Miniony długi weekend sprzyjał rodzinnym wyjazdom. Z kilku wolnych dni postanowiła skorzystać między innymi znana aktorka, Katarzyna Zielińska. Zapakowała synów do auta (obowiązkowo w fotelikach), męża posadziła za kierownicę, a sama rozłożyła się wygodnie na tylnym siedzeniu, wyciągając nogi przed siebie. Nie omieszkała też pochwalić się tym błogim stanem w internecie… i to był jej błąd! Podejrzewamy, że jeśli czytała komentarze fanek pod postem, który opublikowała, w jednej chwili dobry humor, który jej dopisywał, gdzieś się ulotnił. Dlaczego?

Reklama

Fanki zaatakowały Kasię Zielińską za sposób, w jaki przewozi syna w foteliku

Kasia Zielińska jest bardzo aktywną użytkowniczką instagrama. Lubi dzielić się z fanami swoim życiem prywatnym. Tym razem pokazała fotografię, jak razem z rodziną jedzie samochodem na zasłużony wypoczynek. To zdjęcie strasznie oburzyło internautki, czego sama zainteresowana pewnie zupełnie się nie spodziewała. Czy wy też widzicie w nim coś niepokojącego?

Fanki zarzuciły aktorkę komentarzami, że nieprawidłowo przewozi syna w foteliku. Po pierwsze, według nich, nie powinien on siedzieć na przednim siedzeniu, a po drugie absolutnie nie przodem do kierunku jazdy. Ich wpisy były mocno krytyczne. Nie obyło się również bez ostrych słów, typu: „Będę brutalna. W ten sposób dziecku może łeb urwać” albo: „Jest to bardzo nieodpowiedzialne. Gwiazdorzenie, zabawa, ale sory... tu chodzi o dzieci. I ich życie”. Gwiazda została też pouczona: „Dziecko przodem może złamać kręgosłup, tyłem co najwyżej nogę - chyba każdy rozumie, co lepsze. Z całym szacunkiem do Pani Kasi, ale myślę, że tym bardziej osoby publiczne powinny dawać reszcie społeczeństwa dobry przykład”.
Czy aby na pewno to wielkie oburzenie było słuszne? Okazuje się, że nie do końca…

Co przepisy drogowe mówią na temat przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych?

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, jazda w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy jest dozwolona. Również przewożenie dziecka na przednim siedzeniu pasażera nie jest zabronione. Ale tu uwaga! Jest to bezpieczne właśnie wyłącznie przodem, jeśli poduszka powietrzna jest aktywna. W takim przypadku należy również przesunąć fotel z dzieckiem maksymalnie do tyłu. Jeżeli chcemy przewozić dziecko na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy, wówczas najpierw musimy wyłączyć poduszkę pasażera. A zatem aktorka przewoziła syna jak najbardziej prawidłowo.

Źródło: Instagram

Zobacz także

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama