Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
jak pobrać bon turystyczny
AdobeStock
Prawo i finanse

Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)

Aby pobrać bon turystyczny i aktywować, trzeba mieć konto na portalu PUE ZUS. Rejestracja na platformie może odbyć się w całości online, jeśli ma się profil zaufany, podpis elektroniczny lub korzysta się z bankowości elektronicznej. Sprawdź, jak aktywować bon turystyczny.

Bon turystyczny (Polski Bon Turystyczny) przysługuje na każde dziecko, podobnie jak świadczenie 500 plus. Wprowadzony został w 2020 roku, ale przysługuje również na dzieci urodzone w 2021. Aby go otrzymać, nie trzeba spełniać kryterium dochodowego, ani żadnego innego. Bon turystyczny nie jest wypłacany w formie gotówki, ale ma postać elektronicznego kodu.

Aby pobrać i aktywować bon turystyczny, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Podpowiadamy, jak pobrać i aktywować bon turystyczny na wakacje lub ferie krok po kroku. 

Ważna informacja: bon powinien pobrać ten rodzic, na którego konto wpływa świadczenie 500 plus (inne osoby nie będą widziały w panelu ZUS-u opcji aktywowania bonu).

Rejestracja na PUE ZUS krok po kroku

PUE ZUS, czyli Platforma Usług Elektronicznych ZUS umożliwia pobranie bonu turystycznego, czyli rządowego wsparcia na wakacje z dziećmi. Najważniejszym wymogiem jest posiadanie konta na PUE.

Jak aktywować bon turystyczny?
Rejestracja na platformie ZUS jest dość szybka i łatwa. Należy:
1. Wejść na stronę zus.pl i kliknąć „Zarejestruj w PUE”.
2. Wybrać sposób rejestracji: Dla Ciebie (czyli dla beneficjenta bonu).
3. Zarejestrować się. Można to zrobić online poprzez:

  • profil zaufany,
  • kwalifikowany podpis elektroniczny,
  • bankowość elektroniczną.
Jeżeli nie można skorzystać z żadnego z powyższych sposobów, należy wybrać żółte pole „DO REJESTRACJI”, wypełnić wszystkie wymagane pola i zarejestrować profil (niezaufany). W tym przypadku konieczna jest jeszcze osobista wizyta w ZUS-ie w celu potwierdzenia tożsamości. Beneficjent (czyli osoba, której należy się bon) ma na to 7 dni od momentu zarejestrowania profilu.

4. Podać swój aktualny adres e-mail oraz ewentualnie numer telefonu.
5. Wpisać hasło składające się z minimum 8 znaków, w tym małych i dużych liter, znaków specjalnych i cyfr (Ważne! W haśle nie może być imienia, nazwiska i daty urodzenia beneficjenta).
6. Zaznaczyć pole „Nie jestem robotem” i zaakceptować regulamin.
7. Kliknąć „Zarejestruj profil”.

Na adres e-mail podany w rejestracji zostanie wysłany login do portalu PUE ZUS.

Co robić w wakacje w domu? Pomysły na każdy dzień tygodnia

Jak aktywować bon turystyczny? Instrukcja

Po otrzymaniu loginu można zalogować się na PUE i przejść do aktywacji bonu turystycznego. 

Jak aktywować bon turystyczny krok po kroku: 

  1. W zakładce „Ogólny” w menu bocznym wybrać zakładkę „Polski Bon Turystyczny”.
  2. Podać adres e-mail oraz numer telefonu.
  3. Aktywować bon (można to zrobić w dowolnym momencie).

Po aktywacji bonu turystycznego na wskazany wcześniej adres e-mail zostanie wysłany kod obsługi płatności. Kod ten jest potrzebny do korzystania z bonu – należy go podawać każdorazowo podczas płacenia za usługi, które mają zostać sfinansowane bonem. Indywidualny kod dostępny będzie również na PUE ZUS w zakładce „Polski Bon Turystyczny” → „Mój Bon”.

Później pozostają już tylko pytania, gdzie płacić bonem i jak płacić bonem turystycznym.

Bon turystyczny można pobrać w dowolnym momencie w czasie trwania programu. Bon nie przepada, jeśli nie wykorzystaliście go podczas tegorocznych ferii. Nawet jeśli nie został wcześniej aktywowany, bon zachowa ważność do 30 września 2022 roku.

W sprawie bonu na wakacje można dzwonić pod numer całodobowej infolinii nr tel. 22 11 22 111, czynnej 7 dni w tygodniu lub pisać na adres bon@zus.pl.

Przed podróżą kup poręczną walizkę dla dziecka. Przyda się też kosmetyczka lub saszetka na drobiazgi.

 


Źródło: zus.pl

Zobacz także:

problem z zasiłkiem opiekuńczym rodziców dzieci do lat 8.
Adobe Stock
Aktualności
Zasiłek opiekuńczy – problem, którego Ministerstwo nie chce dostrzec
Do redakcji przyszedł list, w którym jego autorka zwraca uwagę na bardzo istotną sprawę. Chodzi mianowicie o sposób, w jaki rządzący podejmują decyzję o przedłużeniu wypłacania tego świadczenia dla rodziców dzieci do lat ośmiu.

„Prawo do tego zasiłku jest, od momentu jego wprowadzenia, przedłużane co dwa tygodnie o dwa tygodnie. Decyzja o przedłużeniu zapada zawsze dosłownie na ostatnią chwilę, najczęściej w piątek, bezpośrednio przed poniedziałkiem, którego dotyczy przedłużenie. W tej sytuacji rodzice takich dzieci są do końca pozostawieni w niepewności co do tego, co mają zrobić od poniedziałku’’ -  pisze nasza czytelniczka. Ostatnim razem sytuacja była kuriozalna Granica wytrzymałości niektórych rodziców została przekroczona przy ostatniej decyzji, która zapadła tuż przed wyborami prezydenckimi. Jeszcze w czwartek 9 lipca, trzy dni przed zakończeniem ostatnio przedłużonego okresu wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego , minister Marlena Maląg informowała: „Nie zamierzamy już od poniedziałku przedłużać opieki [zasiłku opiekuńczego – dopisek Redakcji] nad dziećmi do lat 8, ponieważ widzimy też, jak wygląda obłożenie w żłobkach i przedszkolach’’. Resort miał tę decyzję uzasadniać nie tylko małą liczbą dzieci w żłobkach , ale też okresem wakacyjnym, a także faktem, że wypłacanie zasiłku opiekuńczego to dla budżetu państwa duży wydatek. Jeszcze tego samego dnia decyzja została zmieniona. Przed wyborami lepiej nikogo nie drażnić? Do takiego wniosku najwyraźniej doszedł sztab wyborczy prezydenta, bo w ministerstwie rozdzwoniły się telefony ze sztabu Andrzeja Dudy i Kancelarii Rady Ministrów. Naciski musiały być na tyle duże, że minister Maląg szybciutko zmieniła zdanie – wypłata zasiłku została przedłużona do 26 lipca , czyli do najbliższej niedzieli. „W tych okolicznościach obecnie rodzice znów nie wiedzą co dalej z zasiłkiem po 26 lipca. Tymczasem sytuacja epidemiologiczna wcale nie ulega poprawie, można powiedzieć, że jest stała. W tych okolicznościach trudno znaleźć uzasadnienie dla pozbawienia nagle...

czy wrócą niedziele handlowe
Adobe Stock
Aktualności
Czy wrócą niedziele handlowe? Jest nadzieja!
Pojawił się projekt przywrócenia handlu w niedziele. Co więcej, wpłynął on już do Rady Dialogu Społecznego i ma zostać rozpatrzony w ciągu tego tygodnia!

Wielu z nas bardzo doskwiera to, że nie możemy zrobić zakupów w niedziele, wtedy, gdy mamy na to tak naprawdę czas. Dodatkowo ciągle mylą nam się niedziele niehandlowe z tymi, podczas których sklepy są otwarte, musimy sprawdzać to w specjalnych kalendarzach lub liczyć na swoją pamięć albo szczęście. Wolne niedziele dla pracowników Handel w niedziele został ograniczony, by stworzyć pracownikom sklepów możliwość spędzenia tego dnia wraz z rodziną. Co, jeśli handel zostanie częściowo przywrócony? Czy pracownicy supermarketów, galerii handlowych znowu zostaną pozbawieni tej możliwości? Otóż nie! Projekt zakłada, że taka osoba będzie miała zagwarantowane wolne dwie niedziele w miesiącu. Ma to dotyczyć zarówno tych, którzy pracują na podstawie umowy o pracę, jak i osób posiadających umowy cywilno-prawne. Pandemia – powód przywrócenia niedziel handlowych W momencie wybuchu pandemii ucierpiało w Polsce wiele branż, również handel. Przywrócenie handlu w niedziele ma być jednym ze sposobów walki z negatywnymi skutkami pandemii. Projekt zakłada, że zakaz handlu w niedziele miałby zostać zniesiony na czas trwania epidemii i obejmować również 180 dni po jej zakończeniu. Powrót niedziel handlowych gwarantowałby wygodę robienia zakupów w niedzielę, ale również uchroniłby przed zamykaniem niektórych sklepów, a co za tym idzie – koniecznością zwalniania jego pracowników. Czy rząd rozważy taki scenariusz? Projekt, owszem, ma wpłynąć do rządu w ciągu najbliższych dni, jednak wypowiedź minister Jadwigi Emilewicz sprzed kilku tygodni lekko gasi nasz entuzjazm. W odpowiedzi na pytanie, czy rząd rozważa poluzowanie handlu i jakie są na to szanse, odpowiedziała: „dziś rząd nie rozważa takiego scenariusza”. Źródło: money.pl Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę złagodzony: czy po epidemii sklepy będą otwarte codziennie?...

zasiłek rodzinny
Adobe Stock
Prawo i finanse
Zasiłek rodzinny 2023: ile wynosi i komu przysługuje? Jaki dochód do zasiłku rodzinnego?
Zasiłek rodzinny to pomoc dla najuboższych rodzin. Jego kwota co jakiś czas ulega podwyższeniu, zmienia się też kryterium dochodowe dające prawo do pobierania świadczenia. Aby ubiegać się o tzw. rodzinne, należy złożyć wniosek o zasiłek w urzędzie lub online.

Zasiłek rodzinny (tzw. rodzinne) to świadczenie, które ma na celu częściowe pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka. O zasiłki rodzinne mogą starać się rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Aby otrzymać rodzinne, należy spełnić kilka warunków – głównym jest kryterium dochodowe. Wysokość zasiłku rodzinnego zależy od wieku dziecka, na które jest on przyznany. Podpowiadamy, jakie dokumenty należy złożyć w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej lub przez internet, ubiegając się o to wsparcie finansowe. Spis treści: Komu przysługuje zasiłek rodzinny, a komu nie? Ile wynosi zasiłek rodzinny? Kryterium dochodowe przy zasiłku rodzinnym Wniosek o zasiłek rodzinny Komu przysługuje zasiłek rodzinny, a komu nie? Zasiłek rodzinny w 2023 roku przysługuje na każde dziecko, które: nie ukończyło 18 lat, nie ukończyło 21 lat i nadal się uczy, nie ukończyło 24. roku życia i kontynuuje naukę w szkole wyższej oraz ma orzeczony umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności. Zasiłek nie przysługuje samotnemu rodzicowi , jeśli nie ma on przyznanych alimentów na dziecko , chyba że drugi rodzic nie żyje, jest nieznany, bądź sąd oddalił powództwo o ustalenie alimentów, ewentualnie zobowiązał jedną osobę do ponoszenia kosztów utrzymania dziecka. Zasiłek rodzinny nie przysługuje także, jeśli dziecko: wstąpiło w związek małżeński, przebywa w ośrodku zapewniającym całodobowe utrzymanie (pogotowiu opiekuńczym, domu dziecka), przebywa w rodzinie zastępczej , pobiera zasiłek na własne dziecko. Ponadto tzw. rodzinne nie przysługuje, gdy członek rodziny pobiera zasiłek rodzinny za granicą (chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu stanowią inaczej).  Warunki,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak