W badaniu przeprowadzonym przez brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe wzięło udział ponad 1000 rodziców. Aż połowa z nich przyznała, że pozwala dzieciom poniżej 14 roku życia pić alkohol. 34% z nich używa alkoholu jako łapówki, żeby wymóc na dzieciach dobre zachowanie.

Reklama

Tylko łyczek

Anne Atkins, mama 5 dzieci i autorka poradników dla rodziców, nie widzi nic złego w podawaniu dzieciom alkoholu. Przyznaje, że odkąd jej dzieci skończyły 8 lat, mogą wypić czasem odrobinę wina. W rozmowie z dziennikarzami przyznała: Oczywiście, to niepokojące, że rodzice dają dzieciom alkohol, żeby je przekupić. Ale to może oznaczać różne rzeczy, na przykład "Zdałeś egzamin, otwórzmy butelkę Prosecco, żeby to uczcić". Bezalkoholowe dzieciństwo jest w porządku, ale alkohol jest dobry, jeśli umiejętnie się go pije. Atkins dodaje, że każdy rodzic wie, co jest najlepsze dla jego dziecka i powinien postępować zgodnie z własnym sumieniem.

Dr Martin Scurr, internista z 40-letnim stażem, przyznał, że pozwalał swoim dzieciom wypić łyk alkoholu, jednak teraz tego żałuje i ostrzega innych rodziców. To kluczowy moment w rozwoju dziecka i musimy być ostrożni. Pozwalając dziecku pić alkohol, możemy zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Substancje psychoaktywne zmieniają jego działanie – mówi Scurr.

Nie podawaj dziecku alkoholu!

Dla nas, wyniki badania są przerażające. Podawanie dziecku alkoholu świadczy wyłącznie o nieodpowiedzialności i braku wyobraźni rodziców. Uczczenie sukcesu dziecka nie wymaga podawania mu alkoholu! Tłumaczenia rodziców, że dali maluchowi tylko łyczek, "na spróbowanie", są nie na miejscu. Jeśli alkohol negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu dorosłego człowieka, jak bardzo musi szkodzić dziecku?

Jeśli rodzic nie ma oporów przed podaniem dziecku łyka piwa czy wina, czy tak samo chętnie pozwoli maluchowi zaciągnąć się papierosem? Wierzymy, że jesteście odpowiedzialnymi rodzicami i nie podajecie waszym pociechom alkoholu. Rozumiecie rodziców, którzy robią coś takiego? My nie!

Zobacz także

Czytaj także: Chłopiec, którego nikt nie przytulał. Historia dziecka z FAS

Reklama

źródło : thesun.co.uk

Reklama
Reklama
Reklama