Ameet książki
materiały prasowe
Czas wolny

Jak oswajać trudne sytuacje w życiu dzieci? Mamy na to prosty sposób!

Pierwsze dni w przedszkolu, wizyta u dentysty, strach przed tym, co nowe... Niektórzy dorośli sądzą, że dzieci, zwłaszcza kilkuletnie, nie mają żadnych problemów, ale to nieprawda. Podobnie jak my zmagają się z wieloma trudnościami: szukają sposobu na odnalezienie się w nowym środowisku, podejmują niełatwe decyzje, robią to, na co niekoniecznie mają ochotę, boją się…

Dziecko, które po raz pierwszy idzie do przedszkola czy dentysty lub znalazło się w innej, trudnej dla niego sytuacji, ma prawo czuć się zagubione i przestraszone. Nie wie, co dokładnie się zdarzy, więc siłą rzeczy nie ma pojęcia, jak sobie z tym poradzi – jest przecież jeszcze małe i nie miało zbyt wielu okazji, by zdobyć doświadczenie.
Czy to oznacza, że powinniśmy usuwać sprzed nóg pociechy wszelkie kłody i unikać jak ognia wszystkiego, co mogłoby ją narazić na stres? Nie, bo w ten sposób nigdy nie nabierze wiary we własne siły! Znamy o wiele lepszy sposób na oswajanie trudnych sytuacji: trzeba o nich rozmawiać!
Jako punkt wyjścia do takich rozmów sprawdzi się seria książeczek Małe Wielkie Sprawy.

Na kłopoty: Małe Wielkie Sprawy

Małe Wielkie Sprawy to cykl 10 opowiadań przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które pomagają maluchom oswoić się z nowymi, niełatwymi dla nich sytuacjami.
Bohaterowie książeczek – znane i kochane postaci z bajek Disney’a – przeżywają to samo, co one. Pomagają im w ten sposób przekonać się, że to, co budzi obawy, może okazać się przygodą!
Opowiadania poruszają tematy, które są bliskie (albo lada chwila będą) każdemu kilkulatkowi:

 • Idę do przedszkola Mordek, siostrzeniec Myszki Miki, boi się iść do przedszkola, jednak z pomocą przyjaciół przekonuje się, że w nowym miejscu czeka na niego mnóstwo przygód i atrakcji.
 • Idę do dentysty Goofy przekonuje swojego siostrzeńca Gilberta, że wizyta u stomatologa nie jest niczym strasznym.
 • To niesprawiedliwe Mille i Melody, siostrzenice Myszki Minnie, znajdują sposób na to, by pogodzić się ze sobą i z przyjaciółmi, nawet jeśli nie zawsze wszystko odbywa się po ich myśli.
 • Podzielisz się? Hyzio, Dyzio i Zyzio, siostrzeńcy Kaczora Donalda, szukają sposobu na to, jak się dzielić.
 • Lepiej mówić prawdę Czy Mordek powinien przyznać się, że zniszczył książkę z biblioteki? A może lepiej udawać, że zginęła?
 • Nie ma czego się bać Gilbert, siostrzeniec Goofiego, bardzo boi się węży, dlatego nie chce jechać na biwak. Czy uda mu się pokonać lęk?
 • Pora spać ­ Judy, króliczka znana ze „Zwierzogrodu”, nie chce się jeszcze spać, jednak obiecała mamie, że nie położy się do łóżka zbyt późno. I co teraz?
 • Nowy rowerek Judy dostała od dziadka nowy, dwukołowy rowerek, jednak bardzo boi się pierwszej przejażdżki. Czy uda się jej pokonać lęk?
 • Urodziny Judy Kolega Judy psuje wymarzone urodzinowe przyjęcie króliczki. Jak Judy sobie z tym poradzi?
 • Pierwszy zgubiony ząbek Co zrobi Judy z pierwszym mleczakiem, który jej wypadł? Zostawi go Wróżce Zębuszce czy zrobi z nim to, do czego namawiają ją koledzy?

W zrozumieniu tematu i wejściu w skórę bohaterów pomagają zabawne, kolorowe ilustracje.

Ameet książki
materiały prasowe

W książeczkach można znaleźć także dodające otuchy niespodzianki: w tych, których bohaterką jest króliczka Judy, zamieszczono krótkie poradniki dotyczące przedstawionych problemów, a w pozostałych dyplomy, np. dyplom dzielnego pacjenta albo dyplom dziecka, które miało odwagę powiedzieć prawdę.

Dlaczego warto czytać dziecku książki?

Książki pozwalają dziecku lepiej zrozumieć świat, który je otacza i mierzyć się z tym, czego może się obawiać: trudnymi sytuacjami, nowymi miejscami, lękami. To jednak nie wszystko: wspólne czytanie ma także wiele innych zalet! Oto najważniejsze:

 • Buduje silną wieź między dzieckiem a rodzicem.
 • Sprawia, że dziecko czuje się ważne i kochane.
 • Zwiększa jego zasób słów, dzięki czemu dziecko będzie nie tylko pięknie mówić, ale i sprawniej myśleć.
 • Dostarcza wiedzy na wiele różnych tematów i pobudza ciekawość, bo każde odkrycie sprawia, że pojawia się mnóstwo nowych pytań.
 • Uczy koncentracji i rozwija pamięć.
 • Rozwija wyobraźnię, bo w przeciwieństwie do telewizji nie podaje wszystkiego na tacy.
 • Rozwija wrażliwość, uczy odróżniania dobra od zła.
 • Rozwija poczucie humoru.


Artykuł powstał z udziałem marki AMEET

zabawki dla 3 miesięcznego dziecka
AdobeStock
Rozwój
Zabawki dla 3-miesięcznego dziecka – 9 tanich pomysłów na prezent [PRZEGLĄD]
Idealny prezent dla 3-miesięcznego dziecka to zawieszki, gryzaki, zabawki sensoryczne, przytulanki wspomagające rozwój malucha oraz zabawki edukacyjne dla. Oto zabawki dla 3-miesięcznego niemowlaka w dobrej cenie i bardzo dobrej jakości. Możesz podarować je dziecku z dowolnej okazji.

Jeśli zastanawiasz się, co kupić na prezent dla 3-miesięcznego dziecka, mamy wiele fajnych propozycji. Te zabawki będą wspomagały rozwój malucha, poprawią zdolności motoryczne i koordynację ruchową oraz będą stymulować wzrok, słuch i dotyk niemowlęcia. Dziecko nie powie, że prezent mu się podoba, ale czas, jaki będzie poświęcało zabawce, z pewnością to udowodni. Oto nasz redakcyjny przegląd. Zabawki dla 3-miesięcznego dziecka: Pszczoła, Skip Hop, cena od 45 zł Zawieszka osiołek, Dumel Balibazoo, cena od 29,99 zł Szumiący lisek, Friends of Whisbear, cena od 89 zł Przytulanka kocyk, BabyOno, cena od 25,90 zł Zestaw sensoryczny 6 piłek, Tullo, cena od 31,90 zł Zestaw grzechotek i gryzaków, Huanger, cena od 28 zł Zestaw grzechotek na rączki i nóżki - Robaczki, Lamaze, cena od 56 zł Interaktywny bębenek muzyczny, cena 111 zł Książeczka lusterko, Mom'S Care, cena od 38 zł Zabawka edukacyjna dla 3-miesięcznego dziecka: Skip Hop, Pszczoła, Obal, ok. 45 zł To pełna niespodzianek zabawka edukacyjna dla 3-miesięcznego dziecka. Rozwija zdolności motoryczne , koordynację ruchową, inspiruje wyobraźnię i uczy kreatywności w zabawie. Dziurawa konstrukcja umożliwia łatwe  chwytanie, trzymanie i rzucanie zabawką. Można się nią bawić na wiele sposobów: chwytać, turlać, potrząsać, machać i rzucać. Zabawka posiada różnorodne faktury, giętkie lub chropowate powierzchnie. Cechy: miękka, bezpieczna dla ząbkujących dzieci, detale o różnorodnej fakturze, piękne kolory, łatwa do czyszczenia. Zabawka dla 3-miesięcznego niemowlaka: Zawieszka osiołek, od 29,99 zł Zawieszka, przytulanka,  zabawka sensoryczna – ten osiołek łączy w sobie wiele funkcji, dzięki czemu szybko się nie znudzi dziecku. Zabawka wykonana jest z...

prezent dla noworodka
Adobe Stock
Zakupy
Prezent dla noworodka: co na prezent dla dziewczynki i chłopca?
Prezent dla noworodka powinien służyć dziecku, ale także jego rodzicom. Pomyśl o prezencie edukacyjnym, wspomagającym rozwój, jak maty edukacyjne albo grzechotki stymulujące wzrok i słuch. Jeśli chcesz kupić prezent dla noworodka i jego mamy, wybierz praktyczną rzecz do pielęgnacji i opieki, np. pościel czy śpiworek. Polecamy upominki pewniaki, w sam raz na pierwszy prezent dla noworodka.

Prezent dla noworodka musi być dopasowany do możliwości maleńkiego dziecka, ale powinien także ułatwiać życie jego rodzicom. Jeśli zastanawiasz się, co nadaje się na prezent dla noworodka, odradzamy prezenty symboliczne, a także te bardzo drogie, o których rodzice dziecka z pewnością chcieliby sami zadecydować. Dużo lepiej postawić na oryginalny, spersonalizowany prezent, który okaże się również praktyczną niespodzianką dla rodziców maluszka. Dobrze, jeśli prezent dla noworodka jest też prezentem dla jego mamy, zapewnia wygodę i pomaga w codziennej opiece. Fajny prezent dla noworodka dziewczynki i chłopca kupisz już za kilkadziesiąt złotych. Spis treści: 1.  Najlepsze prezenty dla noworodka: Box wspomnień Muślinowe pieluszki  Skarpetki i opaski-grzechotki Bawełniana pościel Gryzak-żyrafka Mata edukacyjna Kocyk bambusowy Śpiworek wielofunkcyjny 2.  Zawsze trafione prezenty dla noworodka (ściąga)   3. Czego nie kupować na prezent dla noworodka? Najlepsze prezenty dla noworodka Wybierając prezent dla noworodka, najpierw pomyśl o jego rodzicach: czego najbardziej potrzebują dla bezpieczeństwa i wygody dziecka (oraz swojej)? Co przyda im się do pielęgnacji, opieki i zabawy? Poszukaj oryginalnych i dobrych jakościowo prezentów dla noworodka, takich jak te: Box wspomnień A co powiesz na oryginalny, spersonalizowany prezent dla noworodka? To pudełeczko wspomnień - ze specjalnymi przegródkami na przeróżne pamiątki - to ciekawa propozycja na prezent z okazji pierwszej wizyty u maluszka i jego rodziców. Zwłaszcza, jeśli wiesz, że jego mama z pewnością będzie chciała zachować kilka bezcennych przedmiotów... Kto wie, być może za kilka lat maluch sam z ciekawością obejrzy rzeczy związane ze swymi narodzinami i innymi ważnymi momentami w życiu... Muślinowe pieluszki ...

Agnieszka Kaczorowska o ciele po ciąży
screen Instagram/Agnieszka Kaczorowska
Aktualności
Agnieszka Kaczorowska: „Czy moje ciało jest idealne? Jasne, że nie. Jest jednak wyjątkowe, bo jest moje”
Powrót do figury sprzed ciąży spędza sen z powiek wielu młodym mamom. Agnieszka Kaczorowska, która kilka miesięcy temu urodziła drugie dziecko, postanowiła poruszyć ten temat w mediach społecznościowych. Jej zdaniem najlepszy sposób na posiadanie wymarzonej sylwetki to po prostu… o tym za wiele nie myśleć.

Agnieszka Kaczorowska wzbudza skrajne emocje – sama nazywa siebie estetką, która ciągle dąży do samodoskonalenia, a piękno jest ważnym elementem jej życia. Taka postawa spotkała się z krytyką – wystarczy przypomnieć aferę z „modą na brzydotę”, kiedy zarzucono aktorce, że wpędza inne kobiety w kompleksy. W poście dotyczącym ciała po ciąży, który zamieściła na Instagramie, nie da się nie zauważyć jej miłości do piękna. Mimo to zwróciła uwagę na kilka istotnych aspektów. Akceptuj, ale zmień? „Jest wiele czynników, które mają wpływ na nasze ciało. Również na to jak ono się regeneruje po ciąży. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy się nie porównywały – ani do innych kobiet, ani do siebie z przeszłości” – trafnie zauważyła tancerka. Dalej poradziła młodym mamom, by przede wszystkim zwróciły uwagę na swoje emocje i zaakceptowały siebie. Akceptacja nie oznacza jednak „niedbalstwa”. „Dla mnie najbardziej kluczowe są emocje. Spokój, radość, wdzięczność i akceptacja. Tylko ta prawdziwa, zadomowiona w sercu. Akceptacja to nie brak dbałości o siebie. Akceptacja to również nie tęsknota za ciałem sprzed ciąży. Akceptacja to podstawa zmiany” – pisze mama Emilki i Gabrysi. Czyli z jednej strony mamy się akceptować, ale jednak… nie do końca, bo zawsze można być lepszą wersję siebie? A może po prostu się zaakceptować, bez konieczności zmiany? „Czy moje ciało jest idealne? Jasne, że nie. Jest jednak wyjątkowe, bo jest MOJE. Oczywiście, że po brzuszku widać, że jest pod dwóch ciążach, aczkolwiek kocham go BARDZO za wszystko, co przeszedł i na razie nie męczę go specjalnymi ćwiczeniami” – kontynuuje aktorka. Tutaj rzeczywiście ma rację: każda z nas powinna wracać do formy w swoim tempie Lub nie wracać, jeśli nie czuje takiej potrzeby – i nie ma w tym absolutnie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj