Proste, śliczne i w dodatku naturalne. Ekologiczne ozdoby świąteczne, które polecamy, są naprawdę dziecinnie proste w wykonaniu. Mamy nadzieję, że dasz się zainspirować i wspólnie z dziećmi udekorujecie tegoroczną choinkę zawieszkami w stylu eko. Uwaga: niektóre zaproponowane przez nas choinkowe ozdoby działają nie tylko na zmysł wzroku, ale również bajecznie pachną świętami. Sprawdź, jak (i z czego) zrobić ekologiczne ozdoby świąteczne, żeby mieć piękną choinkę i poczucie, że troszczymy się o nasze środowisko (a choinka - najlepiej żeby była kupiona w doniczce).

Reklama

Ekologiczne ozdoby świąteczne:

Bursztynowe plastry pomarańczy

Ta ozdoba choinkowa jest tyleż efektowna, co prosta w wykonaniu. Wystarczy kilka pomarańczy i lniany sznurek lub włóczka, którą akurat masz pod ręką. Pomarańcze po prostu trzeba pokroić i rozłożyć na grzejniku lub w suchym miejscu. Po 2-3 dniach powinny być gotowe do zawieszenia na choince. Ich bursztynowy kolor rewelacyjnie komponuje się z ciemną zielenią gałązek choinki…

Adobe Stock/sewcream

Gwiazdki ze spinaczy

A gdyby tak wykorzystać kilka drewnianych spinaczy i połączyć je tak, by powstała gwiazda? Spinacze można naturalnie pomalować na biało, czerwono lub inny kolor. Można przymocować do nich sznureczek (np. za pomocą gorącego kleju) lub po prostu rozmieścić je na choince opierając o iglaste gałązki.

Adobe Stock/Maria

Gwiazdki z patyczków po lodach

Gwiazdkę choinkową w stylu eko można również zrobić z patyczków po lodach. Podobnie jak spinacze – można je pomalować na dowolny kolor i rozmieścić na choince.

Zobacz także
Adobe Stock/ lermont51

Leśne bombki

A to już propozycja dla wielkich miłośników natury – dekoracje w stylu eko prosto z lasu. Wszystko, co potrzebne, by je wykonać, znajdziemy podczas spaceru. Oczywiście szyszki, gałązki pokryte igliwiem i patyczki zbieramy z ziemi, a nie obrywamy z drzew. Następnie z patyczków robimy gwiazdki a z szyszek bombki. Można ozdobić je drewnianymi koralikami. Iglastymi gałązkami można „zagęścić” świąteczne drzewko lub też zrobić z nich zawieszki.

Adobe Stock/ IndrePau

Pierniki na choinkę

Pierniczki to również świąteczna ozdoba w stylu eko. I te prawdziwe, na miodzie – wyglądają i pachną o wiele piękniej niż plastikowe, sztuczne pierniki. W tych, którymi chcecie udekorować choinkę, jeszcze przed pieczeniem należy zrobić dziurkę na sznureczek. Można polukrować je na biało, pozostawić w naturalnym kolorze piernikowym lub ozdobić według uznania.

Adobe Stock/Claudia

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama