Kłamstwo

oszustwo na niemowlę
kłamstwo

„Oszustwo na niemowlaka” – czy rodzice nie mają wstydu?

Omijanie przepisów i okłamywanie innych to najwyraźniej skuteczna metoda, by płacić mniej np. za bilety wstępu do popularnych dziecięcych parków rozrywki. Okazuje się, że obsługa ma świadomość, że jest oszukiwana, ale... nie reaguje. Tylko co na to dzieci?
Magdalena Drab
Prima aprilis
kłamstwo

Prima aprilis: co to znaczy? Kiedy jest prima aprilis w Polsce i na świecie?

Prima aprilis oznacza pierwszy dzień kwietnia – to dzień żartów, wygłupów i wprowadzania innych w błąd. Nie do końca wiadomo, skąd wziął się zwyczaj świętowania prima aprilis. Opowiadanie zmyślonych historii i robienie innym dowcipów praktykuje się jednak od setek lat w Polsce i na świecie.
Magdalena Drab
kobieta wcale nie urodziła dziesięcioraczków
kłamstwo
ciąża mnoga

Twierdziła, że urodziła dziesięcioraczki. Okazuje się, że wcale NIE BYŁA W CIĄŻY!

Jakiś czas temu media obiegła informacja, że kobieta z RPA urodziła dziesięcioraczki. Okazuje się jednak, że 37-latka... w ogóle nie była w ciąży!
Joanna Biegaj
unijne 500+
pieniądze
kłamstwo
program 500 plus

Będzie unijne 500+ wypłacane w euro? Jest oficjalne oświadczenie ZUS

500 plus, wypłacane przez Unię Europejską, a nie Polskę. Co więcej, pobierane w euro, a nie w złotówkach. Po przeliczeniu daje to prawie cztery razy więcej pieniędzy, niż suma obecnego świadczenia. Brzmi kusząco, prawda? Jest jednak haczyk.
Joanna Biegaj
jak oduczyć dziecko kłamać
wychowanie dziecka
przedszkolak
kłamstwo

Jak oduczyć dziecko kłamać? Podpowiadamy!

Jak oduczyć dziecko kłamać? Przede wszystkim poznaj przyczynę takiego zachowania. Małe dzieci mają bujną wyobraźnię, nie do końca odróżniają jeszcze fikcję od rzeczywistości. Natomiast starsze dzieci kłamią z tych samych powodów, co dorośli - chcą np. uniknąć kary lub zwrócić na siebie uwagę. By oduczyć dziecko kłamać, najważniejsze to dawać mu dobry przykład.
Beata Turska
Żywy Ken kłamał, że ma syna za namową matki chłopca
syn
kłamstwo
gwiazda

„Żywy Ken” KŁAMAŁ, że ma syna za namową matki chłopca! Biedne dziecko...

Zwrot akcji! „Żywy Ken” kłamał, że ma syna! Co więcej, namawiała go do tego mama chłopca. Jest to skandal, ale w całej tej historii najbardziej szkoda dziecka...
Joanna Biegaj
dziecko i czekolada
dyscyplina
kłamstwo
zasady wychowania

Dlaczego surowe wychowanie prowokuje dzieci do kłamstwa?

Dyscyplina w wychowaniu dzieci to ostatnio mocno zapomniana rzecz. Jednak badacze dowodzą, że zbyt autorytarni rodzice mogą zamienić swoje dzieci w zawodowych kłamczuchów. Przeczytaj, dlaczego tak się dzieje.
Adela Prochyra
dziecko wzywa policję
kłamstwo
policja

9-latek oskarżył rodziców o pobicie. Dlaczego okłamał policję?

Czy mamy bać się własnych dzieci? Uważać na to co mówimy i robimy, bo może to być użyte przeciwko nam i zwykła kara stanie się podstawą do wezwania policji?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
kłamstwo
zabawne historie

"Mamusiu, to nie ja!" Znacie to?

Dzieci zawsze potrafią coś zbroić. Po czym rozpoznać, że maluch ma coś do ukrycia? Zdradzi go: niewinna mina, maślane oczy i okrzyki – TO NIE JA :-)
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
mama, niemowlę
wychowanie dziecka
kłamstwo
wychowanie dzieci

6 najczęstszych rodzicielskich kłamstw

Kłamiąc, nie czujesz się winna, bo sądzisz, że małe oszustwa nie zrobią żadnej krzywdy dziecku. Czy aby na pewno? Sprawdź koniecznie!
Sylwia Niemczyk
dziecko, mówić, zakaz
dziecko
kłamstwo
wyobraźnia

Czemu dziecko kłamie?

Powodów jest wiele, ale większość z nich ma związek z rodzicami. Sprawdź, które kłamstwa powinny cię zaniepokoić, a które są tylko dowodem bujnej wyobraźni dziecka.
Joanna Karwat
dziewczynka, przedszkolak
wychowanie dziecka
kłamstwo

Moje dziecko ciągle kłamie!

„Nie ja włożyłam pod dywan brokuły! To on!” – mówi Marysia, wskazując palcem na swojego misia. Dlaczego dzieci wygadują takie rzeczy? Jak na to reagować? Sprawdź koniecznie.
Beata Turska
dzieci, dziewczynki, przedszkolak
wychowanie dziecka
kłamstwo

To tylko fantazja

Skąd biorą się nieprawdziwe opowieści o przygodach, w których bierze udział twoje dziecko? Czy to zabawy w wyobraźni czy kłamstwo?
Edipresse Polska S.A.
wychowanie dziecka
kłamstwo
wyobraźnia

Alicja w krainie fantazji

Mój tata umie czarować, na spacerze spotkaliśmy krasnoludka... Jak reagować na takie opowieści? Karać, zabraniać, krzyczeć, ignorować?
Monika Krawiecka
35-miesięczne dziecko z przytulanką
kłamstwo

Cała prawda o kłamaniu - dlaczego dzieci kłamią?

„Nie ja włożyłam pod dywan brokuły! To on!” – mówi Wiktoria, wskazując palcem misia. Dlaczego dzieci wygadują takie rzeczy?Jak na to reagować?
Beata Turska