Producent renomowanych fotelików samochodowych podjął decyzję o wycofaniu jednego ze swoich produktów. W partii fotelików wykryto wadę jednego z komponentów, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci.

Reklama

Wada w foteliku DUALFIX

22 marca 2018 r. Britax Römer podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu partii fotelików DUALFIX w związku z możliwą wadą komponentu. Firma podjęła taką decyzję w chwili, gdy rezultaty wewnętrznych testów zgodności produkcji (COP) nie spełniły wewnętrznych standardów bezpieczeństwa firmy. Chociaż niewielka liczba fotelików ma potencjalnie wadliwy komponent, producent bezpłatnie wymieni wszystkie produkty DUALFIX sprzedane między 3 listopada a 22 marca.

Sprawdź, czy masz wadliwy fotelik

Rodziców, którzy zakupili w tym czasie fotelik, producent prosi o odwiedzenie ich strony w celu sprawdzenia, czy zakupiony fotelik jest objęty wymianą. Rodzice posiadający taki fotelik proszeni są o zaprzestanie jego używania oraz zarejestrowanie się na stronie w celu otrzymania nowego fotelika. Jak sprawdzić numer partii, wyjaśnia poniższa infografika:

Wada w foteliku DUALFIX
dualfix-check.com

Producent zapewnia, że znalazł przyczynę wady i może potwierdzić, że problem nie dotyczy fotelików DUALFIX spoza tej partii, komponent także nie jest używany w żadnym innym foteliku tej firmy. Producent do tej pory nie otrzymał żadnych zgłoszeń dotyczących zdarzeń czy wypadków mających związek z potencjalnie wadliwym komponentem. Britax Römer przeprasza za wszelkie niedogodności w związku z zaistniałą sytuacją.

Kupiliście fotelik tej firmy? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama