Znana i ceniona aktorka Magdalena Różczka jest autorką hasła „Razem Możemy Więcej” przyświecającego projektowi charytatywnemu firmy ENDO dla Fundacji Spełnionych Marzeń. Całkowity zysk z akcji trafi do dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi, pomoże w ich rehabilitacji i szybszym powrocie do zdrowia.

Reklama

Czy lubi Pani pomagać?

Magdalena Różczka: Bardzo! I to nawet nie w kategoriach „lubię - nie lubię”, ale ja już chyba jestem uzależniona od wszelkich działań tego typu. Czasem włączam się w różnego typu akcje „po cichu”, tak, że nikt o tym nie musi wiedzieć, a innym razem „głośno”, jeśli tylko ktoś tego mocno potrzebuje i zwróci się do mnie o pomoc. Myślę też, że właśnie z tego powodu Aneta Kołaszewska, dyrektor artystyczna Endo wymyśliła ten szczytny projekt. I dlatego też zostałam jego twarzą już dwukrotnie.

Ile lat trwa Pani współpraca z marką Endo i Fundacją Spełnionych Marzeń?

Dokładnie nie pamiętam, ale jest to drugi, większy projekt z moim udziałem. Były pierwsze koszulki z moim hasłem „Razem Możemy Więcej”, a teraz jest druga odsłona z nową grafiką. Mamy nadzieję, że osoby, które już wcześniej kupiły pierwszy wzór, dokupią sobie teraz drugą wersję do kompletu – z tym samym hasłem, ale inną grafiką.

Skąd pomysł na hasło Razem Możemy Więcej? Czym inspirowała się Pani, tworząc je?

Tak czuję i działam na co dzień. Najbardziej cieszy mnie zarażanie innych osób chęcią pomagania. Wierzę w to, że wspólnie da się robić wspaniałe dzieła. Najlepiej to widać podczas zbiórek pieniężnych – im więcej nas jest, tym więcej możemy zebrać. I naprawdę nie jest istotne czy jesteśmy bogaci, czy biedni. Nieważne czy ktoś daje 5, 10 zł, czy dużo więcej. Najważniejsze, że wspólnie jednoczymy się i działamy w szczytnym celu. Wspaniale, że takie marki, jak Endo angażują się w pomoc potrzebującym. Tu jest widoczna siła grupy, która chce robić to samo. Ma wspólny cel. Dzięki temu takie akcje się udają. Bo razem naprawdę możemy więcej!

Angażowała się Pani także w projekt grafiki, która pojawiła się na koszulkach w poprzedniej edycjach. Czy brała Pani udział także w projektowaniu tegorocznej?

Autorem grafik koszulek z tegorocznej edycji, jak i poprzednich jest Endo. Jest tam wspaniała graficzka Aga Zawada, która ma największy wkład w projekty koszulek, ale razem działamy i wspólnie konsultujemy pomysły.

Zobacz także
materiały prasowe

Sztuką jest zrobić grafikę zdobiącą ubranie, które będzie się chciało nosić, a przy tym noszącą bardzo poważne przesłanie. A te koszulki są kolorowe i ładne…

Tak, a także dobre jakościowo. Naszym zamysłem było stworzenie koszulki dla każdego. Te same wzory są dostępne dla dzieci i dorosłych. Endo oferuje większe rozmiary dla kobiet i mężczyzn, mniejsze t-shirty dla chłopców i dziewczynek, a nawet specjalne body dla niemowlaków. Podczas jednej z poprzednich edycji był konkurs, w którym trzeba było wysłać zdjęcie w koszulce Endo i ludzie pojawiali się na nich całymi rodzinami. To jest wzruszające i robi ogromne wrażenie. W tym roku zaprojektowane wzory postanowiliśmy wykorzystać także na praktycznych, bawełnianych torbach by jeszcze bardziej zwiększyć wybór.

Jak mogłaby Pani zachęcić Polaków, żeby przyłączyli się do akcji Razem Możemy Więcej i kupowali koszulki, które są dostępne w sklepie internetowym Endo.pl? Po co pomagać?

Po co? Chociażby z czysto egoistycznych pobudek – żeby poczuć się lepszym człowiekiem!

Czy będzie Pani nosiła koszulkę Endo z hasłem Razem Możemy Więcej?

Oczywiście! Swoje idee wcielam z życie, dlatego mój egzemplarz koszulki jest w ciągłym użyciu.

materiały prasowe
Reklama

Więcej o akcji na stronie: https://endo.pl/razem-mozemy-wiecej.html

Reklama
Reklama
Reklama