Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku to miejsce, do którego trafiają dzieci z porodówek, interwencji domowych, a nawet okien życia. Miejsce, do którego może przyjść każdy – przyjść i przytulić maluszka, który czeka na kochający dom.

Reklama

Chcesz pomóc? Przyjdź i przytul

Ośrodek w Otwocku szuka osób, które przyjdą i podarują oczekującym dzieciom to, czego najbardziej potrzebują – dotyk i obecność. W tego typu placówkach maluchy spędzają od kilku dni do kilku miesięcy. Czekają na swoją kolej – na powrót do domu rodzinnego lub nową, kochającą rodzinę. W tym trudnym czasie dzieci potrzebują bliskości i wsparcia. W związku z tym ośrodek poszukuje wolontariuszy, którzy będą mogli regularnie odwiedzać maluchy, by spędzać z nimi czas, bawić się z nimi i przytulać.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem, musisz pamiętać o jednym: decyzję musisz podjąć świadomie. Musisz liczyć się z tym, że między tobą a dzieckiem narodzi się niepowtarzalna więź. Musisz mieć pewność, że nie zostawisz malca samego, dopóki nie znajdzie nowego domu.

Wesprzyj ośrodek w Otwocku

Jak informuje serwis ofeminin.pl, poszukiwania wolontariuszy przerosły oczekiwania organizatorów akcji. Tak wiele osób zadeklarowało chęć pomocy, że chwilowo wstrzymano nabór. Ośrodek w Otowcku apeluje jednak o dalszą pomoc: co roku w budżecie placówki brakuje 300 tys. złotych. Maluchy, które do niej trafiają, często wymagają leczenia i rehabilitacji. Jeśli chcesz wesprzeć ośrodek finansowo i pomóc oczekującym dzieciom, dokonaj wpłaty na konto:

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny
Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643
Nr SWIFT: BIGBPLPW

Zobacz także

Akcja ośrodka i zaangażowanie wolontariuszy są niezwykłe! Was też wzruszają podobne inicjatywy?

Zobacz także: Jak odkryto moc dotyku? Te badania dają do myślenia!

Reklama

Źródło: ofeminin.pl

Reklama
Reklama
Reklama