać dzieciom wolny wybór w kwestii wiary?

Zobacz także

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama