Jak donosi „The Mirror”, mimo tego, że kobiecie wykonano w ciąży USG, nie stwierdzono tego, że doszło do nieprawidłowości i połączenia się bliźniąt. Dlatego gdy kobieta zaczęła rodzić w szpitalu w prowincji Madhya Pradesh, spodziewano się przyjścia na świat dwójki dzieci.

Reklama

Rzadki przypadek

Kobieta urodziła jednak bliźnięta syjamskie – z dwiema głowami, trzema rękami i dwoma sercami w jednym tułowiu oraz dwiema nogami. Trzecia ręka umiejscowiona jest między głowami i ma nieprawidłowo wykształconą dłoń. Takie połączenie się bliźniąt jednojajowych w czasie życia płodowego nazywa się parapagus dicephalus (parapagus – połączone obok siebie, dicephalus – dwugłowy).


Choć są to de facto połączone bliźnięta, nie wiadomo jak w raportach zostaje zapisywany taki poród – jako narodziny bliźniąt czy poród pojedynczy. Lokalne doniesienia mówią jednak o narodzinach dwugłowego dziecka. Zazwyczaj takie płody nie przeżywają ciąży i obumierają między 20 a 28 tygodniem ciąży, rodzą się martwe lub umierają wkrótce po narodzinach. Lekarze nie planują rozdzielania świeżo narodzonych indyjskich bliźniąt. Obecnie wymagają one obserwacji i opieki lekarskiej.

Źródło: mirror.co.uk

Piszemy też o:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama