
Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% – właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesie wspierania rozwoju małego człowieka rodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik.
Z książki dowiesz się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Przekonaj się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Poznaj unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziesz w Internecie.
Wskazówki i porady opracowane przez autorów – psychologów i rodziców – pozwolą ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twojego malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiesz się, jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzy i jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- podpowiada, jak wybrać najlepszą, a nie najmodniejszą, metodę wychowawczą dla twojego dziecka;
- objaśnia, jak w interesujący sposób przekazywać wiedzę dzieciom;
- uczy, jak wspomagać pamięć i koncentrację oraz rozwój emocjonalny malucha;
- doradza, jak bez zbędnego wysiłku i dużych nakładów finansowych zorganizować edukacyjne zabawy w domu;
- przedstawia sprawdzone pomysły na przyjemne i efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem.
Przekonaj się, jak wiele satysfakcji daje praca nad rozwojem własnego dziecka. Wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, jaki możesz mu ofiarować!
O autorach:
Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Są także rodzicami trójki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.
Cena: 29,90 zł
Ilość stron: 224
Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.
Poradniki, które trafiają w sedno!

Droga Mamo! Kieeedy będzie wiooosna?“ – pytają znudzonym głosem dzieciaki, obserwując gnące się od silnych podmuchów wiatru smutne i łyse gałęzie drzew za oknem. Jak ja rozumiem te moje maluchy... Rzeczywiście, ile można malować, rysować czy wydzierać wiosenne pączki i kwiatuszki, wciąż słysząc, że „już wkrótce“ pojawią się w ogródku? Jak długo można czekać, by pójść na rower? Nic, tylko „czekaj, mały, i czekaj“... Jednak wydaje mi się, że nie tylko dzieci, ale my wszyscy czekamy na wiosnę. Wierzymy, że wraz z jej nadejściem wszystko się ułoży. No bo skoro do życia budzi się przyroda, wszystko się odnawia i świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa, to nasze życie też musi zmienić się na lepsze. No, przynajmniej baaardzo byśmy tego chcieli... Póki co, zapraszam do ćwiczeń teoretycznych – lektury naszego Gorącego Tematu. W nim znajdziesz świetne pomysły na to, jak przygotować maluszka – i tego nowo narodzonego, i starszaka – do przyjścia wiosny. Ania Haman prezentuje w nim m.in. rady, jak sprawić, by pierwsze spacerki nie skończyły się przeziębieniem, oraz pomysły na wesołe zabawy na świeżym powietrzu. Na razie musi to wystarczyć... Pozdrawiam, Katarzyna Imiołek Twój Maluszek - marzec 2008 GORĄCY TEMAT Idzie wiosna! Podpowiemy ci, jak przywitać pierwsze ciepłe dni z noworodkiem, a jak ze starszym szkrabem, w co ubrać dziecko, by ustrzec je przed kaprysami zmiennej pogody, plus nasze pomysły na zabawę ze szkrabem w plenerze. PIELĘGNACJA Uwaga, nadchodzę Przeczytaj, jakie miejsca w mieszkaniu zabezpieczyć, by raczkujący szkrab nie zrobił sobie krzywdy. Sposób na... czuprynkę Jak pielęgnować włoski dziecka, by były lśniące i zdrowe. Kąpiel bez stresu Pomagamy dobrze zorganizować wieczorną toaletę smyka. Najlepiej w objęciach mamy Zdrowe, wygodne i bezpieczne sposoby...

Droga Mamo! Podobno noworodek przesypia niemal całą dobę. Tak przynajmniej piszą w poradnikach dla rodziców. Niestety, mój synek od urodzenia uważał spanie za zbędny luksus. Razem z mężem próbowaliśmy wszystkiego, by wieczorem Jasio zamknął oczka i podrzemał choć dwie godziny. Było kołysanie na rękach, czytanie bajek, bujanie w wózku (wiem, wiem – lekarze odradzają takie metody, ale byliśmy naprawdę zdesperowani). Najlepiej sprawdzało się śpiewanie. Potrafiłam nucić Jasiowi godzinę, by tylko zasnął! Gdy mały zamykał oczy, zawsze odkładałam go do jego kołyski. Panicznie bałam się wspólnego spania – tego, że przygniotę moje maleństwo. Ale któregoś wieczoru, zmęczona i niewyspana, zasnęłam z Jasiem w moim łóżku. Synek obudził się po sześciu godzinach! I tak już zostało – zaczęliśmy spać we trójkę i problemy z nocnymi pobudkami skończyły się!Dziś Jasio ma trzy lata i grzecznie zasypia w swoim łóżku. Ale wciąż lubi nad ranem wskoczyć do rodziców. I my też to uwielbiamy... Jeśli twój maluch też jest nocnym markiem, polecam ci nasz gorący temat, a w nim same sprawdzone i proste sposoby na usypianie dziecka. Dzięki nim, już wkrótce, razem ze szkrabem prześpicie spokojnie całą noc! Pozdrawiam, Katarzyna Imiołek Twój Maluszek - luty 2007 PIELĘGNACJA Zimowe abecadło Od A do Z dowiesz się, jak pielęgnować smyka w mroźne dni. Ząbkowanie bez łez Sprawdzone metody uchronią malca przed bólem. Od główki do stópek Poznaj najlepszy przepis na codzienną toaletę dziecka. Pytaj – odpowiemy! Dowiesz się m.in., co zrobić, gdy maluszek nie znosi fryzjera, i ile snu w ciągu dnia potrzebuje półroczny szkrab. ZDROWIE Z maluszkiem u lekarza Kiedy wystarczą wizyty kontrolne u pediatry, a kiedy trzeba iść z dzieckiem do alergologa ortopedy lub innego specjalisty. Co to za katar? Im lepiej rozpoznasz...

Droga Mamo! Uwielbiam jesień. Chodzenie po lesie, zbieranie żołędzi i kolorowych liści oraz ten szczególny pośpiech, by jeszcze raz, i jeszcze... zdążyć na spacer w słoneczny dzień – bo może to już ostatni taki piękny przed chłodami i błockiem? Jedyne, co regularnie zakłóca moje żegnanie się z ładną pogodą, to – jak się domyślasz – przeziębienia. Bo na co jak na co, ale na katary i kaszelki u maluchów w październiku zawsze mogę liczyć... To wtedy zaczynają się dłuuugie popołudnia i wieczory w domu, bez harców na dworze. Pamiętając, że nieraz brakowało mi w takie dni pomysłów na zajęcia dla moich smyków, przygotowałam artykuł z dziewięcioma zabawami dla malców i ich tatusiów. Uwaga! Mama wtedy odpoczywa :). Bawcie się zawsze dobrze ze swoją rodziną, o każdej porze roku, dnia i nocy. PS Do tej pory nasz magazyn otrzymywałyście w najwygodniejszy sposób, jaki może być: co miesiąc lądował on w Waszej skrzynce pocztowej. Od dziś możecie go sobie kupić w kiosku, więc nawet jeśli skończy się bezpłatna prenumerata i nie będziecie chciały jej przedłużyć (choć do tego zachęcam, bo to się opłaca), „Twój Maluszek” będzie mógł wciąż gościć w Waszych domach. Zaglądajcie do naszego pisma, bo bez Was, naszych Czytelniczek, praca całej redakcji nie będzie miała sensu! Pozdrawiam, Katarzyna Imiołek Twój Maluszek - październik 2007 PIELĘGNACJA Czysta przyjemność Podpowiadamy, jak kąpać maluszka, żeby ten codzienny rytuał był dla niego zawsze cudowną przygodą. Pupa ma kłopoty Sprawdź, jak pielęgnować delikatną skórę pośladków maleństwa. To nie takie proste! Sekrety dobrego snu Dzięki naszym radom zaczniecie wszyscy wreszcie przesypiać noce. Czysto, aż miło! Czy wiesz, jak sprzątać mieszkanie, by malec nie złapał alergii? To poczytaj! My się chłodu nie boimy! Koniec...