Reklama

Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowla. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?” – to słowa, które padły w podręczniku do HiT.

Reklama

„Nie możemy pozwolić, żeby ta kwestia przeszła bez echa”

Słowa Roszkowskiego oburzyły internautów, zwłaszcza środowiska zajmujące się walką z niepłodnością. Wśród osób, które stanowczo i głośno sprzeciwiają się słowom Roszkowskiego, jest Małgorzata Rozenek-Majdan. Celebrytka jest mamą trójki dzieci poczętych metodą in vitro i założycielką fundacji MRM, która wspiera pary borykające się z niepłodnością.

W emocjonalnym wpisie Małgorzata Rozenek-Majdan odnosi się do słów Roszkowskiego, nazywając je krzywdzącymi. „Treść podręcznika, która ma trafić do polskich szkół, krzywdzi, powiedzmy to wprost. Krzywdzi, szkaluje, poniża dzieci, rodziców, ich rodziny i przyjaciół. Przekłamuje rzeczywistość, podając za fakty coś, co nie ma z faktami nic wspólnego. Ma więc więcej wspólnego z niewyszukaną publicystyką, aniżeli treścią do nauczania historii i teraźniejszości”.

Statystyki są nieubłagane

Na ten moment aż 1,5 miliona polskich par cierpi na niepłodność. Niepłodność, w odróżnieniu od bezpłodności, jest odwracalnym stanem. Wymaga ona specjalistycznego i zwykle długotrwałego leczenia. Bezpłodność to stan, w którym para nie może mieć dzieci. Jeżeli kobieta jest płodna, a mężczyzna nie, jedynym wyjściem, aby zajść w ciążę, jest in vitro.

Źródło: Onet, Instagram (m_rozenek)

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama