Życzenia na Dzień Nauczyciela
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Życzenia na Dzień Nauczyciela od uczniów – śmieszne, rymowane, wierszyki, cytaty

Życzenia na Dzień Nauczyciela to bardzo miły sposób docenienia pracy pedagogów. Jeśli nie wiesz, czego życzyć nauczycielom – skorzystaj z naszych pomysłów. Oto propozycje życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej: złote myśli, dedykacje, sentencje, wierszyki, nie tylko dla wychowawcy.

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to tzw. Dzień Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie mają w zwyczaju obdarowywać nauczycieli i wychowawców wierszami, kwiatami, a także upominkami. Jakie życzenia na Dzień Nauczyciela będą najlepsze, aby wyrazić wdzięczność za wielkie poświęcenie nauczycieli?

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w układaniu wierszyków i aforyzmów, skorzystaj z naszych gotowych propozycji i sprawdź, jakie dedykacje dla wychowawcy i nauczyciela możesz wybrać.

Wierszyki z okazji Dnia Nauczyciela

Jeśli chcesz nadać swoim życzeniom bardziej nostalgiczny i elegancki charakter, warto sięgnąć po wzruszający wiersz lub sentencję. Będą doskonałe jako życzenia dla nauczyciela na Dzień Edukacji Narodowej. Mogą być umieszczone na kartkach okolicznościowych lub pięknie wyrecytowane. 

Niejeden zły zwalczyłaś uczniowski nałóg,
w naszych działaniach idziemy śladem Twoich nauk,
oraz szlachetnych dążeń Twych.
Więc w Twoje święto przyjmij nasz szacunek i podziękę,
że w drodze do mądrości podałaś nam rękę.

***
  
Nasi kochani nauczyciele
dla uczniów mają cierpliwości wiele.
Za naukę, za trud co dzień wykonywany
przeogromny bukiet życzeń Wam składamy.
To życzenia szczere i prawdziwe,
które prosto z serc uczniowskich płyną.
I niech efekty Waszej pracy
nigdy w nas nie zaginą!

***
 
Naszej Pani dziś składamy
słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i radości
i marzeń spełnienia.
Aby zawsze było słońce
i uśmiech na twarzy,
aby wszystko się spełniło
o czym Pani marzy.

***

Drodzy nauczyciele!
Dziękujemy Wam za wszystko,
czego nas nauczyliście.
Dziękujemy za dobroć, opiekę i wychowanie.
Za nakazy i zakazy oraz wskazywanie dróg.
Zawsze będziemy wracać
do wspomnień z lat szkolnych
z wielkim sentymentem.

***
 
Choć dzieli wielka nas różnica Pani doświadczonych – naszych młodych – lat,
jednak zatarła się granica, którą pokoleniom stawia świat.
Widzimy nieraz, że znużenie na Pani czole kładzie cienie,
a jednak zawsze siły Pani ma,
byśmy się dobrze uczyli, by życia smak każdy z nas znał.

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Śmieszne życzenia na Dzień Nauczyciela

Jeśli masz świetny kontakt z nauczycielem, możesz złożyć mu życzenia w mniej zobowiązujący sposób. Luźne, zabawne wierszyki na pewno poprawią humor i będą bardziej osobiste niż złote myśli.

Kochana Pani Aniu! – zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w szkole było bardzo fajnie:
i w deszczu, i w słotę, w smutku i w radości,
wspierasz i uczysz życia w radości.
Dzisiaj za wszystko chcę Pani podziękować
i skromny bukiecik kwiatów podarować.

***
 
Komu nieba były wrogiem,
zrobiły go pedagogiem.
Ja się jednak z tym nie zgadzam,
swoje zdanie wypowiadam,
Chlubą jest i wyróżnieniem,
być – nauczycielem!

Cytaty o nauczycielach

Wielu wybitnych twórców zasłynęło ze swoich trafnych wypowiedzi o edukacji i nauczycielach. Te słowa świetnie sprawdzą się również jako życzenia na Dzień Nauczyciela od dzieci. Możesz je umieścić zarówno jako uzupełnienie życzeń na kartce z okazji Dnia Nauczyciela bądź jako adnotację na bileciku przy upominku.

„Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ” – Henry Adams

„Życie jest cudem, a nauczyciel powinien być przygotowywany do bycia medium dla tego cudu” – Edward Blishen

„Najwyższym poziomem umiejętności edukacyjnych, jest sztuka obudzenia w dorosłym uczniu kreatywności, przy wykorzystaniu prostych pomocy dydaktycznych” – Albert Einstein

„Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu” – Johann Wolfgang von Goethe

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych” – Konfucjusz

„W każdej istocie tkwią zarodki dobrego, trzeba tylko umieć je odnaleźć. Obowiązkiem nauczyciela jest odszukać je i rozwinąć” – Lucy Maud Montgomery
 


Zobacz też:

prezenty dla nauczycieli na koniec roku
AdobeStock
Zakupy
Prezenty dla nauczycieli na koniec roku: co kupić do przedszkola i do szkoły?
Szukacie prezentu dla nauczyciela na koniec roku? Wcale nie musicie wydawać fortuny, by zrobić miłą niespodziankę ulubionej pani w przedszkolu, nauczycielowi, wychowawcy, dyrektorowi czy pani woźnej. Oto 12 świetnych i niedrogich pomysłów już od 12 złotych!

Własnoręczna laurka od dziecka czy wazon obklejony włóczką to oczywiście najpiękniejszy prezent. Nie zawsze jednak jest na to czas i nie zawsze można dzieci zmobilizować do wspólnej pracy nad trwałą niespodzianką. Można spokojnie docenić codzienną pracę ulubionych nauczycieli i wychowawców, posiłkując się gotowymi drobiazgami. Tylko co konkretnie wybrać i za ile? Prezenty dla nauczycieli i ukochanych pań w przedszkolu na zakończenie roku nie muszą być wcale drogie. Ważne, żeby były od serca, z pomysłem i dopasowane do charakteru obdarowywanej osoby. Tak jak te! Co można kupić nauczycielowi na koniec roku? To czy wybierzecie prezent ze wzruszającym przesłaniem , coś bardzo praktycznego lub śmiesznego zależy oczywiście do tego, jaki jest wasz nauczyciel. Jeśli ma poczucie humoru, można wybrać np. zabawne pastylki, które powstrzymują przed mówieniem „Wyciągnijcie karteczki” albo Oscara dla najlepszego nauczyciela na świecie (lub najlepszej pani od muzyki). Jeśli nauczyciel uwielbia kawę lub herbatę, można postawić na porcelanowy stylowy kubek czy filiżankę, a jeśli przepada za słodkościami – specjalnie dedykowane cukierki. Podobne gadżety znajdziecie np. na stronie eprezenty.pl.    Dla praktycznych nauczycieli warto wybierać prezenty, które można wykorzystać na co dzień, np. notes z drewnianą okładką i ładnym mottem czy też płócienną torbę z napisem: „Jestem nauczycielką, a jaka jest twoja moc?”. W sklepie mygiftdna.pl możemy kupić też notes dla „najwspanialszej wychowawczyni na świecie” z piękną grafiką i możliwością personalizacji. Obok takiego prezentu na pewno nikt nie przejdzie obojętnie!   Jaki prezent dla nauczyciela na koniec roku? Co jeszcze można wręczyć nauczycielom na zakończenie roku? Warto postawić na praktyczny prezent w postaci ręczników. Zawsze i każdemu...

cytaty o szkole
Adobe Stock
Aktualności
Cytaty o szkole i nauce – motywujące, zabawne i mądre
Cytaty o szkole i nauce mogą inspirować i motywować do dalszego rozwoju oraz poszerzania wiedzy. Będą idealne jako wpis do książki dla ucznia. Sprawdzą się jako sentencje do prezentów na zakończenie roku szkolnego. Można wpisać je na bileciku do kwiatów wręczanych nauczycielowi na koniec roku szkolnego.

Cytaty o szkole często ozdabiają sale lekcyjne lub szkolne korytarze. Ich zadaniem jest przypominanie uczniom, jak ważną rolę w życiu odgrywa nauka. Każdy powinien nieustannie rozwijać się i pielęgnować swoją wiedzę. Złote myśli mogą nas w tym utwierdzić. Prezentujemy najbardziej inspirujące sentencje dotyczące zdobywania wiedzy.  Cytaty o szkole i nauce Wiedza jest potęgą, dlatego przez lata powstało wiele złotych myśli, które dotyczą szkoły i nauki. Niektóre z nich motywują, inne przedstawiają rzeczywistość. Przedstawiamy te, które spodobały nam się najbardziej. Szkoła jest naszym paszportem na przyszłość, ponieważ jutro należy do tych, którzy przygotowują się do stawienia temu czoła. - Malcom X *** Celem szkoły jest przekształcenie luster w okna. - Sydney J. Harris *** Głównym celem szkoły jest tworzenie ludzi zdolnych do robienia nowych rzeczy, a nie tylko powtarzanie tego, co zrobiły inne pokolenia. - Jean Piaget *** Szkoła uczy cię tego, o czym nawet nie wiedziałeś, że nie wiesz. - Daniel J. Boorstin *** Celem szkoły jest zastąpienie pustego umysłu otwartym. - Malcolm S. Forbes *** Szkoła nie polega na napełnianiu wiadra, ale na rozpalaniu ognia. - William Butler Yeats *** Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo. - Piotr Szreniawski *** Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.  - Gabriel Laub *** Okres nauki to czas, w którym bywasz pouczany przez kogoś, kogo nie znasz, o rzeczach, których nie chcesz wiedzieć. - Gilbert Keith Chesterton *** Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. - Stefan Żeromski   *** Nauka to pokarm dla rozumu. - Lew Tołstoj *** Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat. - Louis Pasteur *** Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci...

prezent dla nauczyciela
Adobe Stock
Aktualności
Co na prezent dla nauczyciela? „To ma być miła pamiątka, a nie podlizywanie się”
Zakończenie roku szkolnego tuż-tuż, trwa zatem zbieranie pieniędzy na prezenty dla nauczycieli. Część rodziców decyduje się na drogie upominki, ale ile maksymalnie może kosztować prezent, by nie wprawił nauczyciela w zakłopotanie? A może podarowanie kwiatów to oznaka skąpstwa i niewdzięczności?

Rodzicom nie podoba się kupowanie drogich prezentów dla nauczycieli – na forach internetowych krytykują ten zwyczaj niemal jednym głosem. Dlaczego więc na koniec roku szkolnego część pedagogów dostaje weekendy w spa, biżuterię albo kryształowe wazony? Kto wpada na takie pomysły i czemu rodzice godzą się na kosztowne składki? I najważniejsze – czy nauczyciele powinni przyjmować krępujące prezenty? Drogie prezenty dla nauczycieli to przekupstwo? Przejrzałyśmy popularne komentarze w sieci – część rodziców nazywa rzecz po imieniu, twierdząc, że drogie prezenty na koniec roku to... podlizywanie się nauczycielom. „Niestety większość rodziców ma we krwi płaszczenie się przed nauczycielami. Nauczyciel jest po to, by uczyć, za to mu płacą”. „Rodzice uczą dzieci korupcji i przekupstwa. Kwiatek ze szczerym słowem "dziękuję" powinien wystarczyć nauczycielowi. Za swoją pracę nauczyciel pobiera wynagrodzenie”. Trudno się z tym nie zgodzić. No bo gdzie leży granica pomiędzy zwykłą wdzięcznością a próbą wkupienia się w łaski pedagoga? „Lepiej by było, gdyby uczniowie okazywali szacunek nauczycielom przez cały rok, myślę, że to dla nauczycieli byłby najlepszy prezent. W podziękowaniu kwiaty czy czekoladki wystarczą. Nigdy nie słyszałem, by ktoś wymagał więcej (a jak wymagał, należałoby to uznać za próbę wymuszenia łapówki)”. W punkt, prawda? Co znamienne, sami nauczyciele nie chcą wcale otrzymywać kosztownych podarunków. To niezręczne, bo stwarza wrażenie, że nauczyciel jest do czegoś zobowiązany. Albo powinien się odwdzięczyć, np. pobłażając uczniom. „Jako nauczyciel uważam to za przesadę. Drogie prezenty są krępujące. Kwiaty czy drobny upominek (najlepiej dany od serca).  Fotoksiążka lub filiżanka, coś śmiesznego – to takie symboliczne gesty, które się miło...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj