akcja charytatywna ENDO z Magdaleną Rożczką
materiały prasowe
Patronaty

„Bo razem naprawdę możemy więcej!” – wywiad z Magdaleną Różczką, ambasadorką akcji charytatywnej ENDO „Razem Możemy Więcej”

Znana i ceniona aktorka Magdalena Różczka jest autorką hasła „Razem Możemy Więcej” przyświecającego projektowi charytatywnemu firmy ENDO dla Fundacji Spełnionych Marzeń. Przeczytaj wywiad z aktorką, która opowiada jak najbardziej lubi pomagać.

Znana i ceniona aktorka Magdalena Różczka jest autorką hasła „Razem Możemy Więcej” przyświecającego projektowi charytatywnemu firmy ENDO dla Fundacji Spełnionych Marzeń. Całkowity zysk z akcji trafi do dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi, pomoże w ich rehabilitacji i szybszym powrocie do zdrowia.

Czy lubi Pani pomagać?

Magdalena Różczka: Bardzo! I to nawet nie w kategoriach „lubię - nie lubię”, ale ja już chyba jestem uzależniona od wszelkich działań tego typu. Czasem włączam się w różnego typu akcje „po cichu”, tak, że nikt o tym nie musi wiedzieć, a innym razem „głośno”, jeśli tylko ktoś tego mocno potrzebuje i zwróci się do mnie o pomoc. Myślę też, że właśnie z tego powodu Aneta Kołaszewska, dyrektor artystyczna Endo wymyśliła ten szczytny projekt. I dlatego też zostałam jego twarzą już dwukrotnie.

Ile lat trwa Pani współpraca z marką Endo i Fundacją Spełnionych Marzeń?

Dokładnie nie pamiętam, ale jest to drugi, większy projekt z moim udziałem. Były pierwsze koszulki z moim hasłem „Razem Możemy Więcej”, a teraz jest druga odsłona z nową grafiką. Mamy nadzieję, że osoby, które już wcześniej kupiły pierwszy wzór, dokupią sobie teraz drugą wersję do kompletu – z tym samym hasłem, ale inną grafiką.

Skąd pomysł na hasło Razem Możemy Więcej? Czym inspirowała się Pani, tworząc je?

Tak czuję i działam na co dzień. Najbardziej cieszy mnie zarażanie innych osób chęcią pomagania. Wierzę w to, że wspólnie da się robić wspaniałe dzieła. Najlepiej to widać podczas zbiórek pieniężnych – im więcej nas jest, tym więcej możemy zebrać. I naprawdę nie jest istotne czy jesteśmy bogaci, czy biedni. Nieważne czy ktoś daje 5, 10 zł, czy dużo więcej. Najważniejsze, że wspólnie jednoczymy się i działamy w szczytnym celu. Wspaniale, że takie marki, jak Endo angażują się w pomoc potrzebującym. Tu jest widoczna siła grupy, która chce robić to samo. Ma wspólny cel. Dzięki temu takie akcje się udają. Bo razem naprawdę możemy więcej!

Angażowała się Pani także w projekt grafiki, która pojawiła się na koszulkach w poprzedniej edycjach. Czy brała Pani udział także w projektowaniu tegorocznej?

Autorem grafik koszulek z tegorocznej edycji, jak i poprzednich jest Endo. Jest tam wspaniała graficzka Aga Zawada, która ma największy wkład w projekty koszulek, ale razem działamy i wspólnie konsultujemy pomysły.

akcja charytatywna ENDO
materiały prasowe

Sztuką jest zrobić grafikę zdobiącą ubranie, które będzie się chciało nosić, a przy tym noszącą bardzo poważne przesłanie. A te koszulki są kolorowe i ładne…

Tak, a także dobre jakościowo. Naszym zamysłem było stworzenie koszulki dla każdego. Te same wzory są dostępne dla dzieci i dorosłych. Endo oferuje większe rozmiary dla kobiet i mężczyzn, mniejsze t-shirty dla chłopców i dziewczynek, a nawet specjalne body dla niemowlaków. Podczas jednej z poprzednich edycji był konkurs, w którym trzeba było wysłać zdjęcie w koszulce Endo i ludzie pojawiali się na nich całymi rodzinami. To jest wzruszające i robi ogromne wrażenie. W tym roku zaprojektowane wzory postanowiliśmy wykorzystać także na praktycznych, bawełnianych torbach by jeszcze bardziej zwiększyć wybór.

Jak mogłaby Pani zachęcić Polaków, żeby przyłączyli się do akcji Razem Możemy Więcej i kupowali koszulki, które są dostępne w sklepie internetowym Endo.pl? Po co pomagać?

Po co? Chociażby z czysto egoistycznych pobudek – żeby poczuć się lepszym człowiekiem!

Czy będzie Pani nosiła koszulkę Endo z hasłem Razem Możemy Więcej?

Oczywiście! Swoje idee wcielam z życie, dlatego mój egzemplarz koszulki jest w ciągłym użyciu.

 
Magdalena Rożczka ambasadorką ENDO
materiały prasowe

Więcej o akcji na stronie: https://endo.pl/razem-mozemy-wiecej.html

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Sykut, Ibisz, Różczka - gwiazdy w akcji Endo
Materiały prasowe/ kolaż MTJ
Zakupy
Gwiazdy noszą koszulki z nadrukiem puzzli za 19.90 zł! (Co to za kolekcja?)
Paulina Sykut-Jeżyna z mężem i córeczką Różą (mała w bodziaku), Magdalena Różczka, Krzysztof Ibisz - noszą takie same koszulki z kolorowym nadrukiem. Skąd się wzięły i po co ta cała akcja?

Często wystarczy drobny gest, aby wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy. Świetną okazją do tego jest włączenie się do akcji charytatywnej marki Endo – Razem Możemy Więcej , wspierającej dzieci w walce z nowotworami. Wystarczy kupić modne koszulki dla całej rodziny z charytatywnej kolekcji. Całkowity zysk z ich sprzedaży trafia do małych podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń. Ambasadorką akcji Razem Możemy Więcej jest znana i ceniona aktorka – Magdalena Różczka , współautorka hasła – Razem Możemy Więcej. Ale nie ona jedna! Podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń wspierają także: Anna Dereszowska, Szymon Majewski, Mateusz Damięcki, Laura Łącz, Anna Dec, Kasia Bujakiewicz, Krzysztof Ibisz, Maja Bohosiewicz, Maciej Stuhr, Edyta Herbuś, Tomek Ciachorowski, Bovska, Karolina Pilarczyk. Koszulki "Razem Możemy Więcej" od Endo można kupić w rozmiarach dla całej rodziny – dostępne są zarówno t-shirty dla dorosłych , jak i niemowlęce body . W kolekcji znalazły się również ekologiczne torby na zakupy . Wszystkie produkty można kupić w promocyjnych cenach na stronie internetowej marki Endo.  Jeśli macie kupić sobie lub komuś bliskiemu prezent, niech to będzie taki dobry T-shirt , torba lub bodziak! Jak wam się podoba taka kolekcja? Fot. Lidia Skuza

Endo-szafa
OKK!
Aktualności
Prezent, który obdarowuje podwójnie: kup fajną koszulkę, pomóż potrzebującym!
Znana marka odzieżowa ENDO zaprojektowała zimowo-świąteczną kolekcję. Firma współpracuje z Fundacją Spełnionych Marzeń, z którą wspólnie zorganizowała akcję charytatywną pod hasłem „Razem możemy więcej”.

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego, pomyśl o koszulkach Endo z kolekcji "Razem Możemy Więcej". Dlaczego ten prezent jest wyjątkowy? Pomysł na prezent, który obdaruje podwójnie Wśród oryginalnych, zabawnych t-shirtów, z których słynie marka Endo znajdziemy także wyjątkową, limitowaną kolekcję „Razem Możemy Więcej” . To charytatywny projekt Endo organizowany dla Fundacji Spełnionych Marzeń. Kupując specjalną koszulkę, obdarowujemy podwójnie! Po pierwsze mamy niebanalny upominek dla kogoś bliskiego, a po drugie wspieramy potrzebujące dzieci, dotknięte chorobami onkologicznymi. Endo dla każdego Uniwersalne koszulki „Razem Możemy Więcej” są dostępne w rozmiarach dla całej rodziny – od niemowlęcego body po duże rozmiary dla dorosłych. Często potrzeba bardzo niewiele, by zrobić coś Wielkiego. Całkowity zysk ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazany dla małych podopiecznych Fundacji i pomoże spełniać ich gwiazdkowe marzenia! Przeczytaj więcej o akcji na: ENDO.pl

nauka angielskiego dla dzieci z ENDO
materiały prasowe
Patronaty
Powiedz to po angielsku z Endo!
Świat stoi przed nami otworem. Już od najmłodszych lat możemy swobodnie podróżować i docierać do najciekawszych zakątków świata. Jednak aby w pełni cieszyć się tą przygodą, powinniśmy poznać języki obce.

Na szczęście nie musimy znać wszystkich języków świata, aby czuć się swobodnie za granicą. Wystarczy, że będziemy mówili po angielsku. Jak wynika z raportu sporządzonego przez prof. Ulricha Ammona z Uniwersytetu w Düsseldorfie, dla ponad 500 mld ludzi angielski jest językiem ojczystym, a kolejne 1,5 mld osób uczy się go na co dzień w szkołach, na kursach lub samodzielnie (źródło: https://www.wprost.pl/nauka-i-technika/10093266/jaka-jest-przyszlosc-jezyka-angielskiego-w-europie-i-na-swiecie.html). Warto też wykorzystywać nietypowe metody uczenia się angielskich słówek i zwrotów. Zabawne słowa i zabawa słowami Poznawanie języków obcych jest tym łatwiejsze, im bardziej nauka nas interesuje, wciąga i bawi. Niektórzy więc, zamiast „wkuwać” słówka i gramatyczne regułki, wolą oglądać obcojęzyczne filmy, czytać książki, słuchać piosenek, rozmawiać. Większość ludzi, bo prawie 70%, to wzrokowcy, którzy szybciej zapamiętują zwroty w innych językach, na przykład po angielsku, gdy je widzą (źródło: http://www.webidea.pl/poznaj-sekret-tresci-wizualnych/). Można wypisać je sobie na kartkach i powiesić w pokoju albo… nosić na koszulkach czy bluzach. Odzież z obcojęzycznymi napisami właśnie wprowadza na rynek Endo. Nadruki na ubraniach to od zawsze znak rozpoznawczy tej firmy. Nigdy nie umieszczano tam tekstów banalnych i przypadkowych. Wprost przeciwnie – z założenia miały być one zabawne, przełamywać schematy i poruszać tematy tabu. Grafiki przygotowywali znani plastycy, dlatego ubrania wpadały w oko, a hasła umieszczone na nich długo pozostawały w pamięci. „Nie mów do mnie misiu”, „Będę grzeczny… od jutra”, „100% urwisa”, „100% aniołka”, „Mama nie zawsze ma rację” to jedne z najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Te kultowe teksty Endo znają już chyba wszyscy, a...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj