Eko

Rodzinne oszczędzanie
eko
ekologia
produkty ekologiczne

Oszczędzanie może iść w parze z ekologią. Ekspertka podpowiada, jak nauczyć tego dzieci

Troska o planetę jest wyrazem troski o przyszłość – zarówno naszą, jak i kolejnych pokoleń. Przynosi również korzyści dostrzegalne od razu, na przykład w postaci oszczędności finansowych. Podejmowanie codziennych ekologicznych wyborów oprócz pozytywnych zmian dla planety, często oznacza bowiem wiele dobrego także dla naszego portfela. Jak zachęcić najmłodszych do oszczędzania w duchu eko i jak ich tego nauczyć?
Partner
Jamar passata
jedzenie
dieta
eko

Od dziecka pokochaj zdrową ekożywność!

Zdrowe nawyki odżywiania warto kształtować już od dziecka. Świadomi rodzice od najmłodszych lat powinni nie tylko rozmawiać z pociechami o tym, co powinno trafiać na rodzinny stół, ale też aktywnie edukować je w temacie zdrowej i zbilansowanej diety.
Partner
dziewczynka pije mleko
jedzenie
mleko
eko

Rozbijamy EKO mity

Chcesz kupować najwyższej jakości produkty ekologiczne, ale gubisz się w gąszczu ładnych opakowań, niejasnych komunikatów reklamowych i niesprawdzonych teorii z forów internetowych? Rozbijamy część z nich, ułatwiając ci wybór wysokiej jakości żywności, która ze smakiem wzbogaci twoją dietę.
Partner
kobieta w sklepie, drogeria, zakupy
zakupy
eko
ekologia

Eko-ściema – czarna lista składników do druku

Jak nie dać się oszukać kupując kosmetyki? Sprawdź, jak producenci "eko" kosmetyków mijają się z prawdą.
Marta Kabulska
ekologiczna odzież, bluzeczka
eko
ekologia
ubrania dla dzieci

Czym jest prawdziwa ekologiczna odzież?

To, co można określić mianem “eko", stało się popularną alternatywą dla odzieży produkowanej na skalę masową, a co za tym idzie, tworzonej najtańszymi środkami.
Marta Kabulska
marchewka
eko
ekologia
ekologiczna żywność

EKO jest lepsze

Czym różnią się te marchewki? Może tym, że jedna jest nieobrana, a druga mocno wyszorowana? Jedna rosła w ekogospodarstwie, a druga w tradycyjnym. Udowodnimy, że produkty spod znaku EKO są zdrowsze.
Tatiana Audycka-Szatrawska
segregować śmieci
eko
ekologia
ochrona środowiska

Zdrowe nawyki (nie tylko o jedzeniu)

Był czas, że słowo "ekologia" nie schodziło z ust. To, że teraz tak się nie dzieje, nie znaczy, że nie warto być eko. Jeśli chcesz zmienić swój styl życia, posłuchaj rad Ewy Smuk-Stratenwerth, która od ponad 20 lat zajmuje się edukacją ekologiczną, a w 1990 r. zapoczątkowała obchody Dnia Ziemi w Polsce).
Aleksandra Szmigielska