Bostonka

bostonka u dzieci
choroby zakaźne
wysypka u dziecka
choroba bostońska

Bostonka: objawy, leczenie, czas trwania, jak wygląda bostonka u dzieci [ZDJĘCIA]

Bostonka to choroba, która co pewien czas wybucha w przedszkolach i szkołach. Choć wyjątkowo zakaźna, na szczęście najczęściej ma łagodny przebieg. Bostonka u dzieci objawia się przede wszystkim wysoką gorączką, której towarzyszy wysypka. W początkowym stadium bywa mylona ze zwykłym przeziębieniem.
Aleksandra Sokalska
bostonka czy HFMD
bostonka

To „tylko” bostonka? Mylimy ją z HFMD!

Tak zwaną bostonkę najczęściej dzieci przynoszą ze żłobka lub przedszkola. Zwykle infekcja przebiega u nich dość łagodnie i niespecjalnie zagraża dorosłym. Czasem jednak bywa zupełnie inaczej. Ale czy wtedy to na pewno bostonka?
Ewa Janczak-Cwil
Jak objawia się bostonka u dorosłych?
wysypka
bostonka
choroba brudnych rąk

Bostonka u dorosłych – objawy, wygląd wysypki, leczenie

Bostonka to wbrew pozorom nie tylko choroba wieku dziecięcego. Choć najczęściej atakuje dzieci poniżej 10 roku życia, zdarza się, że chorują na nią również dorośli, zwłaszcza gdy mają słabszą odporność.
Małgorzata Wódz
bostonka objawy
choroby zakaźne
wysypka u dziecka
bostonka

Jak rozpoznać bostonkę? Czy wysypka na twarzy dziecka i w jamie ustnej to objaw bostonki?

Wysypka będąca objawem bostonki może pojawić się nie tylko na ciele, ale również na twarzy, a nawet w jamie ustnej. Przedstawiamy autentyczne zdjęcia chorego dziecka, które pomogą rozpoznać chorobę bostońską. Opisujemy objawy bostonki i sposoby leczenia zmian na twarzy i w jamie ustnej towarzyszących tej wciąż jeszcze nieco tajemniczej chorobie.
Katarzyna Imiołek
bostonka
choroby zakaźne
sucha skóra u dziecka
wirus

Dziecku schodzą paznokcie? Ten objaw też towarzyszy bostonce

Pod paznokciami dziecka pojawiły się białe pęcherzyki i płytki zaczęły odstawać od paluszków lub schodzić warstwami? To prawdopodobnie jeden ze skutków choroby bostońskiej.
Katarzyna Imiołek
mycie rąk chroni przed bostonką
wysypka
wirus
choroba bostońska

Jak uniknąć zarażenia chorobą bostońską?

Wirus bostonki atakuje nasze przedszkola. Warto wiedzieć, jak uchronić dziecko przed zarażeniem chorobą. Mycie rąk to podstawa. Co jeszcze jest ważne w profilaktyce bostonki? Sprawdź!
Katarzyna Imiołek
wirus bostoński
pleśniawki
mycie rąk
gorączka u dziecka

Lekarze alarmują - coraz więcej chorych dzieci na bostonkę!

Jak rozpoznać wirus bostoński i jak sobie z nim radzić? - warto wiedzieć! Tym bardziej, że jest to choroba zakaźna i dziesiątkuje dzieci w przedszkolach.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
Chore dziecko
choroby zakaźne
ból gardła
szkarlatyna

Czy to szkarlatyna, czy angina?

Twoje dziecko ma wysoką gorączkę i czerwone gardło? A na ciele czerwoną jak szkarłat wysypkę? To może być szkarlatyna, zwana też płonicą. Nieleczona, może powodować poważne powikłania.
Dorota Kornacka