Przed meczem eliminacji mistrzostw świata Polska – Czarnogóra wszyscy przeżyliśmy bardzo wzruszające chwile. Robert Lewandowski spełnił marzenie chłopca cierpiącego na przeponowo-rdzeniowy zanik mięśni. Franek towarzyszył kapitanowi reprezentacji Polski przy wychodzeniu na boisko.

Reklama

Robert Lewandowski spełnia marzenia dzieci

Mały Franek Trzęsowski mieszka w Sulisławicach i cierpi na chorobę genetyczną, która nazywa się SMARD1, czyli rdzeniowy zanik mięśni z niewydolnością oddechową typu 1. Chłopiec nie oddycha samodzielnie i porusza się na wózku. Mama Franka prowadzi bloga mojsynfranek.pl, na której opisuje chorobę syna.
Franek napisał jakiś czas temu do Roberta Lewandowskiego, że marzy o spotkaniu z nim. Piłkarz zgodził się i obiecał, że będzie to w dniu meczu Polaków z Czarnogórą. Słowa dotrzymał. Mimo choroby, chłopiec spełnił swoje wielkie marzenie. Towarzyszył piłkarzowi przed meczem.
Dzień wcześniej Franek został zaproszony na trening reprezentacji naszego kraju – mógł zobaczyć od wewnątrz przygotowania do tak ważnego spotkania, zwiedzić szatnię piłkarzy, poznać trenera Adama Nawałkę, uścisnąć dłoń legendzie polskiego futbolu, Zbigniewowi Bońkowi.

Robert Lewandowski i Franek na treningu reprezentacji

„Myślę, że to niezwykłe przeżycie dla młodego Franka, który nie może się sam poruszać, a jednak znajdzie się na środku boiska. Taka sytuacja na Stadionie Narodowym nie miała jeszcze miejsca’’, powiedział Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski ds organizacyjnych na portalu Łączy Nas Piłka.

Reklama

To było wydarzenie bez precedensu – dziecko na wózku inwalidzkim wprowadzało na murawę piłkarza po raz pierwszy w historii rozgrywek Reprezentacji Polski! Liczymy na to, że takie gesty staną się stałą praktyką, a Wy?

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama