Nauczycielka

Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
szkoła
nauczycielka
nauczyciel

Życzenia na Dzień Nauczyciela 2022: oficjalne, eleganckie, poważne, piękne

Życzenia na Dzień Nauczyciela powinny być oficjalne, eleganckie, a nawet ciut poważne. W końcu to święto wszystkich pracowników oświaty, którzy wkładają ogrom pracy, miłości i cierpliwości w kształtowanie kolejnych pokoleń Polek i Polaków. Sprawdź nasze niezawodne propozycje życzeń!
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
cytat dla nauczycielki
nauczycielka
cytaty

Cytaty o nauczycielach [25 inspirujących złotych myśli]

Wybrane przez nas cytaty o nauczycielach sprawdzą się jako podziękowanie za trud włożony w nauczanie dzieci. Pozwolą uhonorować starania, poświęcenie, a także wyrazić szacunek. Są idealne na zakończenie roku szkolnego lub Dzień Nauczyciela.
Joanna Biegaj
list nauczycielki
nauczycielka
zazdrość
nauczyciel

„Zazdrościcie nauczycielom wakacji, Dnia Nauczyciela, kwiatów na zakończenie roku – ZAPRASZAMY DO ZAWODU. Bo to będzie zawód!” [LIST DO REDAKCJI]

Widzę, że zbliżający się Dzień Nauczyciela to dla wielu powód do wylewania swoich gorzkich żali. Wygląda na to, że mnóstwo z Was zazdrości nauczycielom. Wakacji, święta 14 października, kwiatów czy tam czekoladek na zakończenie roku. Chwileczkę, a kto Wam broni być nauczycielami?
Luiza Słuszniak
List: Jako nauczycielka czuję się jak żebrak
wychowanie dziecka
przedszkole
nauczycielka

„Jako nauczycielka czuję się jak żebrak. Błagam rodziców o papier, chusteczki, farby... Na razie kupiły dwie osoby” [LIST DO REDAKCJI]

„Mamy już październik i mimo licznych próśb nie otrzymałam praktycznie żadnych rzeczy, które znajdują się na liście, a przez to nie mogę prowadzić zajęć z dziećmi. Z własnej kieszeni kupuję papier, kredki, flamastry, chusteczki i inne przybory. Nikt mi nie zwraca za nie pieniędzy. Moja frustracja rośnie, bo też mam dzieci, którym muszę zapewnić godny byt”, napisała do redakcji mamatoja.pl zdesperowana pani Marzena, nauczycielka przedszkolna. Czy ten list sprawi, że rodzice zrozumieją, w jak trudnym położeniu ją stawiają?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Nie żal mi 50 zł na prezent dla nauczycielki
szkoła
wychowanie dzieci
nauczycielka

„Nie żal mi 50 zł na prezent dla nauczycielki. Ta kobieta żyły sobie wypruwa, żeby mój Jaś wyszedł na ludzi. Niech ma trochę przyjemności” [LIST DO REDAKCJI]

„Wszyscy o tym zapominają, że szkoła to nie tylko miejsce nauki pisania i tabliczki mnożenia. Dzieci uczą się także obycia w świecie, tego jak powinny się zachowywać wobec innych ludzi, że należy doceniać drugiego człowieka i każdą formę pracy. Później rośnie pokolenie roszczeniowych młodych ludzi, że tylko: ja i ja, daj mi, ja chcę. Pokolenie pozbawione szacunku i empatii dla drugiego człowieka”, napisała do redakcji mamotoja.pl oburzona pani Patrycja, mama Jasia.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
rodzice chcą zwolnienia nauczycielki
szkoła
nauczycielka

Rodzice nie chcą, żeby uczyła ich dzieci: wszystko przez obcisłe ubrania

Nauczycielka plastyki ma niemałe problemy, bo do pracy zakłada zbyt obcisłe ubrania. Tak przynajmniej uważają niektórzy rodzice jej uczniów. Czy podkreślona talia przeszkadza w przekazywaniu wiedzy?
Magdalena Drab
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
szkoła
nauczycielka
nauczyciel

Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?

Co roku uczniowie zastanawiają się, czy Dzień Nauczyciela jest wolny. To samo pytanie zadają sobie rodzice, którzy nie są pewni, czy tego dnia będą musieli zorganizować opiekę dla swojej pociechy. Sprawdź, czy w Dzień Nauczyciela uczniowie idą do szkoły.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
list: nie ważcie się obrażać nauczycieli
szkoła
uczeń
nauczycielka

„Wczoraj sprzątałam kupę z klasy, dziś łapałam ucznia bez majtek. Tak się pracuje w szkole specjalnej, nie ważcie się nas obrażać” [LIST DO REDAKCJI]

„Czuję, jak społeczeństwo od lat wylewa nam, nauczycielom, wiadro pomyj na głowę, a kompletnie nie ma pojęcia, jak wygląda praca w szkole. Boli mnie, że wszystkich nauczycieli wrzuca się do jednego worka. A przecież są różne szkoły, różne wymagania, różne dzieci, a także różni są rodzice... Od 30 lat pracuję w szkole specjalnej i powiem jedno: praca nauczyciela daje ogrom satysfakcji, ale to bardzo, bardzo trudna praca. Niesamowicie obciążająca psychicznie”, napisała do redakcji mamotoja.pl nauczycielka pracująca w szkole socjalnej.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
„Córka wróciła z przedszkola z płaczem. Wychowawczyni upokorzyła ją przy innych dzieciach, bo mała nie zdążyła do łazienki”
przedszkole
nauczycielka
płaczące dziecko

„Córka wróciła z przedszkola z płaczem. Wychowawczyni upokorzyła ją przy innych dzieciach, bo mała nie zdążyła do łazienki” [LIST DO REDAKCJI]

„Oliwka zawsze chętnie chodziła do przedszkola. Myślałam, że trafiło mi się idealne przedszkole i pana Boga złapałam za nogi. Jednak nie przypuszczałam, że najgorsze dopiero przed nami”, napisała do redakcji mamotoja.pl pani Malwina. „Pani Mariola zaczęła krzyczeć na Oliwcię, że zachowuje się jak mały dzidziuś, że takie duże dziewczynki nie sikają w majtki, że powinna się wstydzić! Nawała ją kilkakrotnie siusiumajtkiem, co oczywiście słyszały wszystkie dzieci z grupy”.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
list nauczycielki
szkoła
uczeń
nauczycielka

„Plujecie na nas, nauczycieli, jakbyśmy mieli za mało dramatów. A my harujemy za grosze, bo kochamy wasze dzieci” [LIST DO REDAKCJI]

Piszę ten list, bo nie mogę znieść już pogardy, z jaką mówi się o nauczycielach. Harujemy, a i tak zawsze są pretensje, roszczenia. A przecież my kochamy wasze dzieci i to właśnie w ich przyszłość inwestujemy swoją energię, zdrowie, czas.
redakcja mamotoja.pl
Ile zarabia nauczyciel?
pieniądze
szkoła
nauczycielka

Ile zarabia nauczyciel? Średnie zarobki w Polsce i za granicą. Ile po podwyżce od stycznia 2023?

Ile dokładnie zarabia nauczyciel w Polsce? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ pensje nauczycielskie są zależne nie tylko od wymiaru etatu, dodatków funkcyjnych, motywacyjnych, stażowych, ale także od miejscowości, w której jest zatrudniony nauczyciel. Sprawdź, jak wyglądają pensje nauczycielskie w Polsce na tle innych państw europejskich.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Laurka na Dzień Nauczyciela
szkoła
laurki
nauczycielka

Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku

Do zrobienia laurki na Dzień Nauczyciela wystarczą najprostsze akcesoria, które większość z nas ma w domu. Można także wydrukować gotowy wzór kartki, którą chcemy wręczyć nauczycielowi w dniu jego święta. Sprawdźcie nasze pomysły, jak zrobić laurkę na Dzień Nauczyciela.
Joanna Biegaj
życzenia na Dzień Nauczyciela
szkoła
nauczycielka
nauczyciel

Życzenia na Dzień Nauczyciela: krótkie, mądre oficjalne, śmieszne i rymowane

Życzenia na Dzień Nauczyciela to bardzo miły gest, by pokazać pedagogom, jak bardzo uczniowie doceniają ich pracę. Przedstawiamy oficjalne, piękne i mądre życzenia na Dzień Nauczyciela, a także wierszyki i rymowanki, które wywołają uśmiech na twarzach grona pedagogicznego.
Joanna Biegaj
Dzień Nauczyciela 2021
nauczycielka

Dzień Nauczyciela 2022: kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Co warto o nim wiedzieć?

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej, wypada zawsze w połowie października. Sprawdź, kiedy ustanowiono Dzień Nauczyciela, czy jest dniem wolnym od zajęć i kiedy świętuje się go w innych krajach.
Joanna Biegaj
podziękowanie dla nauczyciela
uczeń
nauczycielka

Podziękowania dla nauczyciela i życzenia z okazji końca roku szkolnego 

Podziękowania dla nauczyciela powinny uhonorować jego starania i trudy, które wkłada w nauczanie dzieci. Jeśli nie masz pomysłu na własne podziękowania dla nauczyciela, zainspiruj się naszymi propozycjami. Oto cytaty, wierszyki dla nauczyciela i podziękowania od rodziców (również krótkie!).
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Nauczyciela
szkoła
życzenia
nauczycielka

Życzenia dla nauczycieli od uczniów – śmieszne, rymowane, wierszyki, cytaty

Życzenia dla nauczycieli to bardzo miły sposób docenienia pracy pedagogów. Jeśli nie wiesz, czego życzyć nauczycielom – skorzystaj z naszych pomysłów. Oto propozycje życzeń: złote myśli, dedykacje, sentencje, wierszyki, nie tylko dla wychowawcy.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
nauczycielka o niskich zarobkach
praca
nauczycielka

Tiktokerka mówi o niskich zarobkach nauczycieli: „Z samej pasji nie wyżyję”

Młoda nauczycielka w nagraniu na TikToku opowiedziała o trudnym losie polskich nauczycieli: niskich zarobkach i ogromnych oczekiwaniach. Dodatkowo pedagodzy muszą mierzyć się także z krzywdzącymi stereotypami.
Joanna Biegaj
Zachowanie nauczycielki stanowiło zagrożenie dla dzieci. Grozi jej zwolnienie dyscyplinarne
szkoła
nauczycielka
epidemia

Zachowanie nauczycielki stanowiło zagrożenie dla dzieci. Grozi jej zwolnienie dyscyplinarne

Bibliotekarka i nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów w Lublinie odmawiała założenia maseczki w miejscu pracy. Dyrekcja zgłosiła sprawę do kuratorium.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
list oburzonej nauczycielki
nauczycielka
uczniowie

„Rodzice mają pretensje do nauczycieli, że ich dzieci mają kiepskie oceny, a do dzieci i siebie nie” [LIST DO REDAKCJI]

Rodzice mają pretensje do nas, nauczycieli, że ich dziecko ma słabe oceny. Ma takie oceny, bo się nie uczy, bo jest leniwe, bo rodzice mu w ogóle nie pomagają i myślą, że nauczyciele wszystko zrobią sami. Już mam dosyć tych roszczeniowych postaw rodziców, którzy są ślepo wpatrzeni w swoje dzieci.
redakcja mamotoja.pl
Nauczycielka na zdalnym nauczaniu
nauczycielka

„Dziecko nie uczestniczy w lekcjach on-line, a ja słyszę, że to wszystko moja wina” [LIST OD NAUCZYCIELKI]

Czy jest sens szukania winnego? Bez wątpienia dorośli zapominają, że na tym, co się dzieje, najbardziej mogą ucierpieć dzieci.
redakcja mamotoja.pl
Kasjerzy zarabiają więcej niż nauczyciele
szkoła
nauczycielka

Jakie cechy powinien mieć dobry nauczyciel – 5 cech idealnego belfra

Jakie są umiejętności dobrego nauczyciela? Po czym poznać, że nauczyciel twojego dziecka jest bliski lub daleki od ideału? Mimo że umiejętności dobrego nauczyciela to temat rzeka, można wskazać kilka cech, które powinny charakteryzować każdego, kto chce jak najlepiej uczyć i wychowywać.
Luiza Słuszniak
Nauczycielka w szkole obcięła dziecku włosy. Ojciec złożył pozew i żąda zadośćuczynienia
szkoła
nauczycielka
włosy dziecka

Nauczycielka obcięła dziecku włosy bez zgody rodziców! Ojciec złożył pozew i żąda odszkodowania

7-letnia Jurnee Hoffmeyer wróciła do domu z obciętymi włosami. Kiedy jej ojciec dowiedział się, że stoi za tym nauczycielka, wpadł we wściekłość. Złożył pozew przeciwko szkole i żąda gigantycznego odszkodowania.
redakcja mamotoja.pl
Ordo Iuris wyszkoli nauczycieli etyki. Za naukę zapłaci ministerstwo
nauka
szkoła
nauczycielka

Ordo Iuris wyszkoli nauczycieli etyki. Za naukę zapłaci ministerstwo

Ministerstwo Edukacji i Nauki chce, aby od 2023 roku każdy uczeń uczęszczał na lekcje religii lub etyki. Niebawem rozpocznie się kształcenie nauczycieli.
Sylwia Arlak
prezent dla nauczyciela
nauczycielka
przedszkolanka

Co na prezent dla nauczyciela? „To ma być miła pamiątka, a nie podlizywanie się”

Zakończenie roku szkolnego tuż-tuż, trwa zatem zbieranie pieniędzy na prezenty dla nauczycieli. Część rodziców decyduje się na drogie upominki, ale ile maksymalnie może kosztować prezent, by nie wprawił nauczyciela w zakłopotanie? A może podarowanie kwiatów to oznaka skąpstwa i niewdzięczności?
Magdalena Drab
Przedszkolanka przykleiła dzieci do krzesła taśmą
przedszkole
nauczycielka
przemoc wobec dzieci

Tczew: Przedszkolanka PRZYKLEIŁA DZIECI TAŚMĄ do krzesła, aby... siedziały spokojnie!

Przedszkolak z Tczewa przyznał się rodzicom, w jaki sposób jedna z wychowawczyń chciała zademonstrować dzieciom… że mogą usiedzieć w miejscu. Sprawa została zgłoszona służbom.
Aleksandra Zaborowska
Powikłania u nauczycieli po szczepieniu na COVID-19
szczepienia
nauczycielka
koronawirus

Powikłania u nauczycieli po szczepieniu na COVID-19. Czy jest powód do obaw?

Ruszyła akcja szczepień nauczycieli. Niestety, coraz więcej z nich odczuwa nieprzyjemne symptomy po otrzymaniu szczepionki. Skarżą się na złe samopoczucie, dreszcze, gorączkę, bóle mięśni. Lekarze jednak uspokajają, twierdząc, że jest to naturalna reakcja organizmu.  
Joanna Biegaj
Kasjerzy zarabiają więcej niż nauczyciele
szkoła
edukacja
nauczycielka

Kasjer w supermarkecie zarabia więcej od DYPLOMOWANEGO NAUCZYCIELA!

Ministerstwo Edukacji nie planuje zmian w płacach nauczycieli. Tymczasem sieci handlowe zapowiadają podwyżki dla początkujących kasjerów. Już wkrótce minimalna pensja pracownika supermarketu będzie przewyższać wynagrodzenia dyplomowanych nauczycieli.
Aleksandra Zaborowska
Nauczyciele w Szwecji nie poprawiają błędów
nauka
szkoła
nauczycielka

Nauczyciele nie poprawiają błędów, żeby NIE ZNIECHĘCIĆ uczniów do nauki. Słusznie?

Mama jednego z uczniów w szkole w Goeteborgu zauważyła, że większość niekompletnych lub błędnych równań jej dziecka nie została poprawiona. Nauczyciel jednak odpowiedział, że to powszechna technika pedagogiczna.
Aleksandra Zaborowska
Nauczanie zdalne
szkoła
edukacja
nauczycielka

Nauczyciele ZNIKAJĄ! „nie przeprowadzili ani jednej lekcji online”

O zjawisku „znikających nauczycieli” zaczynają mówić uczniowie i współpracownicy. Niektórzy prowadzący niczego nie zadają, niczego nie wymagają i nie prowadzą zajęć, a kontakt z nimi jest bardzo utrudniony. W tym samym czasie pobierają jednak pensję. Jak to się dzieje?
Aleksandra Zaborowska
nauczyciele nie będą szczepieni
szczepienia
nauczycielka
koronawirus

Nauczyciele nie będą szczepieni na koronawirusa. Co to oznacza dla zdalnego nauczania?

Już za dwa miesiące mają się rozpocząć masowe szczepienia na koronawirusa. Rząd wytypował grupy osób, które przyjmą szczepionkę jako pierwsze. Niestety, nie znaleźli się wśród nich nauczyciele.
Joanna Biegaj