Ezra jest całkowicie głuchy, podobnie jak jego tata i dalsi krewni. Udaje mu się jednak odbierać dźwięki o wysokich częstotliwościach, np. sygnały alarmowe. Na co dzień używa aparatu słuchowego i posługuje się językiem migowym.

Reklama

Gdy Ezra pierwszy raz usłyszał dźwięk fletu, nie rozumiał, w jaki sposób powstaje. Widział swojego 11-letniego brata grającego na instrumencie i był przekonany, że Ephraim krzyczy do fletu i w ten sposób wydobywa się dźwięk. Dopiero gdy wziął flet w rączki i sam spróbował zagrać, zrozumiał, jak działa. Jego reakcja jest naprawdę urocza! Z jednej strony mały Ezra cieszy się, że słyszy dźwięki o wysokiej częstotliwości, z drugiej – nie może uwierzyć, że to on je wywołuje!

“Jesteśmy dumni, że jest głuchy. Jesteśmy dumni, że miga. A ten filmik i fakt, że coś usłyszał? To ekscytujące i całkiem zabawne, ale nie jesteśmy tym jakoś bardzo przejęci. Ezra jest dla nas wyjątkowy, nawet wtedy, gdy nie słyszy" mówi mama chłopca. "Niektórzy zobaczą ten film i pomyślą, o mój Boże, ta rodzina musi być przeszczęśliwa, że on słyszy. Jasne, jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, ale nie kładziemy się do łóżek z myślą, że to nasz mały, biedny, niesłyszący chłopczyk. Ezra jest wspaniałym głuchym dzieckiem i nawet gdyby nic nie słyszał, wciąż byłby dla nas cudowny" dodaje.

Zobacz film:

Reakcja chłopca naprawdę rozczula! Podoba nam się postawa rodziny Ezry: niesłyszące lub słabosłyszące dzieci nie różnią się tak bardzo od tych, które słyszą. Jedyną różnicą jest to, że posługują się innym językiem.

Zobacz także
Reklama

Polecamy: Co widzi, słyszy i czuje noworodek? Sprawdź!

Reklama
Reklama
Reklama