1 procent

Procent z liczb
nauka
uczeń
1 procent

Jak obliczyć procent z liczby?

Jeśli masz dziecko uczące się w szkole podstawowej, to z pewnością usłyszałaś kiedyś pytanie "Mamo, a jak obliczyć procent z liczby?". Obliczanie procentów dla wielu stanowi trudność. Można obliczyć go w pamięci, lecz przeważnie oblicza się go „na piechotę”. Jak zatem obliczyć procent z liczby?
Klaudia Stawiarska
zagdaki dla dzieci
zagadki dla dzieci
1 procent

Zagadki dla dzieci – logiczne, słowne, śmieszne, dla maluchów i trudne

Zagadki kształtują spostrzegawczość, mogą doskonalić umiejętności matematyczne lub językowe, a przy tym są świetną zabawą. Mamy dla was logiczne zagadki, zagadki śmieszne, zagadki słowne, te dla maluchów i dla starszych dzieci. Ile z nich rozwiąże twoje dziecko?
Ewa Janczak-Cwil
1 procent podatku 2020 - lista organizacji
1 procent

1 procent podatku 2020 – lista organizacji, którym warto zaufać

Nie wiesz, komu przekazać 1 proc. podatku za 2020 rok? Twoje pieniądze mogą wspomóc dziecko w walce o życie z chorobą albo spełnić jego marzenie. Mogą wesprzeć tych, którym wypadek odebrał sprawność, pomóc w ochronie zwierząt albo w walce ze zmianami klimatu. Wybierz, co jest najbliższe twojemu sercu i podziel się tym, co i tak zabierze ci fiskus.
Ewa Janczak-Cwil
Karolinka
niepełnosprawne dziecko
zespół Downa
niepełnosprawność

Cyber Oko pomoże Karolince powiedzieć, że chce pić, jeść, bawić się! Potrzebna pomoc!

Karolinka nie jest w stanie przekręcić się, siedzieć, ruszyć palcem, poprosić o wodę, lalkę, powiedzieć, że jest głodna, wziąć do ręki zabawki. Może jej pomóc Cyber Oko - urządzenie, które już pomogło wielu osobom w śpiączce. Potrzeba 20 tys. zł.
Katarzyna Pinkosz
Fotolia
autyzm u dziecka
1 procent

Ten ojciec pokonał 515 km, żeby pomóc dziecku

Rodzice są zdolni do wielu poświęceń, żeby ratować swoje dzieci. Pan Piotr z Mysłowic znalazł sposób, aby jego walka o zdrowie syna została zauważona.
Agnieszka Mikołajczyk
1 proc. podatku
pomoc charytatywna
dziecko w szpitalu
chore dziecko

Podaruj 1% – zobacz, komu możesz pomóc!

Wypełniasz PIT? Nie zapomnij oddać swój 1 procent podatku na cele charytatywne. Jeśli nie wiesz jak i komu, przedstawiamy ci kilkoro wspaniałych dzieci, podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka, którym twój 1 procent może bardzo pomóc w codziennym życiu oraz sposób, jak to krok po kroku zrobić.
Katarzyna Imiołek
jak wysłać PIT przez internet
rozliczenie podatkowe
1 procent
podatek

Jak wysłać PIT przez internet? To proste!

Zbliża się okres rozliczenia podatkowego i w tym roku nie chcesz wysłać deklaracji PIT pocztą lub składać jej w urzędzie, tylko wolałabyś zrobić to przez internet? Przeczytaj, jak to się robi!
Karolina Stępniewska
Joanna Luberadzka-Gruca
pomoc charytatywna
fundacja
wywiad

Pomaganie innym uzależnia – mówi szefowa Fundacji Polki Mogą Wszystko

Każdy ma coś, czym się może podzielić, tylko trzeba to coś w sobie odnaleźć – przekonuje Joanna Luberadzka-Gruca, wiceprezes i dyrektor Fundacji Polki Mogą Wszystko i radzi, jak mądrze pomagać innym i nauczyć tego swoje dziecko.
Dorota Kornacka
odpowiedź drukarni na apel matki chorego dziecka
niepełnosprawne dziecko
1 procent

"...Nie nam oceniać SENS PŁODZENIA TAKICH DZIECI" Ohydna odpowiedź na prośbę matki chorego dziecka!

Matka ciężko chorego dziecka zwróciła się z prośbą o rabat od drukarni na wydrukowanie apelu o pomoc. Rabatu nie dostała, za to otrzymała poniżającą, dyskryminującą odpowiedź, która insynuuje, że życie jej dziecka nie ma żadnego sensu!
Sylwia Niemczyk
Karolinka Karczewska
pomoc charytatywna
zespół Downa
1 procent

Może dzięki tobie Karolinka kiedyś będzie chodzić?

Karolinka ma zespół Downa, uszkodzony rdzeń kręgowy, a przez to niedowład nóżek i rączek. Lekarze mówią, żeby nie tracić nadziei. Jednak dziewczynka bardzo potrzebuje pomocy.
Katarzyna Pinkosz
ulga prorodzinna
rozliczenie podatkowe
1 procent

Rozliczenie podatkowe - ulga na dziecko - PIT 2016 - poradnik

Zbliża się termin rozliczenia z fiskusem, więc radzimy i podpowiadamy kiedy i jak prawidłowo złożyć zeznanie podatkowe. Znajdziesz tu również informacje odnośnie ulgi rodzinnej na dziecko w 2016 roku.
Aneta Grinberg
Agnieszka Więdłocha dla światła w Etiopii
pomoc dla dzieci
1 procent

Agnieszka Więdłocha wspiera akcję dla Etiopii

Aktorka wzięła udział w akcji wspierającej brak dostępu energii elektrycznej w szkołach w Etiopii. Zobacz fotorelację i dowiedz się więcej o akcji.
Małgorzata Malinowska
pomoc dzieciom
1 procent

Pamiętaj o 1 proc. podatku. Namawiamy do pomagania dzieciom

Do końca kwietnia musisz wypełnić PIT i rozliczyć się z podatku. Nie zapomnij o przekazaniu 1 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego. Wybieraj mądrze: nie kieruj się tylko reklamą. Namawiamy do przekazywania 1 proc. organizacjom, które pomagają dzieciom.
Katarzyna Pinkosz
rodzice, mama, tata, dziecko, zabawa
ulga na dzieci
1 procent

Podatki - ulga na dzieci. Kto może skorzystać z ulgi prorodzinnej?

Dla wszystkich rodziców sporządzających roczne zeznanie PIT najważniejszym odpisem jest ulga na dzieci, czyli prorodzinna. Podpowiadamy, komu przysługuje i jak ją uzyskać.
Katarzyna Imiołek