Książki

lektury szkolne klasa 8
dziecko
szkoła
książki

Lektury szkolne klasa 8 – spis wszystkich obowiązujących lektur 

Wykaz lektur do klasy ósmej obejmuje dzieła Słowackiego, Mickiewicza, Żeromskiego. Ósmoklasiści muszą także zaznajomić się z poezją naszej noblistki Wisławy Szymborskiej oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Jarosława Marka Rymkiewicza. Podajemy wszystkie lektury do klasy 8 – obowiązkowe i nieobowiązkowe.
Joanna Biegaj
Wspólne czytanie
książka
czytanie
książki

Te książki zachwycą dzieci! Sprawdź najciekawsze nowości wydawnicze

O tym, że warto czytać, nie trzeba nikogo przekonywać. Kluczowe jest jednak pytanie – co czytać? Poniżej podpowiadamy kilka fascynujących książek, które rozbudzą w maluchu prawdziwą, czytelniczą pasję!
informacja prasowa
lektury klasa 7
dziecko
szkoła
książki

Lektury klasa 7 – lista lektur szkolnych obowiązkowych i uzupełniających (nowa podstawa programowa)

Lektury szkolne do klasy 7 to niekiedy już naprawdę poważne treści. Są one jednak dostosowane do wiedzy i umiejętności uczniów. Ich zadaniem jest wzbudzić w młodym czytelniku miłość do książek, a także uwrażliwić na piękno literatury. Poniżej aktualna lista lektur obowiązkowych i uzupełniających w 7 klasie.
Joanna Biegaj
czytanie książek z dzieckiem
książka
czytanie
książki

Psycholog o książkach – jedynych zabawkach, które rozwijają wszystkie zmysły

Obcowanie z książką pomaga dziecku rozwijać się już od najmłodszych lat. To prawda, którą zna każdy dorosły. Ale jak w przebogatej ofercie wydawnictw dla dzieci wybrać najlepsze i najbardziej wartościowe pozycje? Podpowiada psycholog Dorota Zawadzka.
Partner
Baśnie Andersena: jakie baśnie Andersena powinnaś przeczytać swojemu dziecku?
książki
książki dla dzieci
baśnie dla dzieci

Baśnie Andersena – tytuły baśni, które warto znać

Oto najbardziej znane baśnie Andersena, które od lat wprowadzają w magiczny świat dzieci i młodzież. Każda z nich kryje uniwersalne przesłanie, które z pewnością trafi zarówno do najmłodszych czytelników, jak i do dorosłych.
Sylwia Arlak
Ameet książki
czytanie
książki
książki dla dzieci

Jak oswajać trudne sytuacje w życiu dzieci? Mamy na to prosty sposób!

Pierwsze dni w przedszkolu, wizyta u dentysty, strach przed tym, co nowe... Niektórzy dorośli sądzą, że dzieci, zwłaszcza kilkuletnie, nie mają żadnych problemów, ale to nieprawda. Podobnie jak my zmagają się z wieloma trudnościami: szukają sposobu na odnalezienie się w nowym środowisku, podejmują niełatwe decyzje, robią to, na co niekoniecznie mają ochotę, boją się…
Partner
lektury klasa 6
dziecko
szkoła
książki

Lektury szkolne do 6 klasy szkoły podstawowej – spis lektur uwzględniający ostatnie zmiany

Lektury szkolne dla klasy 6 szkoły podstawowej mają za zadanie pomóc uczniowi zdobyć wiedzę, a także uwrażliwić młodego czytelnika. Poza powieściami wykaz lektur dla szóstoklasistów obejmuje także bajki, opowiadania oraz poezję. Prezentujemy aktualną listę lektur obowiązkowych i nieobowiązkowych w 6 klasie na rok szkolny 2021/2022.
Joanna Biegaj
 Syzyf. Obraz Tycjana
książki
szkoła podstawowa
edukacja szkolna

Co to znaczy syzyfowa praca – znaczenie frazeologizmu i tytułu powieści „Syzyfowe prace”

„Syzyfowe prace” to tytuł lektury, doskonale znanej całym pokoleniom uczniów. Ale z frazeologizmem „syzyfowa praca” można spotkać się nie tylko na lekcjach języka polskiego. Co to właściwie znaczy, że coś jest syzyfową pracą?
Luiza Słuszniak
czytanie komiksów
książka
czytanie
książki

Komiks - rozrywka z wartością dodaną. Jak komiksy wpływają na młode umysły?

Komiksy są formą rozrywki uwielbianą przez dzieci i młodzież od wielu pokoleń. Jednak niektórzy eksperci, a także rodzice, są zdania, że czytanie komiksów nie jest równoznaczne z czytaniem książek. Ponieważ komiksy to głównie obrazki i grafiki, przez lata panowało przekonanie, że nie mogą one pomóc dzieciom poprawić umiejętności czytania. Czy na pewno? Obecnie liczne badania pokazują, że czytanie komiksów i powieści graficznych przynosi wiele korzyści.
Partner
lektury szkolne klasa 5
dziecko
szkoła
książki

Lektury szkolne klasa 5 – spis lektur (nowa podstawa programowa)

Wśród lektur szkolnych do 5 klasy szkoły podstawowej są takie pozycje, po które uczniowie sięgną z przyjemnością oraz te, które. poza rozbudzeniem miłości do czytania. mają za zadanie rozwinąć także wrażliwość dzieci. Prezentujemy aktualną listę lektur obowiązkowych i nieobowiązkowych w 5 klasie na rok szkolny 2021/2022.
Joanna Biegaj
rozwój dziecka
czytanie
książki

Zalety czytania. Czy znasz je wszystkie?

O tym, że czytanie maluchom jest ogólnie ważne i dobrze wpływa na ich rozwój, wie wielu rodziców. A dlaczego konkretnie warto codziennie sięgać po książkę i wspólnie odkrywać nowe przygody bohaterów? Poznaj 10 zalet wspólnego czytania z dzieckiem!
Partner
Audiobooki dla dzieci
książki
książki dla dzieci
książki edukacyjne

Audiobook dla dzieci – najlepsze książki do słuchania [TOP 5]

Audiobook dla dzieci świetny sposób na pobudzenie wyobraźni szkraba. Te najciekawsze czytane są przez profesjonalnych aktorów, którzy fantastycznie wcielają się w rolę i zapewniają maluchowi masę zabawy i rozrywki.
Aleksandra Zaborowska
Zakład, że tego nie wiesz
edukacja
książki

„Zakład, że tego nie wiesz!” Nowa seria książek dedykowana młodym odkrywcom

Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś musiał obejść się bez nowoczesnych wynalazków lub zjawisk, których istnienie uważasz za oczywiste? Jak poradzisz sobie bez toalety? Albo prądu? Czy żyłbyś dzisiaj gdyby antybiotyki nie zostały odkryte?
Sara Strużyna
Kto się boi Lisa? Wydawnictwo Amber
książki
ilustracje książek dla dzieci
czytanie książek

Kto się boi Lisa? Alison Green już w sprzedaży!

Kto się boi Lisa? była bestsellerem w Wielkiej Brytanii i została wydana w 10 krajach. Teraz polscy czytelnicy mogą ją poznać jako kolejną pozycję Amberka.
Sara Strużyna
Hania i Szarłatna parasolka - ksiązka Amber
czytanie
książki
książki dla dzieci

Nowość w Wydawnictwie Amber! "Hania i Szkarłatna Parasolka" autorstwa Cerrie Burnell

Książka dla czytelników od 7 lat. To pierwszy tom magicznej serii i wspaniały początek czytelniczej przygody. Ilustracje wykonała Laura Ellen Anderson
Sara Strużyna
Najdzielniejsza mała Min
książki
książki dla dzieci
książki edukacyjne

Wydawnictwo Amber! Te książki kochają dzieci i rodzice na całym świecie!

Amberek zachwyca! Amberek pomaga przełamywać trudności! Amberek uczy przyjaźni! Amberek dodaje odwagi!
Sara Strużyna
przepisy kulinarne dla dzieci
książki
przepisy
zdrowe żywienie

Chcesz urozmaicić dziecku posiłki? Oto książka z przepisami na każdą porę roku!

Szukasz najlepszych i najbardziej skondensowanych informacji o żywieniu dziecka? Polecamy najnowszą książkę Marty Jas-Baran i Tamary Chorążyczewskiej „Mniam, mniam, maluch już je sam. Jedzenie ma znaczenie”. Znajdziesz w niej przepisy na oryginalne i zdrowe posiłki na każdą porę roku.
Partner
Bajki czytane przez gwiazdy
książki
książki dla dzieci
bajki

Bajki, które zmieniają świat

Już od 22 maja w całej Polsce dostępna będzie kolejna, czwarta już edycja „Mądrych bajek z całego świata”. Tym razem na audiobooku dołączonym do książki będzie można usłyszeć, jak Jakub Błaszczykowski, Anna Starmach, Kamil Stoch, Magdalena Cielecka i Dominika Kulczyk czytają niezwykłe historie z całego świata, napisane pod okiem specjalistów w zakresie psychologii dziecięcej i edukacji najmłodszych.
Materiały prasowe
Seria książeczk Disney Uczy Czytać Ameet
książki
książki dla dzieci
książki edukacyjne

Czas na pierwszą lekturę!

Korzyści płynących z czytania nie sposób przecenić − to możliwość zdobywania wiedzy, wszechstronny rozwój człowieka, a także fantastyczna podróż w świat wyobraźni. Warto więc już od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku miłość do książek, a przede wszystkim po prostu nauczyć naszą pociechę czytać.
Materiały promocyjne
materiały wydawcy
ciąża
dziecko
poród

Poradnik dla przyszłej mamy – czy to dobry prezent pod choinkę?

Idealny! Pod warunkiem że jest naprawdę… dobry. Ale jak tu wyłowić poradnik, która zasługuje na takie miano, z masy przeciętnych książek zalegających na półkach księgarń? Podpowiadamy, co warto wybrać.
Dorota Kornacka
Dziecko z książką
czytanie
książki

Dziś Światowy Dzień Książki

Zachęcamy zatem do czytania dzieciom książek. Zalet jest mnóstwo, a wysiłek, by czytać dziecku 20 minut dziennie - nie taki znów duży.
Aleksandra Sobieraj
czytanie z dzieckiem
rozwój dziecka
książki
książki dla dzieci

Dlaczego warto czytać dzieciom? Pytamy psychologa!

Czy warto dzieciom czytać książki? Oczywiście! Bo czytanie pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i umiejętność koncentrowania uwagi. To nie wszystkie zalety czytania. Mówi o nich dr Aleksandra Piotrowska, psycholog z Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie.
Tatiana Audycka-Szatrawska
książka, wielka księga cipek,  Dan Höjer, Gunilla Kvarnström
seks
książki
aborcja

4 najbardziej kontrowersyjne książki dla dzieci i młodzieży!

Seks, rasizm, aborcja, homofobia – seria "Bez tabu" podpowiada, jak wspólnie z dziećmi przejść przez labirynt trudnych pytań.
Marta Kabulska
Agatha Raisin i ciasto śmierci, książki, powieść kryminalna
książki

Nowa kolekcja kultowych powieści kryminalnych „Agatha Raisin”

Po raz pierwszy w Polsce - seria bestsellerowych powieści kryminalnych M.C. Beaton.
materiały prasowe
książki
wierszyki dla dzieci

"Hocki-Klocki dla każdego – i małego, i dużego"

Przedstawiamy urocze, dowcipne i ciut przewrotne wierszyki dla dzieci. Poprzedni zbiór tej autorki "Wierszyki łamiące języki" cieszyły się dużą popularnością.