Tytułowi bohaterowie to kolorowy przekrój dziecięcej kreatywności i wyobraźni. W filmie zobaczymy m.in.:

Reklama

Blue

Ten puchaty, fioletowy gigant mierzący 2,5 metra to idealny kandydat na twojego nowego przyjaciela. Wyobraź sobie tylko, ile miłości mieści się pod tym futrem!

Odkąd jego dziecko dorosło i już go nie potrzebuje, pełen entuzjazmu Blue próbuje znaleźć nowego podopiecznego. Nie jest to łatwe zadanie. Jak sam mówi: „Śmiechawka potrafi wymęczyć!”.

Ulubioną przekąską Blue są rogale. I kawa. Aha, i kicha, kiedy jest zdenerwowany lub podekscytowany. A zdarza mu się to dość często.

Zobacz także

Blossom

Piękny, dość niski motyl w różowej spódniczce tutu.

Blossom jest zdeterminowana, by pomóc Bei – dziewczynce, która widzi wszystkie IFy – w znalezieniu dzieci, którym przydałby się zmyślony przyjaciel. Jest także najlepszą przyjaciółką Blue, którego określa mianem „Najsłodszego gamonia, jakiego zna, ale jednak gamonia”.

Miła i chętna do pomocy. Jak na Brytyjkę przystało zawsze zaproponuje ci filiżankę dobrej herbaty.

Blossom jest świetną tancerką, a miłość do baletu odziedziczyła po swojej twórczyni. Świetnie radzi sobie także w pływaniu synchronicznym.

Lewis

93-letni pluszowy miś o brązowym, lekko zniszczonym futrze. Widać, że był bardzo kochany.

Lewis, najstarszy z Istot Fantastycznych, to założyciel społeczności wymyślonych przyjaciół. „To miejsce może być dokładnie takie, jak zechcesz” – mówi. „Potrzebna ci tylko jedna rzecz… twoja fantazja”.

Mądry, stary miś, to źródło wszelkiej wiedzy o świecie IFów. Wie, jak bardzo są one ważne. „Wszystkie dzieci potrzebują istot fantastycznych. Szczególnie te, które już dorosły”.

Dziecko Lewisa bardzo interesowało się muzyką, a Lewis podziela tę pasję. Wierzy, że wszystko jest możliwe, jeśli towarzyszy ci w życiu odpowiednia piosenka.

Bania

Bania jest, no cóż, bańką. A co za tym idzie – łatwo ją przejrzeć.

Podczas sesji terapii grupowej Bania pozostaje otwarta na innych i zawsze słucha wyznań innych uczestników – Szlamowej Kuli, Kostki Lodu i Andromedusa Trzeciego, ducha z koroną na głowie.

Chociaż Bania nic nie waży, czasami bywa jej ciężko na sercu. W tej półprzezroczystej głowie kłębi się naprawdę dużo przeróżnych myśli i zmartwień.

Czasami, gdy Bania się denerwuje, pęka.

Jednorożec

Jednorożec to przesłodka i absolutnie rozkoszna istotka z nosem w kolorze fuksji, żółtym brzuchem, złotym rogiem i zielono-różową grzywą.

Jednorożec jest jak promyk słońca w pochmurny dzień i poprawia nastrój wszystkim dookoła. Jej pasją jest uszczęśliwianie ludzi. Cały ten niepowstrzymany entuzjazm sprawia, że Jednorożec czasem traci panowanie nad swoimi emocjami. „Nie mogę, zaraz się popłaczę!” – zdarza jej się to dość często.

Ten jednorożec jest jak wyciągnięty z baśni, jednak dla małej dziewczynki, która uczyniła go swoim IFem, jest jak najbardziej prawdziwy. Umie tworzyć tęcze między swoimi kopytkami. Magicznie!

Film "Istoty fantastyczne" został napisany i wyreżyserowany przez Johna Krasińskiego (znanego z serialu The Office).

W filmie występują Cailey Fleming, Ryan Reynolds, John Krasinski, Fiona Shaw oraz głosów użyczają: Phoebe Waller Bridge, Louis Gossett Jr. i Steve Carell, a także wiele innych postaci, które odzwierciedlają niesamowitą moc dziecięcej wyobraźni.

Reklama

“Istoty fantastyczne” w kinach od 17 maja 2024r.

Reklama
Reklama
Reklama